Nasıl Karizmatik Olunur?

   Merhaba beyler! Bildiğiniz gibi karizma kelimesinin anlamı, her erkek için büyük bir önem teşkil etmektedir. Neredeyse her erkeğin; tipini veya tavır ve davranışlarını çok beğendiği, hayranı olduğu, onun gibi olmak istediği karizmatik kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler kimi zaman hem yakışıklı hem karizmatik, bazen çirkin...

1121 1

   Merhaba beyler! Bildiğiniz gibi karizma kelimesinin anlamı, her erkek için büyük bir önem teşkil etmektedir. Neredeyse her erkeğin; tipini veya tavır ve davranışlarını çok beğendiği, hayranı olduğu, onun gibi olmak istediği karizmatik kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler kimi zaman hem yakışıklı hem karizmatik, bazen çirkin ama karizmatik kişiler olabilir. Aklınızdan çıkarmamalısınız ki her yakışıklı erkek aynı zamanda karizmatik de değildir. Tabi hem yakışıklı olup hem de karizmatik olan erkekler de yok değil midir? Vardır elbet, hem de çok sayıda…

   Belki siz de yakışıklısınızdır ama karizmatik değilsinizdir. Belki de çirkin olmanıza rağmen karizmatiksinizdir. Yani beyler, bunların hepsi mümkündür. Aslında bu yazıyı karizmatik olmayan daha doğrusu olamayan erkekler için kaleme aldım; ama madem şu anda bu yazıyı okuyorsunuz, demek ki kendinizi karizmatik bulmuyor veya daha karizmatik olmak istiyorsunuz.
   Yakışıklı bir erkek olmayabilirsiniz. Hatta çirkin bir erkek de olabilirsiniz. Bilmenizi isterim ki bu sizin kabahatiniz değildir. Allah’ın takdiridir ki kimisi anasından yakışıklı doğar, kimisi çirkin, kimisi de normal. Belki sonradan yakışıklı olma konusunda yapabileceğiniz çok da şey yoktur –bana sorarsanız var – ama karizmatik olmak neredeyse tamamen sizin elinizde. Nasıl karizmatik olunur, karizmatik olmak için ne yapılmalı diye soruyorsanız, bu yazı tüm soru ve sorunlarınıza cevap olacak. Yazıyı bitirmeden sakın bırakmayın. Sizinle ilgili bölümü bulabileceğinizden emin olun; çünkü bu konudaki ana sloganımız, ‘’Her erkek karizmatik olabilir.’’ Sloganıdır.
   Şimdi sizden azıcık düşünmenizi istiyorum. Çevrenizde veya medyada yakışıklı olmadığı halde çok karizmatik olan, çoğu kadının ilgi ve dikkatini çeken erkekleri düşünün. Sayısı bayağı fazlaymış değil mi? Şimdi de kendi tipinizi düşünün. Onlardan çok daha mı çirkinsiniz? Sizin yerinize ben cevap vereyim. Büyük ihtimalle, hayır… Hatta belki de onlardan çok yakışıklısınız; ama onlarla aranızda başka farklar var. İşin bu boyutunu anladığınızı varsayarak asıl konumuza geçmek istiyorum. Karizmatik bir erkek olmak için şunları yapabilirsiniz. Az önce belirttiğim gibi tüm maddeleri okumadan bırakmayın.
1 – Kendinize Bakım Yapın
   Bakım yapmak, güzelleşmeye çalışmak sadece bayanlara has bir özellik değildir. Bana sorarsanız, bayanlarla erkeklerin doğal hallerini karşılaştırıldığında, bayanların erkeklere oranla daha zarif ve bakıma daha az ihtiyacını olduklarını bile söyleyebilirim. Buradan da bir erkeğin kesinlikle bakım yapması gerektiğini söyleyebilirim. Tabi buradaki bakımdan maksadım, yüzünüzü gözünüzü boyayın demek değil. Ama yüzünüze doğal veya yapay maskeler uygulamayı da ihmal etmeyin. Sivilcelerinizle savaşmayı, saç bakımınızı yapmayı, giyiminize özen göstermeyi unutmayın. Fazla veya eksik kilolarınızdan da bahsetmeme gerek yok sanırım. Birçok erkeğin bu yazılanlara karşı çıkabileceğini de tahmin edebiliyorum. Ama onlara diyorum ki: Siz bakımsız gezmeye devam ededurun; sen bilmesen de elin oğlu evinde kendine ne bakımlar yapıyor da senin haberin yok.
2 – Mümkünse Rahatsız Edici Fiziksel Özelliklerinizden Kurtulun
   Yukarıda da belirttiğim gibi, bizim fiziksel özelliklerimiz konusunda müdahale edemeyeceğimiz özelliklerimiz olabilir. Ama bunun yanında bariz bir fiziksel kusurumuz var ve tıp ya da başka sağlıklı bir yolla bundan kurtulabiliyorsak ne duruyoruz. Gidip hemen estetik ameliyatı olun demiyorum; ama giderilmesi çok kolay olan bazı şeyleri de yapın. Örneğin bakıyorum adamın elini siğiller kaplamış; ama umurunda değil. Belki bu siğiller kendisini rahatsız etmiyordur; ancak eminim ki o adamın eşi veya sevgilisi siğilsiz haline daha fazla mutlu olacak onu daha fazla beğenecektir.
3 – İyi Bir İşiniz Olsun
   Çirkin ama karizmatik olan birçok erkek işinden dolayı karizmatik olabilmiştir. Hiçbir mesleği küçük düşürmek istemem, yanlış anlaşılmasın; ama iki kişinin tüm özelliklerini göz ardı edin ve bir mimar ile bir memuru düşünün. Sizce hangisi daha karizmatik? Mimar değil mi? Kendim, memur statüsünde çalışan biri olarak ben de mimar diyorum. Peki herkes mimar veya daha iyi bir meslek mensubu olabilir mi? Tabi ki olamaz, o zaman yapmanız gereken, kendi işinizde en iyi yerde olmaya çalışmaktır. Bu da karizmatik olmanız için yetecektir.
4 – Her Konuda Genel Kültürünüz Olsun Ama Bir Alanda Uzmanlaşın
   Herhangi bir toplulukta söz sahibi olabilmenin en güzel yolu her konuda genel bir kültür ve bilgi seviyesine sahip olmaktır. Dikkatleri üzerinize çekmenin en güzel yolu ise bir konuyu en iyi şekilde bilmek ve o konunun derinliklerine inebilmektir. Bunun için bol bol okumanızı ve ilgi çekici olmakla birlikte işe yarar bir alanda uzmanlaşmanızı tavsiye ederim.
5 – Cıvık Davranmayın
İnsanları güldürmek, eğlendirmek, sempatilerini kazanmak için sakın ola ki türlü şempanzelikler yapmayın. Bir bayanı veya başka insanları bu şekilde asla etkileyemezsiniz. Zaten kadınlar bu tür erkeklerle iyi arkadaş olabilirler ama asla sevgili veya eş olmaz olamazlar. Bu tip erkeklerin karizmaları maalesef yerlerdedir.
6 – Biliyorsanız Konuşun, Bilmiyorsanız Susun
   Çok konuşan erkek itici erkektir, aynı zamanda çok az konuşan erkek de iticidir. Ayarı iyi tutturmanız lazım. Size bir şey sorulduğunda biliyorsanız cevabınızı verin: ama bilmiyorsanız da bu konu hakkında bilgim yok demekten çekinmeyin. Boş konuşmaktansa, hiç konuşmamak daha iyidir.
7 – İnsanlara Tüm Sırlarınızı Açıklamayın
   Özellikle bir bayan için, her yönüyle bilinen erkeğin pek bir çekiciliği olmaz. Bayanların özünde vardır, iyi bilmediği, sırlarına vakıf olamadığı, bazı davranışlarına anlam veremediği, ne zaman sürpriz yapacağını kestiremediği erkeklerden daha fazla hoşlanırlar. Onun için sevgiliniz olsun veya eşiniz olsun her şeyinizi anlatmayın.
8 – Tarzınızla, Giyiminizle Bir Model Olun
   Kendinize has bir tarzınız olsun. Örneğin bir gün klasik giyinirken diğer gün tamamen spor giyinmeyin. Ya spor bir erkek olun ya da klasik bir erkek. Ayakkabılarınıza da dikkat edin. Siz etmeseniz de kadınlar dikkat edecektir, unutmayın.
9 – Birini Taklit Etmekten Uzak Durun
   Şahsen benim en sevmediğim erkek tipi tamamen taklitçi erkek tipidir. Hele de fiziksel olarak ünlü birine benzediği için aynen onun gibi giyinen birine. Mesela adamın tipi azıcık Kubata benziyor diye, onun gibi giyiniyor, saçlarını uzatıyor hatta onun gibi konuşmaya çalışıyor. Bre adam, kendin olsana! Siz de kendiniz olmaktan vazgeçmeyin sakın.
10 –  Gülümseyin
Hiçbir şey yapamıyorsanız tatlı tatlı gülümseyin. Gülümserken de tüm dişlerinizi göstermeyin tabi. Belki çok çekici olmazsınız ama itici olmayacağınızdan da emin olabilirsiniz.
    İşte beyler ‘’nasıl karizmatik olunur’’ adlı yazımız burada sona erdi. Bu kuralları hayatınızda uygularsanız karizmatik bir erkek olabileceğinizi unutmayın. Karizmatik Kalın…
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Ahmet ESEN Cevapla

    demek ki ben karizmatiğim 🙂

css.php