Erkeklerin Saç Boyaması

   Erkeklerin saç boyaması hakkında kendi fikir ve düşüncelerimi belirtmek istiyorum. Saç boyaması denildiği zaman akla sadece kadınlar gelse de saçlarını boyayan erkek sayısı da görmezden gelinemez. Ancak kadınlar, saçlarını istedikleri gibi boyamasına ve bununla çoğu defa övünmesine rağmen, erkeklerde durum bu şekilde değil. Gerçekten...

280 0

   Erkeklerin saç boyaması hakkında kendi fikir ve düşüncelerimi belirtmek istiyorum. Saç boyaması denildiği zaman akla sadece kadınlar gelse de saçlarını boyayan erkek sayısı da görmezden gelinemez. Ancak kadınlar, saçlarını istedikleri gibi boyamasına ve bununla çoğu defa övünmesine rağmen, erkeklerde durum bu şekilde değil.

Gerçekten de saçlarını boyayan veya boyatan erkekler yoğun bir baskı altında. İnsanlar çoğu defa saçlarını boyatmış bir erkekle dalga geçip, şaka konusu edebiliyorlar. Halbuki bana sorarsanız erkeklerin saç boyaması da gayet normal bir durumdur, en azından öyle görülmeli. Tabi ki saç boyamanın da usul erkanı vardır.

Erkekler Saçlarını Boyamalı mı?

Bana soracak olursanız yaşından önce saçları beyazlaşmış her erkek, şayet yaşından daha büyük gösteriyor ve boyayı da kendine yakıştırıyorsa, hiç çekinmeden saçlarını boyayabilmelidir. İnsanlar çoğu defa bu durumu garip karşılasa da sonuçta, ortada bir mağduriyet var. Evet, her erkekte, zamanı geldiğinde saçlar beyazlamaya başlar; ama kimisinde de çok öncesinden beyazlar. Bence bu durum bir sağlık problemi niteliğindedir. Bunun için bu tür erkekler saçlarını orijinal rengine boyadıkları zaman kendi özlerine dönmüş olurlar.
erkekler saç boyar mı
Erkeklerin saç boyaması

   Bunun yanında erkeklerin saç boyamasına olur vermediğim durumlar da yok değil. Örneğin adam gelmiş 50-60 yaşına. O güne kadar bembeyaz saç ve bıyıklarla dolaşmış, sonra bir bakıyorsunuz ki bir anda saç ve bıyıklarını simsiyah bir renge boyamış ve bu bariz bir şekilde belli oluyor. Doğrusu bu tür erkekleri anlamakta sıkıntı çekmiyor değilim. Genç erkeklere beyaz saçlar yakışmadığı gibi yaşlı erkeklere de simsiyah saç yakışmıyor. Ama adamın biri de var yirmili yaşlardan beri saçlarını boyuyor,  bu adamın da saçlarını boyamaya devam etmesi daha uygun olabilir. Zira adama, çevresi o şekilde alışmış, bir anda saç boyamayı kesmesi farklı durumlara yol açabilir.

Erkekler Saçlarını Boyarken Nelere Dikkat Etmeli?

Bu konuda kesinlikle tavsiye ettiğim şey, erkeklerin ten rengine ve orijinal saç rengine göre boyama işlemini gerçekleştirmesidir. Bunun yanında örneği bolca görüldüğü üzere simsiyah saç boyalarından uzak durulmalı. Kestane tonları ve kahverengi tonları daha doğal bir görünüm sağlıyor sanırım.

Sonuç olarak, erkeklerin saç boyaması da gayet normal bir durumdur. Bazı tabuların yıkılması zor olsa da insanların kendine özgüveni olmalıdır. Eğer saçlarınızı boyama ihtiyacı hissediyorsanız, çekinmeden boyayın. Kim ne derse desin. Tabi saçlarınızı boyarken de gidip ıvır zıvır renklerle değil, orijinal saç renginizle boyayın.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php