Tıraş İçin Jel mi İyi Köpük mü?

Hemen hemen tüm erkeklerin gündelik etkinliklerinden bir tanesi tıraştır. Tıraş olmayı kolaylaştıran veya zorlaştıran bir sürü etken vardır. Sakalların sıklığı, sertliği, tıraş için kullanılan jilet veya tıraş bıçağı, tıraş jeli veya köpüğü, cildin hassasiyeti gibi etkenler bu etkenlerin başında gelir.    Bu yazımda tıraş için...

668 1

Hemen hemen tüm erkeklerin gündelik etkinliklerinden bir tanesi tıraştır. Tıraş olmayı kolaylaştıran veya zorlaştıran bir sürü etken vardır. Sakalların sıklığı, sertliği, tıraş için kullanılan jilet veya tıraş bıçağı, tıraş jeli veya köpüğü, cildin hassasiyeti gibi etkenler bu etkenlerin başında gelir.

   Bu yazımda tıraş için jel mi iyi köpük mü sorusuna kendi fikir ve tecrübelerime göre açıklık getirmeye çalışacağım. İlk tıraş maceram, babadan kalma vidalı, metal tıraş bıçağı ve bildiğiniz klasik tıraş sabunu ile başlamıştı. Tabi bir de tıraş fırçası… Modern hayatın getirdiği gelişmelerden ben de haberdar oldum ve tıraş köpüğü ile tanıştım. ‘’Biz babadan böyle gördük.’’ anlayışına sahip olan erkeklerden biri değilseniz, köpüğün sabuna göre avantajları olduğunu kabul edersiniz. Tıraş köpüğünün sabuna göre en büyük avantajı ise pratik olması, yani fırçaya ihtiyaç duyulmaması ve köpürtme ile uğraşılmamasıdır.

   Dediğim gibi ben uzun süre tıraş köpüğü kullandım. Ve gayet de memnundum. Ancak tıraş jellerinin varlığını görünce daha iyi bir seçenek olduğunu düşünerek ilk tıraş jelimi aldım ve kullanmaya başladım. Tıraş köpüğüm Arko’nun ürünü olduğu için ve bu markadan da memnun olduğum için jeli de yine Arko’dan aldım. Ama maalesef resmen bir hayal kırıklığı yaşadım. Bu tıraş jeli dedikleri şey istediğim kadar köpürmüyordu. En kötü yanı ise kullanmakta olduğum ikili tıraş bıçağının arasına doluyor ve düzgün tıraş olmamı engelliyordu. Ne kadar da köpürtmeye çalışsam olmuyordu.  Jel haliyle kalıp aralara dolmaya devam ediyordu.

   Onun için daha birkaç kullanımdan daha doğrusu kullanamamadan sonra, tekrar tıraş köpüğüne döndüm. Tıraş köpüğünün tıraş jelinden çok daha iyi olduğunu gördüm. O günden sonra da tıraş için jel mi iyi köpük mü sorusuna her zaman köpük diye cevap verdim ve bu cevabı vermeye devam edeceğim.

   Sonsöz olarak şunları söyleyebilirim. Tıraş jeli iyi köpürtmüyor. Tıraş bıçaklarının arasına dolarak düzgün tıraş olmayı engelliyor. Köpüklere oranla daha fazla kimyasal madde içeriyor. Onun için sizlere tavsiyem her zaman tıraş köpüğüdür.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Muhammed Cevapla

    Hocam yazdıklarında sonuna kadar haklısın ama tıraş jellerinin cildi çok güzel nemlendirmesini unutmamak lazım sırf bu özelliğinden dolayı ben jel kullanıyorum ama total manada köpük bencede daha iyi.4 malzemenin içerisinde en iyi olan ise kesinlikle tıraş kremi.Her açıdan çok iyi tıraş kremi bunu unutmayalım

css.php