Erkekler Evlendikten Sonra Neden Değişir?

Sevgili bayanlar, eşiniz evlendikten sonra çok mu değişti? Artık eskisi gibi sizinle ilgilenmiyor ve sizi sevmiyor mu? Yoksa sadece bebeğinizle zaman geçirip sizi görmezlikten mi geliyor? Ayrıca o özlemeler, sarılmalar, öpmeler son mu buldu? Yoksa bu, sadece sizin kuruntunuz mu?    Kadınların ağzından, eşim evlilikten...

502 2

Sevgili bayanlar, eşiniz evlendikten sonra çok mu değişti? Artık eskisi gibi sizinle ilgilenmiyor ve sizi sevmiyor mu? Yoksa sadece bebeğinizle zaman geçirip sizi görmezlikten mi geliyor? Ayrıca o özlemeler, sarılmalar, öpmeler son mu buldu? Yoksa bu, sadece sizin kuruntunuz mu?

   Kadınların ağzından, eşim evlilikten sonra çok değişti, erkekler neden evlilikten sonra değişir, artık beni sevmiyor, benimle ilgilenmiyor gibi sözler dolanır durur. Ancak eminim ki bu söylemlerin çok büyük çoğunluğu yersiz ve kadınlarda bir kuruntu haline gelmiş durumda.
   Doğrudur, erkekler evlilik öncesi farklıdırlar. Sevgililerine veya nişanlılarına karşı son derece ilgili, sevgilidirler. Zamanlarının çoğunu onlarla ilgilenmek, konuşmak, mesajlaşmak ve sevgi sözcükleri sıralamakla geçirirler. Sizinle tartışıp kavga etseler bile, çok yakın zamanda af talebinde bulunur sizden özür dilerler. Hatalarınızı görmezden gelip, içlerine atarak susmayı tercih ederler. Kaprislerinizi alttan alır, olur olmaz davranışlarınıza katlanırlar.
    Evlendikten sonra ise ilgiler, sevgiler (!) azalmaya başlar. Sizinle artık eskisi gibi ilgilenmez, hatalarınızı da pek de alttan almazlar. Sizi sevdiklerini, özlediklerini ifade etmekten yoksun hale gelirler. Eskiden yaptıkları sürprizler seyrekleşmeye başlar. Dışarda yemek yemeler, eşine çiçek böcek almalar son bulur. İşten eve geldiklerinde sürekli yorgundurlar, en zevk aldıkları şey kanepede uzanıp televizyon izlemektir. Siz de bundan çok rahatsızsınızdır. Ya bu duruma dayanamaz, eşinize söylenmeye başlarsınız ya da içinize atıp kendinize dert yaparsınız.
   Siz bayanlar, bazı şeyleri kabul etmeli, ona göre karar verip hayatınızı düzenlemelisiniz. Size anlatacaklarıma kulak verin de hayatınızı boşuna kendinize zindan etmeyin. Bir kere evlilikten önce eşinizin belki hiçbir sorumluluğu, düşünmesi gerektiği şeyi, ev geçindirme derdi yoktu. Hatta belki işe bile başlamamıştı. Tek uğraşı sizdiniz. Zamanının büyük çoğunluğunu sizi düşünerek, sizin için düşünerek geçiriyordu. Sizsiz olduğu zaman bol, sizinle geçirdiği zaman da kısıtlı olunca, o boş zamanlarında sizin için bir şeyler yapma fırsatı oluyordu. Ayrıca sizi sürekli özlediği için de hatalarınızı görmezden geliyordu. Tabi biraz da, eğer yeteri kadar ilgi ve sevgi gösteremezsem terkedilirim korkusu yaşıyordu. 
   Ama evlendikten sonra tüm bu yaptıklarına son verdi. Aslında eşiniz değişmedi. Muhtemelen sizi eskisi kadar çok, hatta belki de daha çok seviyordur. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki eşinizin artan ilgisizliği sevgisinin azaldığı anlamına gelmez. Az önce dedim ya, eskisi gibi eşinizin tek uğraşı siz değilsiniz. Adam işe gidip geliyor. Eğer siz de çalışan bir kadınsanız ev işlerinde size yardım ediyor, bebek varsa bebeğe bakıyor. Ev araba almak için hesaplar yapıyor, hangi krediyi ne zaman ödeyeceğini, faturaların son yatırma günlerini, eve alınacak eşyaları, ağırlaması gerek misafirleri falan da filan da hepsini düşünüyor.  Hal böyle olunca adamcağız yoruluyor, uzanmayı, dinlenmeyi tercih ediyor. Ama sizi hala seviyor. Sadece eskisi gibi göstermiyor.
   Tabi durum sadece bunlarla da sınırlı değil. Sorunun büyük bir kısmı ise erkeklerin, evlilikten önce kendileri olamamasından kaynaklanıyor. Yani doğal davranamıyorlar. Doğal davranacak olsalar, kabul etmelisiniz ki hayatı onlara zindan ediyorsunuz. Örneğin erkeklerin büyük çoğunluğu doğası gereği alışverişe çıkmaktan hoşlanmazlar. Hoşlansalar bile alacakları şeyler bellidir, gider alır evlerine geri gelirler. Sizin o evlilik öncesi alışveriş maceralarınıza katlanmak zorunda kalırlar. Kalmazlarsa olacakları bilirler. Ayrıca onların, kendi evlerinde pinekleme sevgisi gibi huylarını bilmezsiniz; çünkü flört döneminde öyle sizinle beraber oturacakları bir evleri yoktur. Bu durumdan dolayı da sizinle dışarda dolaşmaktan, yemeğe çıkmaktan, gezmekten hoşlanırlar, daha doğrusu hoşlanır gibi görünürler. Evlendikten sonra ise kendi odun özlerine geri döner, doğal davranırlar. Siz alışverişe çıkalım dediğinizde rahatlıkla reddederler. Aman, evde oturalım işte derler. Siz de bunu eşinizin ilgisine sevgisine bağlar kendi kendinizi yersiniz. Valla alakası yok. Sizi yine seviyorlar ama uyuşuklar işte.
   Neyse ben lafı fazla dolandırmayayım. Eşiniz gözü dışarda olan biri değilse, siz evdeyken o sürekli dışarılarda eğlenme derdindeyse kendinizi üzebilirsiniz. Ama adam evinden işe, işinden evine gelip giden biriyse, sıkmayın canınızı. O size nasıl davranıyorsa siz de ona öyle davranın. Sarılmıyorsa bırakın sarılması, bu ihtiyacınızı bastırın. Alışverişe gitmek istemiyorsa sizinle gelmesin. Siz hayatınızı sadece ona göre uyarlamayın. Keyfinize bakın. O sizi evde bekliyordur nasıl olsa. Sıkmayın canınızı işte! O sizi seviyor çünkü. Sadece biraz mala bağlamış o kadar…
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

2 comments

  1. Adsız Cevapla

    Güzel yazı

  2. ridvanozkan Cevapla

    Teşekkürler.

css.php