Yüzdeki Küçük Siyah Benler Yok Edilebilir mi?

PAYLAŞ:

   Hemen hemen her insanın yüzünde, boynunda, sırtında veya göğüs bölgesinde ben dediğimiz oluşumlar bulunmaktadır. Yüzde bulunmayıp, vücudun diğer bölgelerinde bulunan benler, estetik açıdan pek rahatsız edici değildir. Ancak yüzdeki benler, hele de sayısı fazla ise çok rahatsız edici olabilmektedir. Bu rahatsız edicilik, diğer insanlarda olmasa dahi, yüzünde beni olan kişiler için olabiliyor. Hatta bu durum öyle bir hal alıyor ki, insanın kendisine olan güveni bile azaltabiliyor.
   Bu durumu yaşayanlar, dolayısıyla bu benleri yok etmenin formüllerini arıyorlar. Bu arayışlar ise internet yoğunluklu oluyor maalesef. İnternet ortamında, ben tedavisi ile ilgili belki onlarca doğal tedavi yöntemi verilmiş. Ancak bu tedavi yöntemlerinin verildiği yazılara yapılan yorumları okuyacak olsanız, verilen tedavilerin neredeyse hiçbirinin işe yaramadığını görürsünüz. Hatta bazı yorumcular, verilmiş olan yöntemlerin yararından çok zararının olduğunu söylemiş ve diğer kişilerin kesinlikle uygulamamasını tavsiye etmiştir. Benim de sizlere tavsiyem, internet ortamında okuduğunuz tedavi yöntemlerini, doktorunuzun da onayı olmadan kesinlikle uygulamamanızdır. Kaş yapayım derken göz çıkarırsanız, sonuçları sizin için katlanılamaz bir hal alabilir.
   Yüzdeki benler, doğuştan olabileceği gibi sonradan da oluşmuş olabilir. Yine bu benlerden bazıları gerçekten iri ve rahatsız edici iken bazılarının rahatsız edici özelliği pek yoktur. İşte rahatsız ediciliği olmayan bu benler, genellikle yüzümüzde çok sayıda bulunan küçük ve siyah benlerdir. Bu benlerde et benleri gibi bir kabartı yoktur. Daha çok, derinin biraz altında veya çok az yüzeyinde bulunmaktadır.
Ben mi Güneş Lekesi mi?
Yüzümüzdeki güneş lekelerini ve benleri bazen birbiri ile karıştırabiliyoruz. Güneş lekeri biraz daha genişçe ve açık kahverengi oluşumlardır. Genellikle güneşe maruz kalındığı yaz aylarında çoğalır, diğer mevsimlerde ise azalır veya yok olmaya başlarlar. Benler ise genellikle küçük bir noktadan oluşmuşturlar. Daha belirgin ve siyahtırlar.
Güneş lekelerinden, farklı maske veya uygulamalar ile kurtulmak mümkünken, benler için bu durum pek de geçerli değildir.
Yüzdeki Benler Tedavi Edilebilir mi?
Evet, yüzdeki veya vücudun diğer bölgelerindeki benlerin tedavi edilmesi mümkündür. Ancak bu tedavi yöntemleri, internet ortamında okuduğunuz bilmem ne tohumları, ne yağları gibi yöntemler değildir. Bu yöntemleri uygulayıp da benlerinden kurtulan birinin olduğunu düşünmüyorum. 10 kişiden biri varsa dahi, o bir kişinin de reklam amaçlı, benlerinden kurtulduğunu ifade ettiğini düşünüyorum.
Benlerin Yok Edilmesi İçin İlk Yöntem Bir Uzmana Başvurmaktır
Vücudumuzda bulunan benlerin çoğu iyi huylu olmakla beraber, kötü huylu olanları da mevcut olabilir. Ben alma operasyonuna karar vermenin ilk adımı da bunu öğrenmektir. Yani bir estetik uzmanına uğrayacak olsanız, yapacağı ilk şey sizi ameliyat masasına alıp benlerinizi uygun yöntemlerle almak değildir. Onun ilk yapacağı şey, benlerinizi tahlil edip, alınabilip alınamayacağını öğrenmektir.
   Gerekli tahliller yapıldıktan sonra, benleriniz ya alınabilecek ya da alındığı takdirde sonuçlarının iyi olamayabileceği size anlatılacaktır. Benlerin alınmasında genellikle iki yöntem uygulanmaktadır. Bir tanesi cerrahi müdahale, diğeri ise lazer tedavisidir. Hangisinin daha sağlıklı olduğu konusunda pek bir şey söylemek mümkün değildir; ancak benin yapısına göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı da değişebilmektedir.
Ben Aldırması Nerede Yapılır?
Ben aldırma işlemi sandığınız gibi büyük bir cerrahi işlem değildir. Özel sağlık kuruluşlarında mümkün olabileceği gibi, herhangi bir devlet hastanesinde de bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.
Benlere Yapılmaması Gerekenler
Her ne olursa olsun benlerinizle; kesici, delici aletlerle oynamamalı, onları kendi yöntemlerinizle yok etmeye çalışmamalısınız. Bilmediğiniz, doktorunuzdan onay almadığınız hiçbir uygulama ve tedavi yöntemini uygulamamalısınız. Cildinize zarar verebilecek gazlı uygulamalardan uzak durmalısınız.
Sivilceler Nasıl Geçer?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Yüzdeki Küçük Siyah Benler Yok Edilebilir mi?
Yüzdeki Küçük Siyah Benler Yok Edilebilir mi?
Yüzdeki siyah küçük benler yok edilebilir mi?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2013/12/yuzdeki-kucuk-siyah-benler-yok.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2013/12/yuzdeki-kucuk-siyah-benler-yok.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için