Dermokil Kil Maskesi Kullananlar

Sizlere, kullandığım ve kullanım ve sonuçlarından memnun olduğum bir kil maskesi markası olan Dermokil kil maskesinden bahsetmek istiyorum. Gerçekten faydalı olacağını düşünmediğim ürünleri tanıtımını yapmaktan uzağımdır. Bu kili kendim kullanıp sonuçlarını bilmeme rağmen sizler için forumlardan da araştırmayı ihmal etmedim. Forumlardan okuduğum kadarıyla Dermokil kil...

514 1

Sizlere, kullandığım ve kullanım ve sonuçlarından memnun olduğum bir kil maskesi markası olan Dermokil kil maskesinden bahsetmek istiyorum. Gerçekten faydalı olacağını düşünmediğim ürünleri tanıtımını yapmaktan uzağımdır. Bu kili kendim kullanıp sonuçlarını bilmeme rağmen sizler için forumlardan da araştırmayı ihmal etmedim. Forumlardan okuduğum kadarıyla Dermokil kil maskesi kullananların çok büyük bir çoğunluğu maskeden memnun. Sizler de takdir edersiniz ki bakım ürünlerinin her ciltte ve insanda aynı etkiyi göstermesi mümkün değildir. Dermokil kil maskesini kullananlardan memnun olmayanları da bu duruma bağlıyorum açıkçası.

Esmer bayanlar nasıl giyinmeli?
Kumral bayanlar nasıl giyinmeli?
Sarışın bayanlar nasıl giyinmeli?

   Benim kullandığım Dermokil kil maskesi kuru ciltler için hazırlanmış. Öğrendiğim kadarıyla bu ürünlerin tek kullanımlıkları da var; ancak benimki tek kullanımlık değil. Plastik bir tüp içinde 100 ml’lik ürün. Bu ürün bünyesinde zengin mineral ve vitaminleri barındırıyor. Bu zengin mineral ve vitaminler ise cildin mat görünümünü yok ederek cildi temizliyor ve cildin nem ihtiyacını takviye ediyor.
dermokil kil maskesi
Dermokil Kil maskesi kullanalar

   Evimde, dağdan topladığım doğal yeşil kil de var ancak bu kil Dermokil’in kil maskesi kadar etkili değil. Zaten yeşil kil daha çok yağlı ve sivilceli ciltler için tercih ediliyor. Hazır maskelerin en güzel yanlarından bir tanesi, kullanımının rahat olması ve zaman almamasıdır. Düşünsenize evdeki doğal kil ile bir maske yapmaya kalksam bayağı bir uğraşırım herhalde. Hazırlarda böyle bir sıkıntı yok. Kapağı aç, cildine sür, o kadar.

   Bu ürünün kullanımından da bahsedeyim biraz. Dermokil kil maskesini temizlenmiş cildinize uyguluyorsunuz ve 15 dakika sonra duruluyorsunuz. Ürünün kendi üzerinde banyodan sonra uygulanır diyor ama banyo şart değildir tabi. Yüzünüz temizlenmiş olsun yeter. Tabi banyo daha iyi değil midir? Daha iyidir elbette. Hatta bir buhar uygulamasından sonra uygulasanız daha mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

   Hangi kil maskesini kullanacak olursanız olun, dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, maskenin cildinizde kalma süresi ve göz çevresinden uzak olmasıdır. Maskeyi gereğinden fazla uzun süre cildinizde tutarsanız, cildiniz kızarır ve tahriş olur. Onun için zamanında temizlemeyi ihmal etmeyin. Olur da uzun tutar ve cildinizin kızarmasına sebep olursanız da, canınızı çok sıkmayın. 3 ile 10 saat gibi bir sürede geçecektir muhtemelen. Artık sizde Dermokil kil maskesi kullananlar arasında, memnunlar sınıfında yerinizi alırsınız umarım. Sevgi ve saygılar…
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Adsız Cevapla

    Ben de kullandım dermokili. güzel olduğunu söyleyebilirim. Ama 15 dakikadan fazla kaldığında cildi gerçekten de yakıyor biraz ve cilt kızarıyor. Haberiniz olsun.

css.php