Çevre Mühendisliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

PAYLAŞ:

   Çevre Mühendisliği bölümünün amacı, daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre için hava, su, toprak, üretim, tüketim atıkları ile ilgili her türlü tedbiri alabilecek, bu tedbirleri projelendirerek yürütebilecek insan gücü yetiştirmektir. Çevre mühendisleri ‘insan sağlığı’ kavramını odağına alarak daha sağlıklı bir çevre oluşturmaya çalışırlar. Çevre Mühendisliği bölümünün eğitim süresi 4 yıldır. Çevre mühendisliği bölümünden mezun olanlar çevre mühendisi olarak nitelendirilirler.
Çevre Mühendisliği İş İmkanları
   Çevre mühendisliği bölümünden mezun olanlar genellikle belediyelerde veya bakanlıklarda planlamacı olarak çalışırlar. Bunun yanında bir çok özel kurum veya kuruluşta görev alabilirler. 
Çevre Mühendisleri Ne İş Yapar?
   Çevre mühendisleri belediyelerde, bakanlıklarda görev yaparlar. Örneğin herhangi bir şehir belediyesinda şehir imarı yapılması gerekiyorsa çevre mühendislerine de başvurulur. Yine bir sağlık kuruluşu ya da bir fabrika vb. kurum ve kuruluşlarda atıkların insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yok edilmesi gibi işler yapabilirler. Bir şehrin alt yapısının sağlığa uygun bir şekilde yapılması ile ilgili görevleri de yaparlar.
Çevre Mühendisliği Bölümü Dersleri
   Çevre mühendisliği bölümünün eğitim süresi 4 yıldır. Bu 4 yıl boyunca öğrenciler; matematik, kimya, fizik, teknik resim, çevre mühendisliğine giriş, teknik İngilizce, bilişim teknolojileri, bilgisayar programlama, statik, ekoloji, malzeme bilgisi, mukavemet, dinamik, çevre mikrobiyolojisi, topoğrafya, hidrolik, termodinamik, zemin mekaniği, su getirme, yapı mühendisliği, kanalizasyon gibi dersleri görürler.
Çevre Mühendisliği Bölümünün Geleceği Var mıdır?
   Aslında bunu kestirebilmek biraz zordur. Maalesef çevre mühendisliği bölümü günümüzde de pek parlak ve tutulan bir meslek değildir. Özellikle kendini çok iyi geliştirmemiş mezunları iş bulma konusunda sıkıntıları vardır. İş bulan çevre mühendislerin çoğu da şanına yakışmayan ücretlerle çalışmaya mecbur bırakılmıştır. Ancak yine de gelecekte durumun bundan daha kötü olacağı söylenemez. Aksine şehir planlamasına giderek daha fazla önem verildiği için, ileride çevre mühendislerine olan ihtiyaç artabilir.
Çevre Mühendislerinin Maaşı- Çevre Mühendisi Maaşı-Çevre Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır?
Çevre mühendislerinin maaşlarını net bir şekilde ifade etmek oldukça zordur. Çevre mühendisleri hem kamu kuruluşlarında hem de özel kurum ve kuruluşlarda çalışmaktadır. 2014 yılının başını zamlarla beraber ele alacak olursak ortalama 3000-3500 lira diyebiliriz. Tabi kademelerine, çocuk sahibi olup olmadıklarına ve medeni hallerine göre bu değişiklik gösterebilir. Özel sektörde çalışan çevre mühendislerinin durumu maalesef biraz daha vahimdir. Çok yüksek maaşlarla çalışma imkanı bulan çevre mühendisleri olsa da 200-2500 lira dolaylarında maaş alan çevre mühendisleri de mevcuttur.
‘’çevre mühendisliği bölümü hakkında bilgi 2015, çevre mühendisliği bölümü, çevre mühendisliği bölümü iş imkanları 2015, çevre mühendisliği bölümü iş olanakları, çevre mühendisliği bölümünün geleceği, çevre mühendisleri ne kadar maaş alır. Çevre mühendisliği bölümü dersleri, çevre mühendisi ne iş yapar?, çevre mühendisleri nerede çalışır?’’
Çevre Mühendisliği Puan Türü
Çevre mühendisliği bölümü puan türü MF-4'tür. 

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 10
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Çevre Mühendisliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları
Çevre Mühendisliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları
Çevre mühendisliği iş olanakları ve maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/cevre-muhendisligi-bolumu-is-olanaklar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/cevre-muhendisligi-bolumu-is-olanaklar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için