Saç Ekimi Ağrılı Olur Mu?

   Saç ektirmeyi düşünenler uzun bir araştırma sürecine girer, cevaplarını bulamadıkları sorulara cevap ararlar. Bu sorulardan bir tanesi de saç ekimi ağrılı olur mu sorusudur. Tabi bu soruların %90’ı Google üzerinden olur. Google’da da ilk çıkan siteler saç ekim merkezleridir. Maalesef bu saç ekim merkezlerinin,...

233 0

   Saç ektirmeyi düşünenler uzun bir araştırma sürecine girer, cevaplarını bulamadıkları sorulara cevap ararlar. Bu sorulardan bir tanesi de saç ekimi ağrılı olur mu sorusudur. Tabi bu soruların %90’ı Google üzerinden olur. Google’da da ilk çıkan siteler saç ekim merkezleridir. Maalesef bu saç ekim merkezlerinin, saç ekiminde ağrı acı hissedilir mi sorusuna cevabı çok güzeldir. Onlara göre saç ekiminde ağrı olmaz, hatta saç ekiminde acı hissedilmez. Ama gerçekte olan bu değildir.

   O zaman size, saç ekimi sırasında hissedilen acı ve ağrıdan bahsedeyim biraz. Eğer saç ektirme gibi bir düşünceniz varsa, buna hazırlıklı olmanız faydalı olacaktır. Bir sivrisineğin ısırığı kadar acı bekleyip, sonra da akla hayale gelmeyen acılar hissetmek sizi hayal kırıklığına uğratmasın sonra. Şimdi saç ekim sırasında uygulanan işlemlerden bahsedeyim biraz.

   Eğer saç ektirmeye karar verip, ameliyat masasına yatmaya hazırsanız, saç ekim merkezinin uygulayacağı işlemler şu şekilde:

   Öncelikle saçlarınızın tümü makineye verilerek iyice kısaltılacak. Daha sonra saç ekiminde kullanılacak saç telleri için ense kısmınıza iğne ile ilaç enjekte edilecek. İğne dediysem öyle tek iğne değil. Ortalama 15 kadar iğne, kafa derinize girip çıkacak. O iğnelerin deri altına sokulurken hissedeceğiniz acıyı size anlatmama gerek yok sanırım. Ha işin zor kısmı iğnelerin sokulması da değil aslında. İğneden daha acı verici ne olabilir ki diye düşünüyorsunuz değil mi? Cevabı basit. İğneler deriye sokulduktan sonra, deri altına enjekte edilen ilaç çok çok daha fazla acı yaşattırıyor sizlere. Yani iğnenin batmasından çok, ilacın deri altına boşaltılmasıdır acıyı veren. Bu işlem yaklaşık 20-30 dakika sürüyor ve ananızdan emdiğiniz süt, burnunuzdan geliyor. Ensen kısmı bitiyor, tam rahatladım diyorsunuz ama maalesef daha değil. Rahatlamanız için başka bir aşamadan geçmeniz gerekiyor. Bu sefer sıra, saç ekilecek bölgeye yani kafanızın ön bölgesine geliyor. Malum, enseden alınacak saç telleri kafanızın ön bölgesine ekilecek. Onun için de ön bölgenin de uyuşturulması gerekiyor. Bu iğnelerin amacı sadece uyuşturmak değil. Ön bölgedeki deriyi şişirerek saç ekim bölgesini genişletip ekim işini kolaylaştırmaktır.

   İşte bu esnada da, ensenize uygulanan aynı işlemler gerçekleşiyor. Yine yaklaşık 15 iğne yiyorsunuz kafanıza. Ve muhteşem bir acı… Gelmeseydim keşke diyorsunuz. Ne lanet şeymiş bu diyorsunuz; ama artık kurtulmuş oluyorsunuz. İşin en acılı kısmı bitmiş oluyor. Kafa ekime hazır hale geldikten sonra ekim işlemi başlıyor. Yalnız ekim sırasında herhangi bir acı hissetmiyorsunuz. Kafa davul gibi şişmiş ve uyuşmuş oluyor zaten. İşte arkadaşlar, saç ekimi ağrılı olur mu sorusunun en gerçek cevabı budur. Geri kalan yorumlara pek inanmayın ve bu acıya hazır olun. Ekim sonrası acı da var ama o acıdan, başka bir yazıda bahsetmeye çalışacağım. Kendinize iyi bakın, karizmatik kalın.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php