Ebe Maaşları 2016

PAYLAŞ:

Buna benzer birçok yazımızda, bir meslekteki maaşların farklılık göstereceğini vurgulamaya çalışıyoruz. Maaşların ödenmesinde, çalışılan kurum (örneğin kamu mu özel sektör mü), çalışılan bölge, çalışılan il, derece, kademe, medeni durum, eşin çalışma durumu, sahip olunan çocuklar gibi birçok etken maaşların farklı olmasına sebep olmaktadır. Onun için vereceğimiz oranların her ebe için bir bağlayıcılığı yoktur. Ancak özellikle üniversite sınavına girip de ebelik bölümü tercih etmeyi düşünen öğrenciler için bir oran vermeye çalışacağız. Önce bilmeniz gereken bir konuyu açıklamaya çalışalım biraz.
Ebeler Döner Sermaye Alır mı?
Herhangi bir hastanede çalışan doktorlar, hemşireler veya diğer sağlık çalışanları nasıl döner sermaye ödemesinden faydalanıyorsa, ebeler de bu hastanelerdeki döner sermayeden payını alırlar. Zaten farklı yerlerde çalışan ebelerin farklı maaş almalarının sebeplerinden bir tanesi de her kurum veya kuruluşun ödediği döner sermaye oranının farklı olmasıdır. Bir hastanede çalışan ebe misal 1200 lira döner sermaye ödemesi alıyorsa, başka bir hastanede çalışan bir ebe 800 lira veya 1000 lira alıyor olabilir.
Genel Olarak Ebelerin Maaşı
  Özel sektörde çalışan ebelerin maaşlarının düşüklüğü sizi yanıltmasın. Cimri bir kuruma denk geldiyseniz asgari ücretle çalıştırılma ihtimaliniz bile var. Onun için biz daha çok bir kamu kurumunda çalışan ebelerin maaşına bakalım. 2016 Ebe maaşları döner sermayesiz olarak 1850 lira civarında olacaktır. Tabi bu döner sermayesiz hali. Örneğin 1000 lira döner sermaye alan bir ebenin maaşı 1850+1000=2850 lira olacaktır. Ancak dediğimiz gibi bu maaş oranının her ebeyi bağlayıcı bir niteliği yoktur. Onun için ebeler ne kadar maaş alır sorusuna cevap vermek biraz zordur. Amacımız sizlerde sadece bir fikir edindirmek. Alttaki yazılar da ilginizi çekebilir?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,472,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Ebe Maaşları 2016
Ebe Maaşları 2016
2014 ebe maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/ebe-maaslar-2014.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2013/11/ebe-maaslar-2014.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için