TEOG İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır?

TEOG İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır? TEOG İngilizce dersinde başarılı olmak için, bu dersi sevip, derse ilgi göstermeniz gerekir. İçinizde yeni bir dil öğrenmenin mutluluğu ve heyecanı yoksa İngilizce çalışmaktan sıkılabilirsiniz. Biz, siz öğrencilerin İngilizce dersini sevdiğini varsayarak ‘’TEOG İngilizce dersine nasıl çalışılır?’’ sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız....

704 3

TEOG İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır?

TEOG İngilizce dersinde başarılı olmak için, bu dersi sevip, derse ilgi göstermeniz gerekir. İçinizde yeni bir dil öğrenmenin mutluluğu ve heyecanı yoksa İngilizce çalışmaktan sıkılabilirsiniz. Biz, siz öğrencilerin İngilizce dersini sevdiğini varsayarak ‘’TEOG İngilizce dersine nasıl çalışılır?’’ sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Umarım gireceğiniz sınavlarda İngilizce dersinde istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

İngilizce Öğrenmek İçin Önce Kendi Dilinizi Öğrenin!

Bir dilin öğrenilmesi sadece kelimelerin ezberlenmesinden ibaret değildir. Bir yandan kelime ezberlerken bir yandan da o dilin gramerini öğrenmek zorundasınız. Yani o dildeki, sıfatların yapısını, isimleri, cümlenin yapılarını, bağlaçlarını vb. konuları öğrenmek zorunda olduğunuz için, öncelikle bunları kendi dilinizde öğrenmeniz lazımdır. ‘’Sıfat nedir? Bağlaç nedir? Fiil nedir?’’ gibi sorulara cevap verebiliyorsanız, İngilizce öğrenmeye hazırsınız demektir.

Öğrendiklerinizi Evde, Sokakta Yolda Tekrar Edin!

Öğrendiğiniz bir kelimeyi gündelik hayatınızda kullanmaya çalışın. Mesela ‘tea’ kelimesinin ‘çay’ demek olduğunu öğrendiniz. Annenizden çay isterken ‘çay’ olarak değil de ‘tea’ olarak isterseniz, büyük ihtimalle o kelimeyi bir daha unutmazsınız. Hatta anneniz bile öğrenebilir. Bakın, ne güzel bir şekilde bilgiyi paylaştınız.

Öğretmeniniz İngilizce Kelimeleri Telaffuz Ederken Dikkat Edin

İngilizce dersini sadece yazı üzerinde değil de, konuşma konusunda da öğrenmek istiyorsanız, öğretmeninizin telaffuzlarına çok dikkat edin ve siz de aynı şekilde telaffuz etmeye çalışın.

SBS İngilizce Dersine Çalışırken,  Sözlüğünüz Mutlaka Yanınızda Bulunsun!

Ne kadar çok İngilizce kelime bilirseniz sınavlarda o kadar çok soru cevaplayabilirsiniz. Bazen bir dilin gramerini hiç bilmeseniz dahi, bir cümlenin tüm kelimelerinin anlamına sözlükten bakarak bu cümleyi Türkçeye çevirebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için kelimeler bu kadar önemli ise, ders ile ilgili bilmediğiniz tüm kelimeleri öğrenmeniz gerekir. Bu konuda en iyi yardımcınız sözlüğünüz olacaktır.

Fiilleri Mutlaka Ezberleyin!

İngilizce dersinde başarılı olmak için fiilleri mutlaka ezberlemelisiniz. Kendinize güzel bir liste oluşturun. Listenizde fiil-fiilin anlamı-fiilin 2.hali-fiilin 3.hali olsun. Bunları kartlara yazarak çok daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İngilizce Kelimeleri Yazarak Ezberleyin!

Diyelim ki ezberlemeniz gereken 100 tane İngilizce kelime var. Bu 100 kelimeyi 10’lu gruplara ayırarak her bir grubu 10 defa yazın. 10 defa yazdığınızda bu kelimeleri ezberlediğinizi ve kolay kolay unutmadığınızı göreceksiniz.

Kendi Sözlüğünüzü Kendiniz Oluşturun!

İngilizce dersine çalışırken ezberlediğiniz kelimeleri, bir ajandaya yazın ve arada bir bu kelimeleri tekrar edin. Böylelikle ezberlemek için emek verdiğiniz kelimeleri unutmaz, emeğinizi heba etmiş olmazsınız. ‘’TEOG İngilizce dersine nasıl çalışılır? Sorusuna cevap alabilmişsinizdir umarım. Bu arada sizler kelime ezberlemek için hangi yöntemleri deniyorsunuz? Bizimle paylaşırsanız, başkaları da faydalanabilir.
Bu konular da ilginizi çekebilir!
Ders Nasıl Çalışılır?

Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Fen ve Teknoloji Dersine Nasıl Çalışılır?

Türkçe Dersine Nasıl Çalışılır?

İnkılap Tarihi Dersine Nasıl Çalışılır?

Kompozisyon Nasıl Yazılır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

3 comments

  1. medine Cevapla

    bu bilgiler çok işime yarıyacak……….süper

  2. ridvanozkan Cevapla

    İnşallah 🙂

  3. Adsız Cevapla

    ee söylemesi kolay

css.php