Erkeklere Özel

   İktidarsızlık problemi, maalesef birçok erkeğin kâbusu haline gelebiliyor. Ancak bizim insanlarımız, bazı toplumsal baskılar yüzünden, sağlık kuruluşlarında bu konu ile ilgili tedavi olmaktan çekinebiliyor. Doktora gidip, derdini anlatmak ayıp bir şeymiş gibi algılanabiliyor. Bu nedenle erkekler ya iktidarsızlık problemini yaşamaya devam ediyor ya da...

226 0

   İktidarsızlık problemi, maalesef birçok erkeğin kâbusu haline gelebiliyor. Ancak bizim insanlarımız, bazı toplumsal baskılar yüzünden, sağlık kuruluşlarında bu konu ile ilgili tedavi olmaktan çekinebiliyor. Doktora gidip, derdini anlatmak ayıp bir şeymiş gibi algılanabiliyor. Bu nedenle erkekler ya iktidarsızlık problemini yaşamaya devam ediyor ya da internet gibi ortamlarda, farklı çözümler bulmaya çalışarak araştırmalara giriyor. Eğer siz de bu profilden biri iseniz, hayatınızı fazlasıyla etkileyecek bu problemi ortadan kaldırabilmeniz ve kesin bir sonuca ulaşabilmeniz için, bir doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Bunda utanılacak, çekinilecek bir durum yoktur.  Doktorlar ve sağlık kuruluşları bu tür sorunlarınıza çare üretmek için vardır. Ancak doktora göründünüz ve başka çözümler de arıyorsanız, iktidarsızlığa iyi gelen bazı uygulamaları anlatmaya çalışacağız.

   Dilerseniz önce, iktidarsızlık nasıl önlenir, iktidarsızlık sorunu yaşamamak için neler yapılmalıdır gibi sorularımıza cevap bulmaya çalışalım, ardından da iktidarsızlığa ne iyi gelir sorusu için, iyi gelen karışım veya bitkilerimizi anlatmaya çalışalım.
iktidarsızlık için tavsiyeler
İktidarsızlığa ne iyi gelir

İktidarsızlık Nasıl Önlenir?

Aslında iktidarsızlığa ne iyi gelir demekten çok, iktidarsızlık nasıl önlenir konusuna önem vermek daha faydalı olacaktır. İktidarsızlığı önleyebilmeniz için yapmanız veya uzak durmanız gereken bir çok etken vardır. Bunları başlık başlık ele alalım.

1 – Sgryı Bırakın veya Azaltın

   Biliyorum, eğer sgra alışkanlığı olan biri iseniz bu madde size çok ağır gelecektir. Gönül isterdi ki sigara iktidarsızlığa sebep olmasın ve ben de size onu bırakmayı tavsiye etmeyeyim ama maalesef durum istediğimiz gibi değil. Bu maddenin damarlara verdiği zararı hepiniz bilmektesiniz. Yine erkeklerin sağlıklı bir birliktelik yaşaması için, damarlar yoluyla kan taşınması gerektiğini bilmeyeniniz yoktur. Sağlıksız damarların bu işlevi görmesi mümkün olabilir mi? Maalesef cevabımız hayır. Onun için bu alışkanlığı bırakmanız kendiniz ve aşk hayatınız için yapacağınız en güzel şey olur. Amma ille de ben bırakamam diyorsanız, bari azaltın. 10 sgranın etkisi ile 20 sgranın etkisi aynı değildir, unutmayın.

2 – Alklde Aşırıya Kaçmayın

   Sgra başlığında anlattığımız gibi tamamen uzak durmanız daha hayırlı olabilir sizin için; ama benim için vazgeçilmezdir, diyorsanız azaltın. Bunu aşırı bir şekilde kullananlarda depresif rahatsızlıklar oluşabilmektedir. Depresyonda olan birinin aşk hayatı ne kadar güzel olabilir ona da artık siz karar verin.

3 – Bol Spor ve Egzersiz Yapın

Sağlıklı bir vücuda, sağlıklı bir beyne ve sağlıklı bir birlikteliğe sahip olmanın biricik yollarından bir tanesi de spor yapmaktır. Spor kalp ve damar sağlığınız için mükemmel bir ilaçtır. Aynı zamanda, yine iktidarsızlığa iyi sebep olan aşırı kiloyu önler. Farklı spor aktivitelerinde bulunamıyorsanız dahi, günlük yarım saatlik yürüyüşler size çok iyi gelebilir.

4 – Stresten Uzak Durun

   Her şeyi kendine dert edinen, küçük şeylere bile takılıp, hayatı kendine zindan eden bir yapınız varsa, silkinin ve kendinize gelin. Bu hayat böyle geçmez, canınızı sıkmaya değmez. Rahat olun, olayların güzel yanlarına da bakın. Stres sadece iktidarsızlığın değil, her hastalığın başıdır, unutmayın.

5 – Beslenmenize Dikkat Edin

   İnsansınız tabi ve sizin de bir nefsiniz var. Et yemeyin, kuyruk yağı yemeyin, tatlılardan uzak durun falan da filan demiyorum. Et de yiyin, kuyruk yağı da yiyin, hatta ekmeğinizi bandıra bandıra yiyin. Ama hep değil, işi tadında bırakın. Meyve ve sebze tüketmeyi de ihmal etmeyin, hatta bunlara daha fazla ağırlık verin. Mümkünse etli yiyeceklerinizi sebze ile süsleyin. Yeşilliklerden bol bol tüketin.

   Yukarıda saydıklarımız iktidarsızlığı önlemek için yapılması gereken şeylerden bazılarıydı. Şimdi de iktidarsızlığa ne iyi gelir diyenler için birkaç öneride bulunalım.

Maydanoz: Gücü artıran bir etkisi vardır. Kahvaltılarınızda ve diğer öğünlerde tüketmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Hardal:  Gücü artırır. Aynı zamanda istek uyandırır.

Kuşdili: İktidarsızlığı giderir.

Çerezler: Güç artırıcı özellikleri vardır. Özellikle ceviz, çam fıstığı, antep fıstığı, ayçiçeği gibi.

Bal Ceviz Karşımı: Ceviz ve balı karıştırıp tüketirseniz, hem güzel bir tat elde etmiş olursunuz hem de güç kazanırsınız.

Keçiboynuzu Pekmezi: Güç artırıcı özelliği vardır.

   Bunlar da yine ….. gücü artırıcı tavsiyelerden sadece bazılarıdır. Anlattıklarımız dikkat eder ve uygularsanız, daha güzel bir hayatınız olacağına inanabilirsiniz. Kendinize iyi bakın. Karizmatik kalın.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php