Gül Hastalığı

Gül Hastalığı Belirtileri Gül hastalığı, bir cilt hastalığıdır. İsmini, kırmızı gülleri andıran cilt lekelerinden almıştır. İlk başlarda, bir gül tomurcuğunu andıran küçük lekeler, zamanla genişleyerek bir halka oluşturur. Bu hastalık; özellikle insanların sıkıntılı ve stresli olduğu durumlarda ortaya çıkmaya başlar. Öyle bir hastalıktır ki, ne...

201 0

Gül Hastalığı Belirtileri

Gül hastalığı, bir cilt hastalığıdır. İsmini, kırmızı gülleri andıran cilt lekelerinden almıştır. İlk başlarda, bir gül tomurcuğunu andıran küçük lekeler, zamanla genişleyerek bir halka oluşturur.

Bu hastalık; özellikle insanların sıkıntılı ve stresli olduğu durumlarda ortaya çıkmaya başlar. Öyle bir hastalıktır ki, ne kadar önemsenirse, o kadar hızlı yayılır vücuda. Bunun içindir ki bu hastalığa yakalanan insanların, kesinlikle bunu önemsememesi, doktoruna başvurmakla birlikte, kendiliğinden bile geçeceğini bilmesi gerekir. Zira herhangi bir tıbbi müdahaleye başvurulmasa dahi, hastalığın kendi kendine geçmesi büyük bir olasıdır. Tabi sıkıntı ve stres ile de baş edilmeli ki, hastalığın geçişi kolay ve erken olsun. Bu hastalığın iyi olan bir yönü var ki, o da kesinlikle bulaşıcı olmamasıdır. Diğer birçok deri hastalığının aksine; bu hastalık, temas yoluyla veya başka bir şekilde başka bir insana geçmez. İkinci iyi bir yanıysa, vücudun hemen hemen tüm bölgelerinde görülmesine rağmen, lekeler çok nadiren yüze ulaşır. Genellikle karın bölgesi ve bacaklarda, sivrisinek ısırığı gibi başlayan lekeler; zamanla göğüs kısmı, sırt, omuz ve boyun bölgesine kadar uzanır ve iki hafta ile üç ay gibi bir sürede de tamamen biter. Bittikten sonra da genellikle iz bırakmaz.

Bu hastalıktan kurtulmanın yolu, tedaviden çok tedbirdir. Birçok hastalığın başlangıç sebebi olan, sıkıntı ve stres; maalesef gül hastalığının yegâne sebebidir. Anlaşılacağı üzere; sıkıntı ve stresten uzak duran insan, bu hastalıktan da uzak durmuş olacaktır.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php