TEOG İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır?

PAYLAŞ:


TEOG İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır?
TEOG İngilizce dersinde başarılı olmak için, bu dersi sevip, derse ilgi göstermeniz gerekir. İçinizde yeni bir dil öğrenmenin mutluluğu ve heyecanı yoksa İngilizce çalışmaktan sıkılabilirsiniz. Biz, siz öğrencilerin İngilizce dersini sevdiğini varsayarak  ‘’TEOG İngilizce dersine nasıl çalışılır?’’ sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Umarım gireceğiniz sınavlarda İngilizce dersinde istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
İngilizce Öğrenmek İçin Önce Kendi Dilinizi Öğrenin!
Bir dilin öğrenilmesi sadece kelimelerin ezberlenmesinden ibaret değildir. Bir yandan kelime ezberlerken bir yandan da o dilin gramerini öğrenmek zorundasınız. Yani o dildeki, sıfatların yapısını, isimleri, cümlenin yapılarını, bağlaçlarını vb. konuları öğrenmek zorunda olduğunuz için, öncelikle bunları kendi dilinizde öğrenmeniz lazımdır. ‘’Sıfat nedir? Bağlaç nedir? Fiil nedir?’’ gibi sorulara cevap verebiliyorsanız, İngilizce öğrenmeye hazırsınız demektir.
Öğrendiklerinizi Evde, Sokakta Yolda Tekrar Edin!
Öğrendiğiniz bir kelimeyi gündelik hayatınızda kullanmaya çalışın. Mesela ‘tea’ kelimesinin ‘çay’ demek olduğunu öğrendiniz. Annenizden çay isterken ‘çay’ olarak değil de ‘tea’ olarak isterseniz, büyük ihtimalle o kelimeyi bir daha unutmazsınız. Hatta anneniz bile öğrenebilir. Bakın, ne güzel bir şekilde bilgiyi paylaştınız.
Öğretmeniniz İngilizce Kelimeleri Telaffuz Ederken Dikkat Edin
İngilizce dersini sadece yazı üzerinde değil de, konuşma konusunda da öğrenmek istiyorsanız, öğretmeninizin telaffuzlarına çok dikkat edin ve siz de aynı şekilde telaffuz etmeye çalışın.
SBS İngilizce Dersine Çalışırken,  Sözlüğünüz Mutlaka Yanınızda Bulunsun!
Ne kadar çok İngilizce kelime bilirseniz sınavlarda o kadar çok soru cevaplayabilirsiniz. Bazen bir dilin gramerini hiç bilmeseniz dahi, bir cümlenin tüm kelimelerinin anlamına sözlükten bakarak bu cümleyi Türkçeye çevirebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için kelimeler bu kadar önemli ise, ders ile ilgili bilmediğiniz tüm kelimeleri öğrenmeniz gerekir. Bu konuda en iyi yardımcınız sözlüğünüz olacaktır.
Fiilleri Mutlaka Ezberleyin!
İngilizce dersinde başarılı olmak için fiilleri mutlaka ezberlemelisiniz. Kendinize güzel bir liste oluşturun. Listenizde fiil-fiilin anlamı-fiilin 2.hali-fiilin 3.hali olsun. Bunları kartlara yazarak çok daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.
İngilizce Kelimeleri Yazarak Ezberleyin!
Diyelim ki ezberlemeniz gereken 100 tane İngilizce kelime var. Bu 100 kelimeyi 10’lu gruplara ayırarak her bir grubu 10 defa yazın. 10 defa yazdığınızda bu kelimeleri ezberlediğinizi ve kolay kolay unutmadığınızı göreceksiniz.
Kendi Sözlüğünüzü Kendiniz Oluşturun!
İngilizce dersine çalışırken ezberlediğiniz kelimeleri, bir ajandaya yazın ve arada bir bu kelimeleri tekrar edin. Böylelikle ezberlemek için emek verdiğiniz kelimeleri unutmaz, emeğinizi heba etmiş olmazsınız. ‘’TEOG İngilizce dersine nasıl çalışılır? Sorusuna cevap alabilmişsinizdir umarım. Bu arada sizler kelime ezberlemek için hangi yöntemleri deniyorsunuz? Bizimle paylaşırsanız, başkaları da faydalanabilir.
Bu konular da ilginizi çekebilir!
Ders Nasıl Çalışılır?
Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?
Fen ve Teknoloji Dersine Nasıl Çalışılır?
Türkçe Dersine Nasıl Çalışılır?
İnkılap Tarihi Dersine Nasıl Çalışılır?
Kompozisyon Nasıl Yazılır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 3
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: TEOG İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır?
TEOG İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır?
sbs İngilizce dersine nasıl çalışılır, İngilizce nasıl öğrenilir, İngilizce kelimeler nasıl ezberlenir
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2013/09/sbs-ingilizce-dersine-nasl-calslr.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2013/09/sbs-ingilizce-dersine-nasl-calslr.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için