Kur’ana Göre Bebek Emzirme Süresi

Kur’an’da Bebek Emzirme Değerli okurlarım! Bugün, merak edenler için, kutsal kitabımız Kur’an’a göre emzirme süresini işlemek istedim. Birçok konuda bize değerli bilgiler veren, bizi aydınlatan Kur’an, bebek emzirme süresi için de yol göstermiştir. Nitekim Yüce Allah, Bakara suresinin 233. Ayetinde ‘’Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için, anneler...

167 0

Kur’an’da Bebek Emzirme

Değerli okurlarım! Bugün, merak edenler için, kutsal kitabımız Kur’an’a göre emzirme süresini işlemek istedim. Birçok konuda bize değerli bilgiler veren, bizi aydınlatan Kur’an, bebek emzirme süresi için de yol göstermiştir. Nitekim Yüce Allah, Bakara suresinin 233. Ayetinde ‘’Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için, anneler çocuklarını tam iki yıl emzirirler’’ buyurmaktadır. Ve yine aynı ayette ‘’Eğer (anne ile baba) aralarında rıza ile ve danışarak (iki yıl tamamlanmadan) sütten kesmeyi isterlerse, ikisi için de bir güçlük yoktur’’ buyurulmaktadır.

Demek ki herhangi bir sağlık sorunu olmayan, sütü olan annelerin, Kur’ana göre emzirme süresini ayarlayacak olurlarsa iki yıl emzirmeleri gerekecek. Zaten bu durum tıp biliminde de bilinmekte ve doktorlar tarafından iki yıl kadar, bebeğin emzirilmesi tavsiye edilmektedir.

Ayrıca herhangi bir sebepten, hem anne hem de babanın rızası ile bebek sütten kesilecek olursa, her ikisi için de herhangi bir vebalin olmadığı vurgulanmıştır. Bu konu da ilginizi çekebilir!

 

Ay Ay Bebek Gelişimi

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php