7. Sınıf 1. Dönem ŞÖK

PAYLAŞ:

Bildiğiniz gibi Şube Öğretmenler Kurulu (ŞÖK) 1. Dönemin başında toplanarak herhangi bir şube hakkında her şeyi görüşür ve tartışır. Öğrencilerin ekonomik ve sosyal durumunu, ders durumunu, başarı durumunu, sınıfın düzeni, derslerin işlenişi vb. her konu ile ilgili tüm öğretmenler fikirlerini beyan eder. 1. Dönem Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısı okulun açıldığının ikinci ayında yani ekim ayında yapılır. Bu kurulun başkanlığını ise ya okul müdür yardımcısı ya da ilgili şube rehber öğretmeni yapar. Sizlere 7. sınıf senebaşı (1. dönem) şube öğretmenler kurulu toplantı raporunu sunuyoruz.
sene başı şök
7. Sınıf sene başı şök


2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 23 NİSAN ORTAOKULU 7. SINIF

I. DÖNEM ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI 

Toplantı Tarihi: 04.10.2013

Toplantı Yeri:   Öğretmenler odası

Toplantı Saati:  13:30


23 Nisan Ortaokulu 7/A sınıfı şube öğretmenleri, yukarıda belirtilen yer, tarih ve saatte toplanarak tespit ettiği gündem maddelerini görüşüp aşağıdaki kararları almıştır.

 
GÜNDEM MADDELERİ

1-Açılış ve Yoklama

2-Öğrenci başarısının arttırılması için alınabilecek önlemler

3-Sosyal kulüp çalışmaları ve önemi

4-Zararlı alışkanlıklar hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesinin önemi

5-Okul-veli işbirliği ve diyalogu

6-Sağlık, beslenme ve fiziki değerlendirme

7-Çevre Değerlendirmesi

8-Öğretmenler arası işbirliği ve gereksinimleri

9-Dilek ve Temenniler


GÜNDEMİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

1-Toplantı 7-A sınıf rehber öğretmeni Rıdvan ÖZKAN başkanlığında, başarı dilekleri ile başlatılmıştır. Toplantıda şubenin tüm öğretmenleri hazır bulunmuşlardır.

 

2-Şube rehber öğretmeni Rıdvan ÖZKAN derste konuşma alışkanlıklarının azaltılması ve derslerin daha verimli hale getirilmesi için öğrenci merkezli ders işlenmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilerin başarılarını arttırmak için öncelikle okuma seviyelerinin yükseltilmesi gerektiğini; öğrencilerin boş zamanlarını bol bol kitap okuyarak değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Derste öğrenci merkezli bir eğitim öğretim yapılması gerektiğini, öğrencilere daha fazla söz hakkı vererek derse karşı, ilgi, istek ve katılımı arttırmanın önemli olduğunu; başarılı öğrencilerin takdir edilerek ödüllendirilip diğer öğrencilerin de teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilerin derste, duygu, düşünce ve yorumlarını demokratik bir ortamda rahatlıkla, sıkılmadan, çekinmeden ve özgüvenle ifade edebilmeleri için uygun ortam hazırlanmasının başarıyı arttıracağını söyledi. Fırsatların en iyi ve azami derecede değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 

3-Sınıf rehber öğretmeni Rıdvan ÖZKAN sınıfta her öğrencinin bir sosyal kulüpte çalışmasının sağlanması için seçimlerin yapıldığını ve sosyal kulüp faaliyetlerinin öğrenciye toplumsal olarak çok şey kazandırdığını ifade etti. Kulüp çalışmalarına gereken önemin verilmesine karar verildi.

 

4-Günümüzde zararlı içeceklerin ilköğretime kadar indiği, bu yüzden öğretmenlerin bu konuda çok duyarlı olmaları gerektiği, periyodik olarak öğrencilerin uyarılıp aydınlatılmaları gerektiği görüşü ortaya çıktı. Özellikle sigara, alkol ve uyuşturucunun zararlarının öğrencilere sürekli olarak anlatılması kararlaştırıldı. Zararlı maddelere meyilli olan öğrencilerin tespit edilip erkenden olumsuz durumların önüne geçileceği söylendi.

 

 

5-Okul ve veli işbirliğinin sağlanmasını başarıyı olumlu yönde arttıracağını belirten Fen ve Teknoloji öğretmeni İsmail AKBOYRAZ, öğretmenin tek başına başarıyı sağlamasının yeterli olmayacağını, velilerin de üzerlerine düşen vazifeleri yapmaları gerektiğini, bu konuda velilerin pasif kaldıklarını, veli toplantılarında bu konunun velilere iletilmesi gerektiğini söyledi. Veli-öğretmen-öğrenci üçgeninin diyalog içinde olmasının başarıyı arttıracağını belirtti.

 

6- Öğrenci ailelerinin maddi durumunun iyi olmamasının, öğrencileri olumsuz etkilediği görüşü tüm öğretmenler tarafından vurgulandı. Öğrencilerin genelde normal olmaları gereken kilonun altında veya üstünde olduğu ve bunun da şube öğretmeni tarafından velilere iletilmesi kararlaştırıldı.

 

7-Çevrenin öğretimdeki önemi vurgulandıktan sonra çevre özellikleri hakkında konuşuldu. Çevrenin ekonomik olarak geride olduğu görüşüne varıldı. Bu sosyo-ekonomik gerilik ‘eğitimi olumsuz etkilemektedir’ görüşüne varıldı. Bu etkiyi asgari düzeye indirmek için velilerle mümkün olduğunca fazla iletişim kurularak onları mümkün olduğunca bilinçlendirmenin gereği vurgulandı.

 

8-Öğrencilerin gerek psikolojik gelişimlerini gerekse sosyal yaşantılarını bilmekte eğitim-öğretim açısından büyük yarar olduğu belirtilmiştir. Şube öğretmenlerinin kendi aralarında özellikle şube öğretmeni ile işbirliği içerisinde olması gerektiği sonucuna varılmıştır.

 

9-Toplantının sonunda tüm şube öğretmenleri bu yılın eğitim-öğretim açısından başarılı bir yıl olmasını temenni etmişlerdir. Sınıf rehber öğretmeni Rıdvan ÖZKAN tüm öğretmenlere görevlerinde başarılar diledikten sonra toplantıya son verilmiştir.

 İMZALAR
 

 

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 23 NİSAN ORTAOKULU 7/A SINIFI

I. DÖNEM ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

 

Toplantı Tarihi:03.10.2013

Toplantı Yeri: Öğretmenler odası

Toplantı Saati: 13:30

 
ALINAN KARARLAR

 

1. Öğrenci merkezli eğitim sistemi örnek alınarak öğrencilerin ders içi etkinliklerinin

     arttırılması sağlanacak.

2. Öğrenmeyi öğretme ilkesi doğrultusunda öğrencilerin kütüphane, laboratuar gibi eğitim

     alanlarını daha fazla kullanmaları sağlanacak.

3. Türkçeyi en iyi şekilde kullanmaları için öğrencilere gerekli bilgi ve davranışlar

     kazandırılacak.

4. Okul araç ve gereçlerini kullanma konusunda daha dikkatli davranılacak.

5. Veli toplantıları belli aralıklarla yapılacak. Maddi problemi, hastalık problemi olan

     öğrencilere gereken ilgi gösterilecek. Velilerin toplantıya katılmaları için gerekli

     aktivasyon sağlanacak.

6. Derse geçmeden dikkatlerin toplanması ve motivasyonun sağlanması için ön konuşma

     yapılacak.

7. Sosyal ve kültürel etkinliklere katılımın sağlanması için gerekli tanıtımlar yapılacak. Bu tür

     faaliyetler duyurulacak. Sigara, alkol ve uyuşturucunun zararları sürekli olarak anlatılacak.

8. Rehberlik ihtiyacı olan öğrenciler tespit edilerek bilgilendirilecek.

9. Öğrencilere planlı çalışmanın önemi anlatılacak.

 

İMZALAR

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: 7. Sınıf 1. Dönem ŞÖK
7. Sınıf 1. Dönem ŞÖK
sene başı şök
http://1.bp.blogspot.com/-N2-fPo4E_1w/Unlbd8EDEQI/AAAAAAAAAL4/Cvf7U7IvSGg/s1600/7.+s%C4%B1n%C4%B1f+1.+d%C3%B6nem+%C5%9E%C3%96K.JPG
http://1.bp.blogspot.com/-N2-fPo4E_1w/Unlbd8EDEQI/AAAAAAAAAL4/Cvf7U7IvSGg/s72-c/7.+s%C4%B1n%C4%B1f+1.+d%C3%B6nem+%C5%9E%C3%96K.JPG
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/7-snf-1-donem-sok.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/7-snf-1-donem-sok.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için