Hoş Geldin Bebek!

Ah, o tatlı bebekler! Kimisi, sahip olmak için dualar eder; kimisi iyi bir doktor için kilometreler kat eder; kimisi de istemediği halde sahip olacağı için feryat figan eder. Ancak o bebeğe sahip olunduysa, hepsinin sonu mutluluktur; zira o bebek mutsuzluklarla gelmez kapımıza. Bereketle, sevinçle, dolu dolu gelir....

170 0

Ah, o tatlı bebekler! Kimisi, sahip olmak için dualar eder; kimisi iyi bir doktor için kilometreler kat eder; kimisi de istemediği halde sahip olacağı için feryat figan eder. Ancak o bebeğe sahip olunduysa, hepsinin sonu mutluluktur; zira o bebek mutsuzluklarla gelmez kapımıza. Bereketle, sevinçle, dolu dolu gelir. Bir anda değişir her şey.

Yemelerimiz, içmelerimiz, gezmelerimiz… Artık o her şeydir, her şey odur. O bizlere ayak uydurmaz, biz onun ayağına gideriz. O uyursa biz uyur, o doyarsa biz doyarız. O hastaysa biz defalarca ölürüz. İyileşince biz çoktan uçuyoruzdur havalarda zaten. O, her şeyimizi gözlemler sadece. Biz onu hem gözlemler hem bıkmadan, azıcık da ballandıra ballandıra anlatırız çevremizdekilere.

En ufak hareketini bile anlamlandırır, bunu bir başarı veya zeka ürünü olarak addeder bunlarla mutlu oluruz. İyi ki bu bebeğe sahip olmuşum diye düşünürüz içimizden. Başka bir bebeğimiz olacak olsa onu bu kadar sevemeyeceğimize kanaat getiririz. Çok farklı gelir bize. Dünyanın en tatlı varlığı olarak, görür, öyle görmeyenlere de şaşırırız kendimizce.

Yorgunluklarımız, bazen bıkkınlıklarımız, endişelerimiz olmaz mı? Olur tabi ki; ama bebeğimizin bizde yaşattığı tatlı duyguların yanında, o yorgunluk nedir ki?

Bebek rahmettir, usulca iner yüreğimize. Yumuşatır katı yürekleri. Bebek neşedir; şenlendirir neşesizleri. En çok onun hastalığında anlarız içimizdeki merhameti. Geleceğe bağlar, plan yaptırır, içimizdeki çalışma dürtüsünü geliştirir. O varken tembellik olmaz, onun için çalışmalı, ona bir şeyler bırakmalı, geleceğini kurmasına yardım etmeliyizdir artık.

Herkese iyilik getirir. Sağlığı yerinde olan herkes mutlaka bebek sahibi olmalı, kariyerinden korkmamalıdır. İnanın o bebeğin, o meleğin size vereceği manevi zevki, kariyerin hiçbir şekli vermeyecektir. Duayla bekleyin çocuğunuzu. O gelince de, kulağına sadece şu sözü fısıldayın: Hoş geldin bebek!

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php