Salkımbağı Köyü’nün Tarihi Geçmişi

Köyümüzün geçmişi hakkında farklı söylentiler olsa da, geçmişte Adül adlı bir hanım tarafından yakıldığı bilinmektedir. Hatta bu yakmaların birden fazla olduğu da söylenmektedir. Salkımbağı Köyü’nün 500 yıllık bir geçmişe sahip olduğu ifade edilmektedir. Ancak köyde yer alan ve şu anda ağzı kapatılmış iki tane mağaranın...

198 0

Köyümüzün geçmişi hakkında farklı söylentiler olsa da, geçmişte Adül adlı bir hanım tarafından yakıldığı bilinmektedir. Hatta bu yakmaların birden fazla olduğu da söylenmektedir. Salkımbağı Köyü’nün 500 yıllık bir geçmişe sahip olduğu ifade edilmektedir.

Ancak köyde yer alan ve şu anda ağzı kapatılmış iki tane mağaranın varlığı, bu köyün geçmişinin çok eskilere dayandığı fikrini de düşündürmektedir.

Bu mağaralardan bir tanesi, köyümüzün hemen batı kıyısındaki Kuruçay mevkiinde, köye bakan yamaçta yer almaktadır. Daha önceki senelerde burada define olduğu söylentisiyle, devlet tarafından biraz kazılmış; herhangi bir şey bulunamayınca da kepçelerle ağzı kapatılmıştır.

Diğer bir mağara da köyün güneyinde yer almakta olan Kuruçay bahçelerinde; Osman KARAMAN (Osmani Aşıke)ın bahçesindedir. Zamanında, hayvanların mağaraya girip kaybolması, bu mağaranın da kapatılmasına sebep olmuştur.

Salkımbağı Köyü ile ilgili sizin bilip de bizim bilmediğimiz başka bilgiler varsa yorum kısmında paylaşırsanız, eksiklerimizi giderebiliriz. Diğer sitemizi ziyaret etmek için linki tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php