Erkeklere Gömlek mi Yakışır Tişört mü

   Erkeklere giyim tüyoları vermeye devam ediyoruz. Giyim her ne kadar kişinin kendi zevk ve tarzına göre olsa da, diğer insanların tarzınızı ya da giyiminizi beğenisi de göz ardı edilemez. Eminim ki ben dahil birçok erkek, erkeklere gömlek mi yakışır tişört mü sorusunu birçok defa...

575 0

   Erkeklere giyim tüyoları vermeye devam ediyoruz. Giyim her ne kadar kişinin kendi zevk ve tarzına göre olsa da, diğer insanların tarzınızı ya da giyiminizi beğenisi de göz ardı edilemez. Eminim ki ben dahil birçok erkek, erkeklere gömlek mi yakışır tişört mü sorusunu birçok defa düşünmüş ve kendine bir tarz oluşturmaya çalışmıştır.

   Siz de, bir erkek olarak size gömleklerin mi yoksa tişörtlerin mi daha çok yakışacağının cevabını öğrenmek ve bu konudaki, insanların görüşlerini almak istiyorsanız yazımızın tamamını okuyun.

   Öncelikle bu konuda, kendi fikrimi belirtmek istiyorum. Bir kere, düzgün ve sportif bir vücuda sahip olmayan her erkek bence gömlek giymeli. Bu tür erkekler kesinlikle tişörtten uzak durmalı. Gömlek düzgün olmayan bir vücudu bir anlamda gizler ve eksik yönlerini ortaya çıkarmaz. Oysa tişört, hele de dar bir tişörtse, vücudun yapısını daha fazla ortaya çıkarır.
gömlek mi tişört mü
Erkeklere gömlek mi yakışır tişört mü?

   Ben tişörtleri özellikle hafif kamburumsu olan erkeklere yakıştırmıyorum. Tişört giyen ve hafif kamburu olan erkekler, tişört giydiklerinde ense kısmı pek de hoş durmuyor. Gömlekler içinse aynı şeyi söyleyememem. Gömlekler neredeyse her erkeğe yakışıyor ve aynı zamanda her erkeğe daha erkekçe bir görünüm kazandırıyor.

   Peki,  erkekler tişörtleri hiç giymemeli mi? Giymeli tabi ki. Ama dediğim gibi düzgün bir vücuda sahip olan erkekler giymeli. Hatta bu tür erkeklere tişörtler daha fazla yakışıyor olabilir.

   Eğer giyim tarzınızda, başka insanların beğenisi de önemliyse, sizler için forumları araştırdık, insanların fikirlerini sorduk ve aldığımız cevapları bu yazımızda derlemeye çalıştık. Yorum ve cevapları buraya tek tek yazmamız mümkün değil ancak genel sonucu sizlere açıklayacağız. Bu konudaki sorularımızı özellikle bayanlara yönelttik. Erkeklere gömlek mi yakışır tişört mü sorusuna, insanların %90’ı gömlek yakışır olarak cevap verdi. Özellikle neredeyse bayanların gömlek cevabını vermesi, doğrusu beni bile şaşırttı. Ben de erkeklere gömleğin daha fazla yakıştığını düşünürdüm aslında; ama bayanların erkeklere tişörtlerin daha fazla yakıştığını düşünür dururdum.

   Gördük ki durum böyle değilmiş. Bayanların, ‘’bir erkeğe gömlek daha fazla yakışır’’ demesinin sebebi ise, gömlek giyen erkeklerin daha karizmatik ve erkeksi olmasıymış. Ancak tüm bayanlar ve erkekler de dahil, gömlek dedikten sonra ekleme de yapıyorlar. ‘’Gömlekler erkeklere tişörtten daha fazla yakışsa da her gömlek yakışmaz diyorlar. Onlara gömlek, tarz bir şey olmalı. Öyle modası geçmiş klasik tarzda veya en çok giyilen kareli gömleklerden olmamalı. Aynı zamanda erkeğin bedenine göre olmalı, ne çok dar ne de çok bol olmalı.

   Aslında bu soruya farklı bir bakış açısıyla bakan insanlar da var. Bu insanların cevabı hem gömlek hem de tişörtten yana. Gömlek altına giyilmiş, uygun renkteki bir tişört de çok iyi durabilir. Yani siyah tişörtün üzerine vişne rengi veya koyu kırmızı bir gömlek giydiniz mi iyi bir tarz oluşturmuş oluyorsunuz. Tabi gömleğin tüm düğmelerini kapatmamak şartıyla. Siz de artık kendinize en uygun kararı verirsiniz. Dediğimiz gibi insanların genel kanısı gömlek üzerine. Ama ben sadece kendim için giyinirim diyorsanız, serbestsiniz. Siz kendinize neyi yakıştırıyorsanız, size o yakışır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php