Bilgisayar Mühendisliği Bölümü İş Olanakları Maaşları

PAYLAŞ:


Bilgisayar Mühendisliği Bölümü İş Olanakları Maaşları
Değerli okurlar, bu yazıda ‘’bilgisayar mühendisliği bölümü, bilgisayar mühendisliği iş imkanları, bilgisayar mühendisi maaşları, bilgisayar mühendisliği atama durumları, bilgisayar mühendisliği nasıl bir bölüm’’ gibi konulara değindik. Sizler de konu ile ilgili bilgilerinizi yorum kısmında bildirirseniz daha faydalı bir yazı oluşmuş olacaktır.
Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün Amacı
Mühendislik fakülteleri bünyesinde faaliyet gösteren Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün genel amacı bilgisayar sistemleri, bilgisayar sistemlerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve tüm bu sistemlerin kullanımı ile ilgili insan gücünü yetiştirmektir.
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dersleri
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 4 yıl eğitim süreli bir bölümdür. Bu 4 yıl eğitim süresi boyunca Bilgisayar Donanım Yapısı, Fizik, Ekonomi, Programa Dilleri, Mantıksal Tasarım, İstatistik, Elektrik, Matematik, Algoritmalar, İşletme Yönetimi, Sayısal Çözümleme vb. dersler okutulur. Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde staj uygulaması vardır. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olanlar ‘’Bilgisayar Mühendisi’’ olarak nitelendirilirler.
Bilgisayar Mühendisliği Atama Puanları
Bilgisayar Mühendisliği mezunlarının herhangi bir kamu kuruluşunda çalışabilmesi için KPSS’den yeterli puanı alması gerekir. KPSS Bilgisayar Mühendisliği bölümü taban puanları günümüzde maalesef biraz yüksektir. Şartlara göre değişmekle beraber, KPSS’den ortalama 88-92 puan alırsanız bir kamu kurum veya kuruluşuna atanabilirsiniz.
Bilgisayar Mühendisli İş Olanakları-Bilgisayar Mühendisliği İş İmkanları
Bilgisayar ve bilgisayar sistemlerine olan ihtiyaç teknoloji geliştikçe artmaktadır. Bankalar, özel şirketler, kamu kurum ve kuruluşları neredeyse her oluşum bilgisayar mühendislerine ihtiyaç duyar. Bu durum da bilgisayar mühendisi ihtiyaçlarını artırmıştır. Peki bilgisayar mühendisleri nerelerde çalışırlar? Bilgisayar Mühendisleri; bilgi işlem merkezlerinde, çeşitli endüstri ve hizmet kuruluşlarında, bilgisayar donanımı hazırlayan kuruluşlarda, bankalarda ve daha aklınıza gelebilecek pek çok yerde iş bulma olanağına sahiptir. Aynı zamanda bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olunduktan sonra istediği takdirde, lisans üstü eğitim tamamlanarak, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak da görev alınabilir.
Bilgisayar Mühendisi Maaşları 2015
‘’bilgisayar mühendisi maaşları, bilgisayar mühendisi ne kadar maaş alır, bilgisayar mühendisi ne kadar maaş alır, bilgisayar mühendisi kaç para alır’’
Bilgisayar mühendisleri çalıştığı kurum ve kuruluşa göre farklı maaşlar alabilirler. Ancak bilgisayar mühendislerinin tatmin edici bir maaşının olduğu bilinmektedir. Dediğimiz gibi bilgisayar mühendisi maaşları farklı olabilmekle beraber 3000-4500 TL kadar olabilmektedir. Eğer bilgisayar mühendisi kendini geliştirmiş biri ise ve iyi bir kurumda iş bulma olanağına sahip olmuşsa bu oran çok daha yukarılara da çıkabilmektedir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Bilgisayar Mühendisliği Bölümü İş Olanakları Maaşları
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü İş Olanakları Maaşları
Bilgisayar mühendisliği bölümü iş olanakları ve maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/bilgisayar-muhendisligi-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/bilgisayar-muhendisligi-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için