Yağlı Ciltler İçin Yeşil Kil Maskesi

   Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımda, yağlı ciltler için yeşil kil maskesinin faydalarını, maskenin kullanışını ve yeşil kil maskenin yağlı ciltlere olan etkilerini anlatmaya çalışacağım. Yağlı bir cilde sahipseniz, kesinlikle bu maskeyi uygulayın derim. Yağlı olan cildinize, siyah noktalara ve sivilcelere karşı olan olumlu etkilerini...

408 1

   Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımda, yağlı ciltler için yeşil kil maskesinin faydalarını, maskenin kullanışını ve yeşil kil maskenin yağlı ciltlere olan etkilerini anlatmaya çalışacağım. Yağlı bir cilde sahipseniz, kesinlikle bu maskeyi uygulayın derim. Yağlı olan cildinize, siyah noktalara ve sivilcelere karşı olan olumlu etkilerini muhakkak göreceksinizdir. Maskemizin yapımı ve kullanımı ile ilgili bilgileri vermeden önce, isterseniz yeşil kilin özelliklerinden bahsedelim biraz.

Yeşil Kilin Özellikleri

   Yeşil kil, içerisinde çok zengin mineraller bulunduran bir oluşumdur. Bu açıdan yağlı ciltler için maske yapımı için fazlasıyla uygundur. Bildiğiniz gibi, yağlı ciltlerde sivilcelenme oranı diğer cilt tiplerine oranla daha fazladır. İşte içerisinde bol miktarda yosun bulunduran yeşil kil maskesi, bu sivilcelerin giderilmesi veya önlenmesi için etkili bir maskedir.

Yağlı Ciltler İçin Kili Nereden Temin Edebilirim?

   Benim bu konuda sıkıntım yok; çünkü yeşil kilin çıkarıldığı bir yere çok yakınım. Yıllık yeşil kil ihtiyacımı buradan karşılıyorum. Hatta tanıdıklara bile kilo kilo getiriyorum. Cilt tipim uygun olmadığı için kendim kullanmıyorum ama eşim fazlasıyla kullanıyor. Hem saçlarına hem de yağlı olan yüzüne uyguluyor ve fazlasıyla da etkilerini görüyor.
yeşil kil maskesi
Dağdan getirdiğim yeşil kil

   Tabi siz bizim kadar şanslı değilsiniz. Gidip dağdan getiremeyeceğinize göre bir aktara uğramak zorundasınız. Ya da güzellik ve bakım malzemesi satan her türlü marketten, baharatçıdan da bulmanız mümkün. Yeşil kil iki halde bulunuyor. Benim dağdan getirdiğim taş oluşumu şeklinde ama suya koyunca kolay bir şekilde çözülüveriyor. Yalnız aktarlarda satılan yeşil kil, genellikle toz halinde. Sizler de bu toz halindeki yeşil kili alıp, maskenizi hazırlayacaksınız. Dikkat etmeniz gereken, aktarın size vereceği kilin yeşil kil olmasıdır. Biliyorsunuz, kilin birçok türü var. Yağlı ciltler için bize lazım olan yeşil kildir.
Yağlı Ciltler İçin Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

   Kendi cilt tipinize göre, daha doğrusu cildinizin ihtiyaç duyduğu ürünlere göre, yeşil kile farklı yağlar katarak maskeyi hazırlamanız mümkün. Daha önce yazdığımız, yağlı ciltler için maskeler adlı yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Ancak bu yazıda yeşil kil maskesini sadece su ile hazırlananını anlatacağız.

   Bize lazım olan malzemeler, bir-iki kaşık yeşil kil ve yine bir-iki kaşık sudan ibaret. Yeşil kili ve suyu karıştırın. İyice kıvamına geldikten sonra göz çevresinden uzak tutarak, yağlı olan cildinize uygulayın. 15 dakika kadar (kuruyunca) sonra, maskenizi ılık suyla çıkarın ve yüzünüzü iyice durulayın. Burada dikkat etmeniz gereken, maskeyi düzenli bir şekilde uygulamak. Bunu her 7 ya da 10 günde bir tekrar edebilirsiniz. İlk kullanımdan itibaren bile faydalarını görmeye başlayacaksınız. Peki yağlı ciltler için yeşil kil maskesinin faydaları nelerdir? Bu maskeyi uyguladıktan sonra, cildinizde ne gibi değişiklikleri gözlemleyeceksiniz? Onları da tek tek yazalım ki iyice anlaşılır olsun.

Yağlı Ciltler İçin Yeşil Kil Maskesinin Faydaları

-Yeşil kil maskesi, cildinizdeki fazla yağları atarak gözenekleri küçültür.

-Cildinize doğal bir parlaklık ve canlılık verir.

-Ölü hücrelerin giderilmesini sağlar ve yeni hücre oluşumuna yardımcı olur.

-Cildinizin pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

-Yüzünüzdeki sivilcelenme oranını minimuma indirir.

-Siyah gözeneklerin temizlenmesini kolaylaştırır.

-Cildinizin gerek duyduğu mineralleri sağlar.

-Cildin sadece yüzeyini değil, cildinizin derinlemesine temizlenmesini de sağlar.

-Cildinizdeki kan dolaşımını artırarak, daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

   Aslında yağlı ciltler için yeşil kil maskesinin birçok faydasını daha sayabilirim ama sizler için bu kadarı yeterli olacaktır sanırım.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Adsız Cevapla

    Cildimin yağlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim acaba? Herkes yağlı cilt diyor ama ben neye göre yağlı bir cilde sahip olduğumu anlayacağım. Örneğim benim yüzüm bir gün sonra hafif parlamaya başlıyor. Bu yağlı cildim olduğunu mu gösteriyor? Yağlı ciltler için olan maskeleri mi kullansam, normal ciltler için olanlarını mı bir türlü anlayamadım.

css.php