Diş Temizletme Fiyatları Ne Kadar?

Dişler her insan için büyük bir öneme sahiptir. Beslenme ihtiyacımızı gidermekte yardımcı olan dişlerin önemi sadece bununla sınırlı değil. Dişler aynı zamanda bizlere görsel açıdan da iyi görünmemiz için büyük yararlar sağlıyor. Şüphesiz ki bu görsel güzellik, temiz, sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olanlar için...

277 0

Dişler her insan için büyük bir öneme sahiptir. Beslenme ihtiyacımızı gidermekte yardımcı olan dişlerin önemi sadece bununla sınırlı değil. Dişler aynı zamanda bizlere görsel açıdan da iyi görünmemiz için büyük yararlar sağlıyor. Şüphesiz ki bu görsel güzellik, temiz, sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olanlar için geçerlidir. Sararmış, lekelenmiş dişler sizi gülmekten, gülümsemekten dahi alıkoyabilir. Bazen, diş temizliğine yeterince önem vermememizden, bazen de elimizden geleni yapmamıza, dişlerimizi düzenli fırçalamamıza rağmen düşlerimizde istenmeyen lekeler veya tartarlar oluşabilir. Özellikle sigara kullanan ve çay, kahve gibi içecekleri aşırı derecede tüketen kişilerde bu durum daha çok gözlenir.

   Bu durumda yapmamız gereken, bir diş doktoruna, diş kliniğine veya hastaneye başvurmaktır. Diş temizletmek isteyen birçok kişi vardır. Bazıları, diş temizletme fiyatları ne kadar, diş temizletme ücretleri hakkında bilgi sahibi olmadığından çekinir, bir türlü yapması gerekeni yapamaz.

   İşte bu yazıda, diş temizletme fiyatları ile ilgili, sizleri aydınlatmak istedik. Diş temizletmenin aslında farklı çeşitleri var. Zaten bir diş kliniğine başvuracak olursanız size tam bir fiyat vermezler. Tam bir fiyat yerine şu kadardan başlar, şu kadara kadar devam eder derler. Çünkü dişlerinize yapılacak işlem henüz diş doktoru tarafından belirlenmemiştir. Dişlerinizde sadece lekelenme var olabileceği gibi tartar denilen taşlaşma da oluşmuş olabilir. Buna büyük ihtimalle diş doktoru karar verecektir.

   Ancak size yapılması gereken işlem hakkında bilginiz varsa diş temizletme fiyatını daha rahat öğrenirsiniz.

   Eğer sadece diş lekelerini yok etmek istiyorsanız, her kliniğe göre değişmekle beraber, diş temizletme fiyatları ortalama olarak 60 liradan başlıyor, 120-130 liraya kadar devam edebiliyor. Tabi bu dediğimiz gibi sadece diş lekelerini temizletmek için geçerli fiyatlar. Aynı zamanda hem diş lekelerinizi hem de tartarlarınızı temizletmeyi düşünüyorsanız, fiyatlar biraz daha yukarılara çıkıyor. Diş lekelerini ve diş tartarlarını temizleme fiyatları ise genel olarak 120-130 liradan başlıyor 250-300 liraya kadar da çıkabiliyor. Dediğimiz gibi bu ücretler, doktordan doktora, klinikten kliniğe değişebiliyor. Onun için size tavsiyem,  diş temizletmeye karar vermeden öne birkaç yeri telefonla arayıp fiyatları öğrenin, sonra gidin.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php