8. Sınıf TEOG Sınavından Yüksek Puan Nasıl Alınır?

Değerli öğrenciler, ortaöğretim kurumlarına geçiş siteminin değişmesi ile beraber, sizin de değişikliğe gitmeniz gereken birkaç küçük husus bulunmakta. Ülkemizde iyi bir gelecek kurabilmenin yollarından birinin de iyi bir ortaöğretimde öğrenim görmek olduğunu eminim hepiniz biliyorsunuzdur. İyi bir ortaöğretim kurumunda okumanın yolu da kaliteli bir çalışma, uygun stratejilerden geçmektedir. TEOG merkezi...

18667 225

Değerli öğrenciler, ortaöğretim kurumlarına geçiş siteminin değişmesi ile beraber, sizin de değişikliğe gitmeniz gereken birkaç küçük husus bulunmakta. Ülkemizde iyi bir gelecek kurabilmenin yollarından birinin de iyi bir ortaöğretimde öğrenim görmek olduğunu eminim hepiniz biliyorsunuzdur.

İyi bir ortaöğretim kurumunda okumanın yolu da kaliteli bir çalışma, uygun stratejilerden geçmektedir. TEOG merkezi ortak sınavlarda, bildiğiniz gibi okul ders notları önemli bir yer teşkil ediyor. Hem MEB’in yaptığı merkezi ortak sınavlar hem de öğretmenlerinizin yaptığı yazılılar, puanınızın hesaplanmasında çok önemli. İkisini de beraber götürmek zorundasınız. TEOG sınav puanınız hesaplanırken; 6, 7 ve 8. Sınıf başarı puanlarınız ile Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı merkezi
ortak sınav puanlarınızın etkili olduğunu biliyorsunuz. Peki, hem okul yazılılarında hem de merkezi ortak sınavlarda yüksek puan alarak nasıl başarılı olabilirsiniz? Önce yazılılardan nasıl yüksek puan alınabileceğini, sonra da TEOG merkezi ortak sınavlarından nasıl yüksek puan alınabileceğini açıklama çalışacağım.

TEOG Türkçe Testleri İçin Tıkla

Yazılılardan Yüksek Puan Almak İçin Nasıl Çalışılmalı?

Buradaki ‘’yazılılardan yüksek alma’’ ile kastedilen, son gece sabaha kadar çalışıp ezberleyerek yüksek puan almak değildir. Böyle bir çalışma stili de zaten size yarar sağlamaktan daha çok, zarar verecektir. Öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı olması çok önemlidir. İşte burada ‘’düzenli çalışma’’ devreye giriyor. Peki, düzenli çalışarak, okul yazılılarından nasıl başarılı olabilirsiniz? Başlık başlık inceleyelim:

1 . Derse Hazırlıklı Gitmek

Hangi ders, hangi konu olursa olsun hazırlıklı gitmeniz çok önemlidir. Derste ne işleneceği konusunda bir ön fikriniz olur ve konuya önceden çalışırsanız, bunu yapmayan arkadaşlarınıza bir fark atmış olacaksınız. Bunu yaparken kısa notlar almak çok yararlı olabilir. Öyle ki ders esnasında, derse
katılacak, öğretmenin sorduğu sorulara cevap verebilecek ve öğretmeninizin gözüne girebileceksiniz. İnanın tek bir derste bile bunu yapmayı başarabilirseniz, öğretmeniniz sizi bir anda fark edecek ve bu durum devam ettiği sürece, size bakış açısı olumlu şekilde tamamen değişecektir.

2 . O Gün Öğrendiklerinizi Tekrar Edin

Eve gidince elbette dinlenin, eğlenin; ama sorumluluklarınızı da unutmayın. Sizin o günkü en büyük sorumluluğunuz, öğrendiklerinizi tekrar ederek kalıcı hale gelmesini sağlamaktır. Bunu yapabilmek için öğrendiklerinizi kendi cümlelerinizle yazabilir veya bir başkasına anlatabilirsiniz.

3 . Konularla ilgili Bol Soru Çözün

Hem TEOG sınavlarına adapte olmak açısından hem de öğrendiklerinizi pekiştirmek açısından bu çok önemlidir. Bulabildiğiniz kadar soru çözmeye çalışın ve yanlış yaptığınız soruları mutlaka kontrol edin.
Sorunun konusu ile ilgili eksikleriniz varsa mutlaka tamamlayın.

4 . Ara Sıra Genel Tekrarlar Yapın

Buna kesinlikle üşenmeyin ve zaman israfı olarak düşünmeyin. Yaptığınız bu genel tekrarların faydasını merkezi sınavlarda hatta ilerdeki öğrenim hayatınızda bile fazlası ile göreceksiniz.

5 . Yazılı Yoklama Esnasında Neler Yapılmalı?

Yazı güzelliği Türkçe dersi dışında puanlamaya etki etmese bile, güzel yazınızla bir fark yaratabilirsiniz. Yazılı kağıdında güzel ve okunaklı yazmaya çalışın. Eğer yazınız tamamen okunaksızsa, öğretmenden puan beklemeniz nafile olabilir.

Bunun dışında, soruları çok dikkatli okuyun ve iyice anlamaya çalışın. Cevaplarınız da yeterli ve net olsun. Soru ile ilgisi olmayan uzun uzun şeyler yazmaya gerek olmadığını bilin. Sorular çoktan seçmeli (test) ise kesinlikle boş bırakmayın. Biliyorsunuz yanlışlar doğruları götürmez. Örneğin geçen hafta yaptığım bir test yazılıda, öğrencilerimden biri 25 sorudan tam 6 tanesini boş bırakmış. Atsa tutacak birkaç tanesi belki; ama yapmamış.

Yazılıyı bir an önce bitirmek için acele etmeyin. Zamanınızı kullanın ve bittikten sonra bir kontrol tekrarı yapın.

TEOG Merkezi Ortak Sınavlardan Yüksek Puan Almak İçin Nasıl Çalışılmalı?

Yukarıda belirttiklerimin tamamı bu sınavlar için de geçerlidir. Aynı yöntemleri uygulamaya çalışırsanız TEOG sınavlarından da gayet yüksek puanlar alacağınızdan şüpheniz olmasın. Yine de birkaç küçük başlıkla bu konuyu da inceleyelim:

1 . Bol Bol Kitap Okuyun

Kitap okumanın size kazandıracaklarını hepiniz bilirsiniz.
İşte kitapların sizlere kazandıracakları arasında da sınavlarda yüksek puan
almak vardır. Örneğin 2013 Kasım ayında yapılmış olan merkezi ortak sınavda,
Türkçe dersinden ‘’Fiilimsiler’’ konusundan sorumlu olunacaktı. Ancak bu demek
değildir ki Türkçeden sadece fiilimsi soruları çıkacak. Soruların büyük bir
bölümü pararaf soruları idi. Paragraf sorularını çözmek için bolca okumuş olmak
da çok önemlidir. Bu arada Paragraf Sorularını Çözmenin Püf Noktaları adlı
yazıyı da Buraya Tıklayarak okuyabilirsiniz.

2 . Bol soru çözün ve yanlışlarınızı mutlaka kontrol edin.

3 . Sınavda soruları çok dikkatli okuyun.

4 . Tüm şıkları okumadan cevap vermeyin.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

225 comments

 1. ben bir anneyim Cevapla

  Değerli Hocam,bütün bunları uygulamak için öncelikle öğrencilerin önünü görebilmesi gerekir her sınav sonrası öğrencilerin motivasyonunu düşüren durumlar içinde bir öneriniz var mı..

  1. Adsız Cevapla

   Merhaba, bu senenin teogunda 495 puan yaptım. Herşey bu site sayesinde. Bursa İMKB Fen Lisesinde okumaya başlayacağım.Çocuklarınıza bu siteyi önerin,bana çok yardımı oldu. Teşekkürler .)

   1. Adsız Cevapla

    hocam benim 6. sınıf ortalamam 66,39 7. sınıf ortalamam 74.50 8. sınıfa geçtim sağlık okumak istiyorum ama çok korkuyorum kazanamıyacağım diye bir yandan ise kazandığımı düşünüp çok heyecanlanıyorum hocam benim için bir ders programı yapabilirmisiniz ? rica etsem bu arada hocam lise 387 puan ona göre bir çalışma programı yaparmısınız ona göre çalışacağım

   2. Adsız Cevapla

    siz program yaptınız mı calışırken

 2. Rıdvan ÖZKAN Cevapla

  Haklısınız, öğrencilerin önünü görebilmesi, motivasyonları konusunda gerçekten önemli. Maalesef bazen kaş yapayım derken göz çıkartılabiliyor. Yahut yeni durumlara alışarak, ayak uydurmak biraz zor olabiliyor. Bu tür durumlarda en büyük görev siz ebeveynlere düşüyor. Çocuğunuzla konuşmalı, ne olursa olsun, kendisinin tek hedefi çalışmak olduğunu anlatmalısınız. Yaşadığı motivasyon bozukluğunun, sadece kendisi için değil, kendisi ile beraber yarışan tüm öğrenciler için geçerli olduğunu kendisine telkin etmelisiniz. Ne olursa olsun, öğrencilerin tek hedefi ders çalışmak olmalı. Değişen sistemler üzerinde çok da düşünmemeli. Çocuğunuz sadece çalışsın. Edindiği ve edineceği bilgileri, nasıl bir sistem olursa olsun kullanmayı başarabilecektir. Bu konuda gerçekten benim de pek söyleyebileceğim bir şey olmuyor maalesef. Çocuğunuza şimdiden başarılar diliyorum. Sağlıcakla kalın.

  1. Unknown Cevapla

   Hocam Merhaba ben bu sene 8. Sınıfa geçeceğim ve teog çalışmalarına başladım. 6. Sınıf ortalamamı 87, 7. Sınıf ortalamam 90. Ama ben teog dan çok korkuyorum ve fen Lisesini istiyorum. herkes teog çok zor diyor ben başarmak istiyorum ve doktor olmak istiyorum ek verebileceginiz ogutlerinizi bekliyorum lütfen hocam çok stresliyim

 3. Isik Zeyno Satsi Yurtsever Cevapla

  ben 6. sınıftayım fen ve sosyal notumun ikiside 79 geldi ne yapmalıyım

  1. Unknown Cevapla

   sınavların düştüyse sorun olmaz 2. dönem daha çok çalışır düzeltirsiin düşürdüğün sınavlardan proje ödevi al . Ben ortalaması yüksek olna bir öğrenciyim (ortalamamı söylemk istemiyorum ama 95 in üstünde) 6. sınıfta art ardına 5 kez sınav olduk ve tabiki beyin gitti benim notlar yüksekten düştü ve on sınav da 7. saat olan sosyaldi bende 74 almıştım sonra biraz ağlamaklı oldum XD üzüldüm baya sonrada kendi kendime dedim ama boşver insanlık hali bidahikine daha çok çalışır 100 alırım dedim ve 97 mi ne almıştım hocaya yalvardım hocaam 3 puan verin diye ama vermedi (uyuz hoca Xd [Şaka şaka] ) zaten sözlü notlarım full 100 dü . 7. sınıftada bi ara morelim bozuktu o hafta 2 sınva olduk o iksiindende 74 ald şansa bak 😀 sonra artık eskikisi gibi değildim eskiden 80 alsam ağlardım (nedenini bilmiyom bende şu an çok saçma geliyor) sonra diğer sınavlar abandım fende 100 ing 97 (müzik beden resim cepte 😀 ) sosyalda 100 din de 100 yaptım ortalama geri düzeldi, sonra 2 sınavlarda abandım 74 olan sınavlara onlarıda düzelttim 😀 ama morelimi hep yüksek tuturum sana önerim morelini yüksek tutmak için neşeli şarkılar falan dinle ama türkçe olmasın yabancı ve içinde ses olmayan sadece ensturman sesi olan . neyse inşallah bunlar işinie yara hadi baay XD

 4. Isik Zeyno Satsi Yurtsever Cevapla

  6. sınıftayım yüksek hedeflerim var ve sınav notumun iki tanesi bir anda düştü ne yapabilirim

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba Zeyno!
   Arada bir olur öyle durumlar. Sınavlarına yeteri kadar çalışsan da, bazen şanssızlık eseri bilmediğin sorularla karşılaşabilir ve düşük puanlar alabilirsin. Senin herhangi bir şey yapmana gerek yok. Sadece derslerine çalışmaya devam et ve bol bol kitap oku. Ayrıca bu sitede, üstte yer alan "Öğrencilere Tüyolar" adında bir menü var. Oradaki yazıları incelersen de, faydasını mutlaka göreceksindir. Oraya tıkladıktan sonra, bir sayfada konular çıkacak. Daha fazlası için en altta, ÖNCEKİ KONULAR yazısına tıkla. Başarılar…

 5. Apple Türkiye Cevapla

  Hayatim boyunca hep takdir aldim hepsiji 5 getirdim okul hayatimda hic 1 2 3 4 almadim hep 5 aldim 7.sinifdayim nasil teogu kazanirim (kuzenim 2 yanlis yapmos koca sinavdan 😀 )

  1. ridvanozkan Cevapla

   Seni tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Okul derslerine hazırlanıp git, evde tekrar et. Test çöz ve bol bol kitap oku. TEOG'u da kazanırsın, her sınavı da kazanırsın.

  2. Eren Olgun Cevapla

   Kardeşim bende aynı senin gibiydim.Hep taktir alıp 5'den aşağı not almazdım ve bende 7.sınıfda senin gibi bir düşüş yaşadım.7.sınıfın sonunda malesef TESEKKUR aldım.Ama sene sonu ortalamam 85'in üstünde olduğundan umudumu kaybetmedim ve hırslandım.8.sınıfda Bilgisayar ve Sosyal Ağlardan bağlarımı kopardım ve en büyük eğlencem o yıl için kitap okumak oldu.Buna inanmak zor biliyorum ama o sıkı çalışmanın yanında gerçekten mükemmel birşey oluyo.Okula her konuya hazırlanarak gitiim ve her gün ders tekrarlarımı yapdım.Dershaneden alabildiğim kadar ETÜT aldım.Bol bol test çözdüm.TEOG sınavından bir ay önce 2 günde bir genel tekrar yapdım ve TEOG sınavından 1 yanlışla çıktım.

   Şunu unutmaki hedeflersen herşeyi başarırsın.
   Benim sana tavsiyem :
   -Dırmadan test çöz.
   -Bol Bol kitap oku (TEOG SINAVININ TÜRKÇE BÖLÜMÜNDE İHTİYACIN OLACAK.)
   -Ders Tekrarlarıını Yap
   -Dershaeye gidiyorsan alabildiğin kadar ETÜT al.

   Bütün bunların tamamını yaparsan 400 puanın altında almassın BAŞARILAR DİLERİM

 6. Adsız Cevapla

  ben 7.sınıf tüm notlarım yüksek ama ingilizcem 49 ne yapabilirim

  1. ridvanozkan Cevapla

   http://www.egitimsaglik.com/2013/09/sbs-ingilizce-dersine-nasl-calslr.html

   Yukarıdaki linke giderseniz işinize yarayacak olan yazı orada.

 7. Adsız Cevapla

  Fene nasil calisabilirim

  1. ridvanozkan Cevapla

   http://www.egitimsaglik.com/2013/09/fen-ve-teknoloji-dersine-nasl-calslr.html

   Yukarıda verdiğim linki kopyalayıp adres çubuğuna yapıştır. Fen ve Teknoloji dersine nasıl çalışılacağı ile ilgili ayrıntılı bilgi var. Aynı zamanda o konunun alt tarafında diğer derslere nasıl çalışılması gerektiği ile ilgili yazılara da var. Onlara tıklayarak istediğin ders hakkında bilgi alabilirsin. Kolay gelsin.

 8. Adsız Cevapla

  Ben 7.sınıf öğrencisiyim .Notlarım çok yüksek fakat teog sınavını kazanamayacağımı düşünüyorum .Yaz tatilinde teog için nasıl çalışabilirim? 8.sınıfa mı yoksa 7.sınıfın konularını tekrar ederek mi çalışmalıyım?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba; notlarınız yüksekse TEOG sınavlarından da yüksek almamak için bir sebep yok. Sizin için özel bir yazı hazırladım. Yaz tatilinde ne yapabileceğinizle ilgili ayrıntılı ve açıklayıcı bir yazı… Aşağıdaki linki adres çubuğuna yapıştırarak ulaşabilirsiniz. Ya da sitenin üst menüsünde yer alan Öğrencilere Tüyolar bölümüne tıklayarak, yazılar içinde bulabilirsiniz. Başarılar dilerim…

   http://www.egitimsaglik.com/2014/06/ogrenciler-yaz-tailinde-nasil-ders.html

 9. sude bardakçı Cevapla

  hocam ben 8 e geçtim morpa kampüse üyeyim oradan konuları dinleyip bugün ne öğrendim yarın ne öğreneceğim?? diye günlük haftalık tekrarlar yapacağım testlerimi günlük olarak çözeceğim günde 2 saat kitap okuyacağım kendi kafamda bu planı kurdum.. fakat hala yapamazsam kazanamazsam diye korkmuyo değilim ne önerirsiniz????

  1. ridvanozkan Cevapla

   Çok güzel bir plan yapmışsın. 2 saat kitap okumak ise en faydalısı. Anlattıklarını uyguladığın sürece, başarabileceğine emin olabilirsin. Yaşadığın korku da güzel ve olması gereken bir korku. Eğitimde korku olarak değil de "kaygı" olarak isimlendirilir. Başarı için ise kaygının orta düzeyde olması gerekir. Aşırı kaygı başarıyı engellediği gibi tamamen kaygısız olmak da başarıyı olumsuz etkilemektedir. Sen bu şekilde devam et. Özellikle kitap okumalarını ihmal etme. Çok sıkılırsan okumayı 1 saate de indirebilirsin. Yeni başladıysan çalışmalara; kendine bir anda yüklenme. Bir hafta kadar azar azar çalış, yavaş yavaş süreleri arttır. Şimdiden başarılar dilerim.

  2. sude bardakçı Cevapla

   hocam sizcede güzelse uygulamaya koymaktan vazgeçecektim ama vazgeçmiycem ama hangi mesleği seçeceğime hala karar vermedimmmm

  3. sude bardakçı Cevapla

   hocam içimde endişe hala var o da Diş hekimi Savcı Bilgisayar öğretmeni olmak istiyorum hangisini seçmeliyim hedefim Aydın Adnan Menderes Anadolu Lisesi

  4. ridvanozkan Cevapla

   Bilgisayar öğretmenliğini şimdilik elemeni öneriyorum. Üniversiteyi bitirdikten sonra atanmaları zor. Diğer iki bölüm de güzel. Gönlün en çok hangisinden yanaysa kararını ondan yana kullan. Ancak hedeflerin zamanla muhtemelen değişecektir. Sen şimdilik çalışmaya odaklan yeter.

 10. sude bardakçı Cevapla

  hocam lise puanları artarsa ne kadar artar

 11. Adsız Cevapla

  7 den 8 e geçtim yaz olduğu için holsa gerek çalışma isteğim neredeyse hiç yok arada bir isteyerek ders çalışıyorum diğer zamanlar da çalışmaya çalışıyorum ama istemeden çalıştığımda bir şey anlamadığımın farkındayım sizce ne yapmalıyım bu durumda? ?

  1. Adsız Cevapla

   tabi kimse istemeden çalışıyor ama sen dersi daha iyi dinleyip test çöz üstüne gerçekten eğlenceli oluyor sonrada çalıştığın desle bir müzüği pekiştir ve bu senin daha iyi aklında kalmasını sağlar

 12. Adsız Cevapla

  Harika bir yazı olmuş gerçekten bilgi verici ve aydınlatıcı elinize emeğinoze sağlık…

 13. Adsız Cevapla

  Merhaba, ben 7. sınıftayım 8. sınıfa geçtim. Türkçe dersinde Dil Bilgisi başlığı altındaki konuları çok rahat çözebiliyorum. Netlerim oldukça iyi. Ancak paragraf sorularında Dil Bilgisine nazaran biraz başarısız oluyorum. Problemin kitap okumamak diyorlar, ancak normal düzeyin üzerinde kitap okuyorum. Acaba yanlış kitaplar mı okuyorum? Bana kalsa her türlü kitap aydınlatıcı ancak her kafadan farklı ses çıkıyor.Teşekkür ederim 🙂

  1. ridvanozkan Cevapla

   Aşağıda verdiğim link işinize yarayacaktır.

   http://www.egitimsaglik.com/2013/09/turkce-paragraf-sorular-nasl-cozulur.html

 14. Adsız Cevapla

  6.sınıfı yeni bitirdim.Şu ana kadar hep tüm ders notlarımdan 5 aldım.yıl sonu ortalamam da 4.ve 5.sınıfta 96, 6.sınıfta da 94 geldi. Bu sene teog sınavlarına gireceğim . fen lisesine gitmek istiyorum. Bunun için neler yapmalıyım bilgi verir misiniz?

 15. Adsız Cevapla

  ben 8.sınıfa geçtim ben ders çalışmayı sevmeyen ama zeki birisiyim bu yüzden notlarım düşük geliyor nasıl ders çalışa bilirim

  1. ridvanozkan Cevapla

   http://www.egitimsaglik.com/2014/07/teog-sinavindan-yuksek-puan-almak-icin.html

   Yukarıdaki link sizin de işinizi görecektir sanırım.

   1. efsa Cevapla

    hocam ben 8. sınıf öğrencisiyim . teoga da 5 gün kaldı fakat çok stresliyim .benim okul ortalamalarım 76 80 o civarlarda arkadaşımın bir arkadaşı teogdan 450 puan almış okul ortaması onun 350 puan almasına sebep olmus gerçekten o kadar düşürüyor mu bende bu ortalamalarla kötü bir liseye gitmem dimi . birde hedefim 440 450 civarı. bilgi verirseniz sevinirim

 16. Adsız Cevapla

  hocam bn 8. sınıfa geçtim çok kaygılıyım genel anestezist olmak istiyorum nasıl olailirim lütfen yardımcı olun sınıfımızda çok şımarık.

  1. ridvanozkan Cevapla

   Liseye geçtikten sonra 10 sınıfta bölüm/alan seçerken Matematik-Fen (sayısal) bölümünü seçeceksiniz. Lise bittikten sonra da YGS ve LYS sınavlarına gireceksiniz. O zaman istediğiniz bölümü tercih edebileceksiniz.

 17. Adsız Cevapla

  Hocam ben 7den 8e geçtim. Kendimce bir program düzenledim; kitap okumak , günlük tekrar , hazırlık yapmak ,bol bol soru çözmek gibi maddeler var bu programın içinde. Ama kendimi bir türlü tatmin edemiyorum. İçimde her zaman ''ya yapamassam? '' diye bir korku var. Bu korkumu yenemiyorum. Sürekli kaygılanıyorum. Since ne yapmalıyım?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Kaygının normal hali iyidir; ancak fazlası çalışmalarınıza zarar verebilir. Şu an için sınavlarda başarılı olmak için çalışmayın. Sadece bir şeyler öğrenmenin size mutluluk verdiğini düşünün, bu şekilde devam edin. Muhtemelen, çalışma planlarını bir anda yaptınız ve büyük bir hevesle programınızı uygulamaya başladınız. Bu yüzden de heyecanınız doruk noktasında. Ders çalışırken bile heyecanlanıyor, korkuya kapılıyor ama bir yandan da güzel bir okul kazanacağınızı hayal ederek mutlulukla doluyorsunuz. Şimdilik gayet normal. Üniversite sınavlarına daha bir sene varken bile, ders çalıştığımda, heyecandan dizlerimin titrediğini hatırlıyorum. Zamanla normale dönersiniz inşallah. Çalışmalarınıza bir anda yoğunluk vermeyin. Dersle beraber, ikinci bir uğraşınız da olsun. Örneğin kendinize bir hobi edinebilirsiniz. Bunaldığınızda o hobinizle de uğraşırsanız, beyninizin çok dağılmasını önleyebilirsiniz. (Örnek hobiler: bir enstrüman öğrenmek, resim yapmak, şiir yazmak veya hoşunuza giden başka bir şeyler…)

 18. Şeyma nur Cevapla

  Merhaba Hocam öncelikle çok teşekkür ederim bu yazının bana çok büyük bir faydası olacağına eminim ben bir şey sormak istiyorum benim 6. sınıfta karne ortalamam 83 idi 7. sınıfta da 84 idi 8'e geçtim ve herkes diyor ki ben 8 de 405 puan yaptım fakat 6 ve 7 de kötü olduğum için puanım 330 a düştü diyor ve benimde aklımda şöyle bir şey oluştu ; Ben ne kadar çalışırsam çalışayım 6 ve 7 puanımı çok düşürecek diyorum kendi kendime ve çok tedirginim gerçekten de 6 ve 7 puanları düşürüyor mu

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba Şeyma! Öncelikle şunu söylemeliyim ki 6. ve 7. Sınıf notların düşük değil. TEOG puanı hesaplanırken 6,7 ve 8. Sınıf puanlarının ortalaması alınır ve %30 etkilidir. Geriye kalan %70 ise TEOG sınavlarına aittir. Bu yüzden 6 ve 7. Sınıf puanları seni çok etkilemeyecektir. Sen millete bakma. TEOG sınavlarından yüksek puan almaya ve 8. Sınıf notlarını yüksek tutmaya bak yeter. Şimdiden kolay gelsin.

  2. Şeyma nur Cevapla

   çok teşekkür ederim hocam

 19. Adsız Cevapla

  Ben 8. Sinifa gectim yaz tatilinde nasil calisabilirim 8. sinifa hazirlik guvender yayinlrinin konu anlatimii aldim ama sanki tek basima calisamayacagim gibi geliyo

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba, sitenin en üst sol köşesindeki arama kutusuna Yaz Tatili diye girerseniz işinize yarayacak yazıya ulaşabilirsiniz. Güvender güzeldir. Kolay gelsin.

 20. buse Cevapla

  Hoam ben 8. Sinifa gectim yaz tatiliNde heres 7. sinifin konularina calismami oneriyor ama ben 8.sinifin konularina calismak istiyorum kendi basima yapabilir miyim

 21. ridvanozkan Cevapla

  Hemen üstteki yorumum işinizi görecektir.

 22. Adsız Cevapla

  merhaba 8. sınıfa geçtim adım batu 6. sınıfta ortalamam 95 7de ise 97 fakat ya kazanamazsam korkusu var içimde ve uyuyamıyorum yazında çalıştım fakat çok fazla bir korku var içimde ne yapmalıyım yardım eder misiniz ?

 23. ridvanozkan Cevapla

  Maşallah Batu, notların çok iyiymiş. Bu korkunun zamanla kaybolacağını düşünüyorum. Şu an TEOG ile ilgili bir süreç var, konu taze olunca sendeki korku ve heyecan artıyor. Sana şimdilik tavsiyem, sosyal hayatın pek iyi değilse, biraz sosyalleşmendir. Arada bir çık, gez, dolaş, oyna. İmkanların varsa sinemaya, tiyatroya git. Durum zamanla düzelecektir. Başaramayacak biri olsaydın notların bu kadar yüksek olur muydu 🙂 sınavlar önemlidir ancak her şeyimiz değildir. Sınavlardan çok daha önemli şeylerin olduğunu düşün ve biraz onlara odaklan. Örneğin şimdi kalk bir 5 çayı demle, ailenle beraber için. Ve annen için demlediğini söyle 🙂 Emin ol için rahatlayacaktır 🙂

 24. Adsız Cevapla

  Sayın hocam ben sekize gectim 6. Sınıf not ortalamam 98.02 7. Sınıf ise 99.38 bu notlar teog sınavında bana yardımcı olurmu kac puan ekler cevaplarsanız mutlu olurum Teşekkürler

  1. ridvanozkan Cevapla

   Yardımcı olmaz mı, tabi ki TEOG yerleştirme puanının yüksek olmasında büyük yararı olacaktır. Diğer yorumlarda da belirttiğim gibi, TEOG yerleştirme puanının hesaplanmasında 6, 7 ve 8. sınıf not ortalaması, %30 etkilidir. Yani puanın hesaplanırken TEOG sınavları %70, 6, 7, 8. sınıf not ortalaması %30 etkili olacak. 8. sınıfı da bu puanlara yakın tutabilirsen ve TEOG sınavlarından da iyi yapabilirsen çok güzel bir liseye yerleşebilirsin.

 25. fulya Cevapla

  Merhabalar hocam bn bu sene 8.sinifa gectim 6da ortalamam 96,28 7"de98.500 bu sene izmir fen lisesini kazanmak istiyorum bunun icin ne yapmam gerekli asiri calismalimiyim birde benim okulda yani sinifimda pek konustugum arkadasim yok bunun derslerime etki yapmasindan korkuyorum bazende bilgisayara oturunca gereginden fazla duruyorum farkinda olmadan ne yapmaliyim cevaplarinizi merakla bekliorum

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba Fulya;

   Notların çok güzelmiş. Bu şekilde devam edersen umuyorum ki Türkiye'nin en iyi Fen Liselerinden biri olan İzmir Fen Lisesine yerleşebilirsin. Ancak aşırı çalışmayı hiçbir şekilde hiçbir öğrenciye tavsiye etmiyorum. Böyle bir çalışma ile en güzel okulları kazanabilirsin; fakat kendi kişiliğinden, kendi çocukluğundan ödün vermek zorunda kalabilirsin. Arkadaşlarınla pek bir iletişim içinde olmadığını söylemişsin. Bunun sebebi, derslere aşırı derecede odaklanman olabilir. Bizler, her şeyden önce insanız ve insanların en büyük ihtiyaçlarından biri iletişimdir. Arkadaşlıkların, dostlukların olsun. Sosyal yönün olsun. Sadece çalışmaya odaklanma; aynı zamanda gez, dolaş, eğlen, çocukluğunun son demlerini yaşına uygun bir şekilde güzel geçir. Aradaki ince çizgiyi koruyabilirsen, yani bunu düzgün ve ayarında yapabilirsen, derslerinde bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

   Bilgisayar başında gereğinden fazla zaman geçirmek, maalesef ülkemizde genel bir sorun haline gelmiş. Sana tavsiyem kendini kontrol etmendir. Gerekirse kendine bir süre ver, alarmını kur zamanı gelince kalkman gerektiği konusunda kendini ikna et. Bu da mümkün olmuyorsa, sadece uyku saatine doğru gir. Uykun ağır basınca ister istemez kalkacaksındır. Sana şimdiden başarılar dilerim.

  2. Fulya Cevapla

   Önerileriniz için çok teşekkürler hocam kolay gelsin 🙂

 26. Adsız Cevapla

  Ben 8 e geçtim önceden 440 dan düşük notun falan yoktu şuan 380 falan iyi bir yere girmek istiyorum ve çok korkuyorum ne yapmalıyım

  1. ridvanozkan Cevapla

   Tüm sorularınızın cevabını daha önce yazdığım yorumlarda bulabilirsiniz sanırım. Çalışmaya devam ederseniz daha önceki performansınızı çok yakın zamanda yakalayabilirsiniz. Muhtemelen uzun bir süre çalışmaya ara vermiş ve bilgilerinizi unutmuşsunuz. Kısa bir süre yoğun çalışırsanız tekrar hatırlarsınız umarım.

 27. Adsız Cevapla

  meraba hocam. bu sene 8. sınıf olacağım ve teog sınavını sabırsızlıkla bekliyorum. 6. sınıf ortalamam 95.06 7. sınıf ortalamam 96.9557 Mersin Yahya Akel Fen Lisesine gitmek istiyorum. sizce 8. sınıfta ortalamam 97 olursa ve toplamda en fazla 6 yanlış yaparsam istediğim lise gelir mi? AYRICA TEOG sınav soruları hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yani soruların zorluk derecesi nasıl? okul kitaplarına uygun sorular mı ? VERECEĞİNİZ CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba; notların gerçekten çok iyiymiş. Hedefine ulaşabilirsen, istediğin okulu kazanabileceğini düşünüyorum. Ancak yine de kesin konuşmak yanlış olur. Okulu tercih edenlerin puanları, senin puandan yüksek olursa, kazanmama ihtimalin de olabilir.

   TEOG soruları beklenenden daha kolay soruluyor. Hatta okul yazılılarında çıkan sorulardan bile daha kolay olabiliyor. Öyle ki normal okul test sınavlarında 80-85 alan yeğenim, TEOG'da 95 aldı. Sorular tamamen göreceğiniz konularla ilgili soruluyor. Sadece Türkçe dersindeki paragraf soruları için ekstradan bol kitap okumalı ve paragraf sorusu çözmelisin.

 28. Adsız Cevapla

  merhaba hocam ben 7. sınıfa geçtim ve teogdan herkes gibi yüksek bir not almak istiyorum deneme sınavlarında genellikle il birincisi ülke üçüncüsü gii sonuçlar alıyorum 6. sınıf not ortalamamn da 99.75 matematiği seviyorum ama sosyal dersine ek olarak çalışabileceğim yayın ve site önerebilirmisiniz

 29. ridvanozkan Cevapla

  http://www.egitimsaglik.com/2014/07/teog-icin-en-iyi-yaynlar.html

  Merhaba;
  Maşallah, başarını kutlarım. Site olarak değil de, iyi yayınlar konusunda yazdığım bir yazı vardı. Yukarıdaki linkten ulaşırsan, sana bir fikir verebilir.

 30. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam benim 6. Snf ortalamam 96 7 de 90 bu sene teogda burak bora yada koy hizmetleri anadolu lisesini kazanmak istiyorum iyimiyim. O liselere gitmek yani teogdan yuksek almak icin ne yapmalıyım???

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba, notların gayet güzelmiş. Yüksek puan almak için yukarıda anlattıklarımı uygulayabilirsin. Ayrıca, üst menüde yer alan ÖĞRENCİLERE TÜYOLAR adlı kategoriyi inceleyerek hangi derse nasıl çalışman gerektiği, test çözme teknikleri vs. hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

 31. ahmet şeker Cevapla

  Hocam teog sinavindan 450 460 puan arasında birşey yapabilaem zaten 7 ve 6 ortalamam 75 80 kaç puan düşer bide bizim sinir simarik yani dersler ilgisi olmayan sinif dersaneyede gidiyorum kaç puan gider bu sene ortalamam 85 90 dusurursem kaç puan gider?

  1. Unknown Cevapla

   Hocam ben akşehir fen lisesine gitmek istiyorum taban puani kac bilmiyorum 6.sınıf ortalamam 96, 7 .sınıf ortalamam 96. 480 almak istiyorum sizce nasıl çalışiim ne yapiiim 1.teog dan kac puan almam gerekiyor en az ?

 32. ridvanozkan Cevapla

  Google'dan TEOG PUAN HESAPLAMA diye aratırsan çıkan sitelerden birinde istediğin gibi hesaplayabilirsin. Sınıfın dersin etkili geçmesini engelliyorsa, evde biraz daha fazla çaba sarf etmen gerekecektir. Şimdiden kolay gelsin.

 33. ahmet şeker Cevapla

  teşşekkürler hocam

 34. ahmet şeker Cevapla

  hocam tamam herşey hoş ders çalışma programı felanda hazırladım fakat hangi gün hangi konuya çalışagamı bilmiyorum yani hangi konulara çalısacagımı biliyorum ama işte tam anlatamadım ama olmuyor mesela türkçede fiilimsi ile cümlenin ögeleri çıkcak fiilimsiyi iyi çalıştım soru cözdüm 15 sorudan 5-6 yanlış çok kötü hocam ya yani nasıl daha iyi çalışabilirim bi bu konuyuoda açıklarmısın lütfen hocam?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Çalışman gereken konular belli zaten. Okulda hangi konuları işliyorsan onlara çalışacaksın. Ayrıca Türkçe dersinden paragraf sorusu çözeceksin bol bol. Bir konuyu çalışıp 20 sorudan 5-6 yanlış yaptıysan yeteri kadar çalışmamışsındır demek ki. O konuyu tekrar etmen, iyice öğrenmen gerek. Ayrıca bulabildiğin kadar soru çözmelisin o konu ile ilgili. Gerekirse farklı kaynaklardan da çalışmalısın.

 35. ahmet şeker Cevapla

  Hocam sizide sürekli rahatsız ediyorum fakat ben eskiden 4 Yil boyunca günde 50 sayfa kitap okurdum daha fazlasida oluyordu simdi hic kitap okumuyorum fakat baslicam teog1 ve teog2 paragraf sorularini cozdum ve hepsi doğru tek sorunum cümlenin ogeeleri özne ce yüklemi karistiriyirum iste o yüzden benim daha. Çok fiilimsi cümle öğeleri cümle catisi sözcükte anlama vb konulara calismam gerek evet calisiyorum testini cozuyorum acayip yanlis cikiyor bunları nasil aza indirme bilirim yardimci olursaniz sevinirim hocam

 36. Dursuncan Yılmaz Cevapla

  Bu sene TEOG'a gireceğim ve Istanbul Çapa Fen Lisesi'ne gitmeyi çok istiyorum ama puanlara baktığımda çok yüksek görünüyorlar bende yapamamaktan korkuyorum bu korkumu nasıl atlatabilirim ?

 37. Adsız Cevapla

  Merhaba ben Sümeyye. 8.sınıf a gidiyorum. Fakat teog dan çok korkuyorum. Ya kazanamazsam diye endişelendiriyorum. 6.sınıfta 86, 7.sınıfta 87 di. Ankara Atatürk Lisesi ni istiyorum. Aslında sayısalım çok iyidir ama bu sene matematik ve fen çok zor geliyor. Türkçe ise çok basit geliyor. Bana çalışma sistemi ayarlarmısınız ve Yayınevi önerirsiniz çok minnettar olurum.

  1. ridvanozkan Cevapla

   TEOG için tercih edilen yayınlar için şöyle bir yazı hazırlamıştım daha önce.

   http://www.egitimsaglik.com/2014/07/teog-icin-en-iyi-yaynlar.html

   Aşağıdaki link de daha önce hazırladığım Ders Çalışma Programı. için…

   http://www.egitimsaglik.com/2014/03/6-7-8-sinif-ogrencileri-icin-ders.html

 38. Adsız Cevapla

  merhaba hocam 🙂 7.sınıf öğrencisiyim . 6.sınıf ortalamam 95,45 . samsun aziz atik fen lisesini istiyorum 🙂 nasıl bir çalışma yapmalıyım (birde matematik ve İngilizcem çok iyi ) bide sizin ders çalışma programınızı okudum ama o bana uymuyor zamanım yetmiyor 🙁

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba, 6. sınıf notların güzelmiş. Benim o hazırlamış olduğum ders çalışma programını kendine uyarlamanı tavsiye ederim. Olduğu gibi uygulamak zorunda değilsin. Çalışma tarzın o şekilde olsa yeterlidir. Ben 5 saat yazdıysam sen onu kendine göre 3 saat yap. Veya daha az…

 39. Adsız Cevapla

  Hocam merhabalar.Öncelikle sitenizi yeni keşfettim ve işime yarayacak bir sürü güzel paylaşım buldum bu yüzden çok çok teşekkürler.Belirmek istediğim durum ben aynı zamanda profesyönel spor yapıyorum.Yüzücüyüm.Türkiye Şampiyonasına katıldım.6.sınıf ortalamam 92,45.(Bu sene çok dersleri önemsememiştim,bilirsiniz işte ortaokullu olma rahatlaması gibiydi.) 7.sınıfta dershaneye başladım ve ortalamamı 97,73 yaptım ve 7.sınıf ortalamasında okul 2. si oldum.Bu sene sporuma devam ediyorum aynı zamanda dershaneye de gidiyorum hepsini kusursuz bir şekilde düzene oturttum.Ama hedeflerim yüksek.Bu sene 98,50 ve üstü bir ortalama hedefliyorum ve tercihlerim Kabataş,Beşiktaş Atatürk Anadolu gibi liseler.Bütün hocalarım full yapacağıma inanıyor.Geçen sene dershane sınavlarında şubemde ve ilde 1. türkiyede 6. olmuştum.Biliyorum şimdi buraya Robet Koleji hedefini yazsam hepinize komik gelebilir belki ama full yaparsam ortalamalarım Robert kolejine girmeme yetiyor.Tabi robert koleji burs imkanı sağlarsa anca düşünebileceğim bir okul.Profesyönel yüzücülük yaptığım için bununda burs verme imkanlarında artı bir özellik olacağını düşünüyorum.Neyse.Anlayacağınız gibi hedeflerim yüksek ve bu aralar günde 200-250 soru çözüyorum.Haftanın 5 günü dershanem ve 7 günü antrenmanlarım var.Bunları neden size yazdım derseniz.Hem durumum için yorumunuzu almak isterim,hem de vereceğiniz ufak tavsiyeleri.Ayrıca ders çalışma programınızı inceledim lakin benim o kadar saati ayırmama vakit olmadığı için okuldaki teneffüsleride aktif bir şekilde kullanıyorum.Şimdiden çok teşekkürler.

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba, inan senin için söyleyebileceğim pek bir şey yok. Başarını kutlarım. Hem spor veya sosyal etkinliklere o kadar zaman ayırıp, hem de derslerinde başarılı olanların sayısı azdır. Sen de onlardan biri olmuşsun. Sporuna mutlaka devam et. Derslerindeki başarıyı belki de ona borçlusundur. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur, derler ya hani. Ancak, teneffüslerinde dinlenmeni tavsiye ederim. Ders programını ihtiyaçlarına göre kısaltırsan sorun kalmayacaktır. Teneffüsler senin en büyük hakkın. Hakkını kullan 🙂

  2. ridvanozkan Cevapla

   Ayrıca Robert koleji hedefi bana hiç de komik gelmedi. Aksine gayet ulaşabileceğin bir hedef. Oraya yerleşenler çift beyinli olarak gelmiyor ya dünyaya. Sen de hayli hayli yapabilirsin. Sana şimdiden başarılar dilerim.

  3. ceren Cevapla

   Seni gerçekten tebrik ediyorum bu kadar iş içinde her şeyi yerli yerine oturtmuşsun .Rica etsem uyguladigin o programi bizimle paylaşır mısin?paylasirsan cok mutlu olurum tesekkurler 🙂 🙂

  4. Adsız Cevapla

   Desteğiniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.Zaten yüzmeyi bırakmak gibi hiç düşünce aklımdan geçmemişti ,ki etrafımda o kadar bırak diyen olmasına rağmen.:) Ceren bu arada sanada çok teşekkür ederim ama öyle özel bir şu saatte şunu çalısacağım gibi programım yok.Ama yaptığım şey şu arada bir (2 haftada bir yapabilirsin) işlediğin bütün konuları bir kenara yaz sonra tek tek bütün kaynaklarda neredeyim kaç testim kaldı gibi oturturabilirsin.Ben öyle yapıyorum.Onun dışında pek saatli olarak çalışma vaktim 2-3 gün oluyor 3 saat evde kalıyorum.Bide tavsiyem bir ajanda alman.Yapacaklarını veya okul ödevlerini çözdüğün soru sayısını oraya yaz.Hem tarih gördüğün için daha bir odaklanıyorsun hemde motive oluyorsun.Ve son olarak tavsiyem 😀 Çok uzattım biliyorum 😀 Şey üslü sayılarda bulabildiğin kadar soru çöz.Yapamadıklarını da bütün hocalarına sor.Çünkü üslü sayılar çok pratik yaptıktan sonra oturan bir konu.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Hepimize başarılar:))

  5. ceren Cevapla

   Çok teşekkürler tavsiyelerin için bu arada ders ile alakalı uzun yazıları okumak daha iyi oluyor çok uzatmamışsın yani:-) 🙂 bu arada senin istediğin liseyi araştırdım umarım orayi kazanırsın bayıldım bn okula başarılar 😀

 40. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam ben beyza 6 ve 7. Sınıftaki ortalamaları 85-90 arası bu yıl çok çalışıyorum hedefim 480 puan almak fakat cok korkuyorum ve cok stresliyim ne yapmaliyim

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba Beyza; notlarım gayet güzelmiş. Sitemizin sol üst köşesindeki arama kutusunu kullanarak, Sınav heyecanını yenmek için şeklinde aratırsan ilgili yazıya ulaşabilirsin. Umarım yakın zamanda bu korkuyu yener ve tüm hayatında gerçek başarıya ulaşırsın.

 41. Adsız Cevapla

  Merhaba Rıdvan hocam.Bizim sınıfta bir kız var .Mardinden bir kolejden gelmiş notları hep100 müş.ayrıca türkiye birinciliği de varmış.Bende çalışkanım karne ortalamalrım hep 94,95,96 daha nasıl çalışırsam bu kızı geçerim:? teşekkürler saygılarımla…

  1. ridvanozkan Cevapla

   Kızı öyle bir anlatmışsın ki zaten tüm notları 100'müş. Bu durumda ne yaparsan yap onu geçemezsin 🙂 Tek yapman gereken TEOG sınavında ondan daha yüksek not almak için dua etmek 🙂 Yukarıda anlattıklarımı dikkate alırsan belki olur!

 42. Adsız Cevapla

  hocam yine rahatsız ettim ama bildiğiniz iyi kitaplar varmı yani romanlar.8.sınıfım ve bu yıl fazla okumam lazım.teşekkürle saygılarımla…

  1. ridvanozkan Cevapla

   Kitap okuma alışkanlığın varsa; dünya klasiklerinin hepsini okuyabilirsin.

 43. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam. Adım Yağız. 6, 7, ort sırasıyla 89 93 bu sene Burak Bora lisesi yada Beşiktaş Anadoluya gitmek istiyorum.Okul sınavlarindan ve teogdan yüksek almak için ne yapmalıyım nasil calismaliyim.Notlarım sizce nasıl.Ve teog zormu.Cok teşekkür ederim şimdiden.

  1. ridvanozkan Cevapla

   TEOG zor bir sınav değildir. Ayrıca yapman gerekenleri konuda anlatmıştım zaten. Başarılar.

 44. fulya teog ogrencisi Cevapla

  Merhabalar Rıdvan hocam öncelikle tüm yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim .hepsi birbirinden değerli size bi sorunumdan bahsetmek istiyor ve önerilerinizi bekliyorum .Ben genellikle sınavlarda zor soruları yapıyorum.Fakat kolay soruları dikkatsizlikten kaçırıyorum.Buna örnek olarak bursluluk sınavımı söyleyebilirim .Bütün soruları neredeyse yaptım fakaat çooook kolay
  soruların küçücük ayrıntılarını görememem nedeniyle o sorulari yanlış yapmistim fakat o az puan sorulari yanlis yaptigimdan burslulugumu kazandim ama teogda bu hatayi yapmamam gerekli sizce bu sorunu nasil halledebilirim cunku okulda hocalarin gozunde bir ogrenciyim ve hallolmazsa sinavda kolay sorulari yapamadigimdan hocalardan azar isitebilirim .cevabinizi merakla bekliorum tesekkurler

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba Fulya. Aslında senin durumun beni aşıyor olabilir. Kişilik özelliklerini bilmediğimden dolayı yanlış şeyler söyleme imkanım olabilir. Dikkat eksikliği, normalin üstünde ise ve hayatının diğer alanlarında var ise bir psikologla görüşmen yerinde olabilir.

   Ayrıca sınava gireceğin günün etkisi bu tür hatalar yapmana neden olabilir. Örneğin o gün uykusuzsan veya aşırı bir heyecan ve stres varsa soruları yanlış okuyabilirsin. Örneğin ''hangisi söylenebilir'' ifadesini ''hangisi söylenemez'' olarak algılayabilirsin.

   Bu konudaki bir diğer sorun da, sorulara acele cevap vermektir. Örneğin öğrenciler A şıkkı doğru deyip, diğer şıkları okumadan işaretleyebiliyor. Oysa A şıkkı insana doğru gelse bile, belki de D şıkkı daha doğru gelecektir. Bu yüzden hem soru kökünün sonuna (hangisi vardır, yoktur, söylenebilir, söylenemez) hem de tüm şıkları okumaya dikkat et.

   Özellikle TEOG sınavları, zaman sıkıntısı olmayan sınavlardır. 20 soru için 40 dakikan olacaktır. Bunu bilerek acele etmemeye çalış. Tüm sorularını çözdükten sonra, tekrar kontrol et. Ancak bu kontrolü, ilk cevaplarını değiştirmek için yapma. Sadece soruyu doğru anlayıp anlamadığını öğrenmek için yap. Sakin ol, kitap okumaya da zaman ayır. İnşallah istediğin sonucu alırsın ve tüm soruları cevaplarsın.

  2. fulya teog ogrencisi Cevapla

   Evet zaten okul tenefüslerini falan iyi bi sekilde degerlendiriyorum bazen kitap okuyor bazen de test falan cozuyorum.Zaten dershaneye de gidiyorum orada oldugum deneme sinavlarinda bu sorunu halletmeye ve en aza indirmeye calisacagim Onerileriniz icin tesekkurler umarim tüm sorulari DOGRU cevaplarim insallah 🙂 🙂 🙂

 45. Adsız Cevapla

  Merhaba öncelikle sitenizi çok beğendim bize böyle bir imkan tanıdığınız için teşekkürler 🙂 Bennim durumum biraz farklı :)Ben 8e gidiyorum şuan ama diğerleri gibi teog için heycanlanmıyorum.Derste konuları iyi dinlemeye çalışıyorum fakat matematik dersinde / testlerinde bir soruda takılıp kalıyorum.Yani yapmaya çalıştığımda ya işaret hatasından soru gidiyor ya da yanlış çarpma toplamadan dolayı sonda hata yapıyorum.Bu dikkatsizliğimi nasıl giderebilirim 🙁 ?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Hemen üstteki yorumum işinize yarayabilir. Onun dışında söyleyebileceğim bir şey yok maalesef.

 46. Adsız Cevapla

  selam 🙂
  8.sınıfa gidyorum ve bu sene teog sınavı olacaz ama bize yeni bi fen hocası geldi dersleri hiç güzel anlatmıyo erkek bi de -_- lafları ağızının içinde geveliyo sesi çıkmıyo ama özgrencilere hep bi laf sokma peşinde….
  öğrenci gözünün önünde küfür ediyo ama hiç bişey demiyo öğrencileri çok şımarttı fen dersinden soğuttu beni ve yazı fazla yazdırmıyo yazdırsam yazdırsam 15 safyafa felan olur diyo önemli notları tutturmuyo bir de çok hızlı yazdırıyo yetişemediğimiz yerleri soruyoruz dinleseydiniz diyo Ee sınıfta ses var şımarttı öğrencileri sınıfta çok ses çıkıyo öğretmenin dediklerini anlamıyorum ve bu duruma her ders çok sinirleniyorum neden mi 1,5 ay sonra teog var ve fen dersinden halende hiç bir şey AN-LA-MA-DIM… eve gelip kitaptan tekrar yapıp anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum… 🙁

  1. teog öğrencisi fly Cevapla

   Dershaneye gidiyor musun?Eğer gitmiyorsan gitmeni kesinlikle öneririm .Ben gidiyorum ve etkisi çok olumlu yönde.Eğer dershaneye gidecek durumun yoksa tanıdık büyük ve bilen birinden ders almanı öneririm :)) Derslerinde başarılar diler ve şu sorunun çözülmesini umarım iyi günler

 47. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam.Adım Alper.Ortalamam güzel fakat, bu sene teog yüzünden kaygılanıyorum. NE YAPMALIYIM ?

 48. Adsız Cevapla

  bunları ugulucam teşekkür ederim

  1. teog ogrencisi fly Cevapla

   🙂 bişey değil rica ederim

 49. Adsız Cevapla

  hocam ünide tam burs imkanı olduğu gibi lisedede varmı mesela tam burslu şu kadar puan diye.. varsa özel okul sizce iyimi ((tabikide iyidirde)))) ben şımarık ve yapmacıkları sevmiyorum çoğunuda para şımartmıştır … diye gitmek istemiyorum eğer gidiliyorsa nasıl oluyo anlatırmısınız

 50. Adsız Cevapla

  O okul notlarım o kadar aham şaham notlar değil yani 4 var ama 2 veya 3 tane çok korkuyorum TEOG'dan zaten sınavdan düşük aldığım zaman ümitszliğe kapılıyorum başarısız oluyorum ne yapmam gerektiğin bilmiyorumm ….. ??

 51. Adsız Cevapla

  Hocam,benim 6.sınıfta 89.22 7.sınıfta 94.18 bu sene herkesin benden büyük bir beklentisi var fakat ben 6-7 notlarımdan korkuyorum hedefim 480. sizce bu ortalamalar kaç puan düşürür ? Şimdiden teşekkür ederim

 52. huseyin tulan Cevapla

  Mrhb Admin … Ben 5 sınıfta iki donemde tesekkur 6sınftada iki donem tesekkur aldım 7 sınıftada 2 donem tesekkur aldım ama fazla derse calısmıyordum 🙁 simdi ise ikindin 4 ten aksam 10 a kadar ders calisyıom ama içimden bir ses yuksek alamam diyor sizce kac alırım admin açıkça söyle

  1. ridvanozkan Cevapla

   Bu şekilde devam edersen iyi bir puan alabilirsin. Açıkça söylüyorum 400-450 arası bile alabilirsin 🙂

 53. edanur ak Cevapla

  Merhaba. Bahçeşehir kolejinde 8. Sınıf öğrencisiyim. Derslerime çalışıyorum fakat zamanı iyi değerlendiremiyorum. Teog dan korkuyorum. Korkumu yenemiyorum. Hedeflerim yüksek iyi bir puan kazanamazsam diye kaygılarım var. Okulumda her hafta günlük olarak teog denemeleri oluyor bazen fazla yanlışım çıkıyor ve beni üzüyor ama zor olduğunu hocalarda söylüyor. Özellikle tarih çalışmakta sorun yaşıyorum. Yardım ederseniz sevinirim..

 54. edanur ak Cevapla

  Tarih çalışmakta zorluk çekiyorum. Aynı zamanda evde ders çalışırken zamanı verimli geçiremiyorum. Hedeflerim yüksek. Kabataş erkek lisesini istiyorum. Teog zormu olacak kolaymı olacak? Cevaplarsanız sevinirim ..

  1. Adsız Cevapla

   kabataşa gidemezsin ki çünkü erkek lisesi

 55. ridvanozkan Cevapla

  TEOG sınavının bahsettiğiniz denemeler kadar zor olmayacağını düşünüyorum. En azından geçen sene TEOG soruları, beklenenden daha kolay sorulmuştu. Bu yüzden elinizden geleni yaptıktan sonra, canınızı sıkmanıza hiç gerek yok. Ayrıca İnkılap Tarihi dersine nasıl çalışılması gerektiği ile ilgili yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
  http://www.egitimsaglik.com/2013/09/inklap-tarihi-dersine-nasl-calslr.html

  1. edanur ak Cevapla

   Kabataş için nasıl ve ne kadar çalışmam lazım?

 56. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam , ben genelde 1-2 yanlış çıkarıyorum denemelerden hatta full de çıkardım ama ya teog daha zorsa diye korkuyorum. Din, matematik, sosyal ve ingilizceden korkum yok ama fen ve türkçeden çok kaygılanıyorum. ne yapabilirim

 57. Adsız Cevapla

  Teog türkçe sorularını yanıtlar mısınız hocam ? Bu seneki malum olduk. Lütfen hocam

 58. bursa fen hedeflisi Cevapla

  Hocam bende 2 türkçe 1 mat 1 ing 1 fen yanlışı var karnelerim 82 6.sınıf 92 7 .sınıf 8.sınıf notlarım hepsl 98 üstü karnem cok etkiler mi ben bulamadim da

 59. Adsız Cevapla

  BN başarılı bir öğrenciydim 7. Sınıfa kadar hep takdir aldım ama teogda heyecan yaptım 120 sorudan 20 yanlış yaptım puanın kaç olur

 60. teog mağduruyumm Cevapla

  öğretmenim 120 soruda 6 yanlış yaptım mat4 fen 1 sosyal1 ing ful türkçe ful din ful sizce iyi mi kaç alabilirim ?

  1. Adsız Cevapla

   656 alıyorsun galiba

  2. magduruuuteog Cevapla

   Yaaaa olamazz hocam siz nasıl düşünüyorsunuz çok umutsuzum izmir atatürk lisesini istiorum sizce olur mu?

 61. Adsız Cevapla

  normalde derslerim iyi ama teogda battım türkçeden 3 mat10 fen2 ingilizce 10 yanlışım var 500 alırmıyım şimdiye kadar hepsi takdir 1 teşekkürüm var cevaplarsan mutlu olurum admin

 62. Şeyda Nur AHRAZ Cevapla

  Merhaba adım şeyda,
  Bu sene sınavda toplam 1yanlışım çıktı 6ve7. sınıf ortalamam 95 üzeri notlar Konyada Meram Fen Lisesini istiyorum olanaği var mi cevap verirseniz sevinirim

  1. ridvanozkan Cevapla

   İyi yapmışsınız. 2. Dönem de iyi yaparsanız, olanağı var tabi.

 63. Adsız Cevapla

  Merhaba Rıdvan bey ben bir 8.sinifta okuyan bir ogrenci velisiyim ben size soyle bi soru sorucam . Gecen sene bi yakinimizin kizi teog'dan aldigi puanlarla istemedigi bi okula yerlesti bos kontenjani arastirdilar fakat istedikleri okulun mudurune dusuk puanli ogrencilerde var okulunuzda diye bir soru yoneltildiginde onlarin hiperaktivite raporu var .Sizde alin sizide alalim diye bir cevapla karsilasmislar .Boyle bir adaletsizlik olabilir mi lutfen bizi bu konuda aydinlatirmisiniz?

 64. Adsız Cevapla

  değerli hocam hesapladığıma göre ilk teog puanım 430 falan ama ben 480 li bir lise istiyorum dikkatsizlik yüzünden pek çok sorumla bereber puanım gitti kazanma ihtimalim var mı ne yapmalıyım

 65. Adsız Cevapla

  hocam tübitak tan patent alan ama uluslar arası deil arkadaşım var acaba teogta artı puan eklenir mi
  lütfen cevaplayın

  1. ridvanozkan Cevapla

   Maalesef ek puan alamaz. Tübitak'tan ek puan almak için uluslararası bilim veya matematik olimpiyatlarında derece almak gerekiyor. Yani uluslararası olması şart. Nitekim 2013-2014 eğitim-öğretim yılında TEOG birincilerinden birisi en yüksek puan olan 500 yerine 502 puan (sanırım) almıştı. O da uluslararası olimpiyatlarda derece almıştı.

 66. teog bitti 2.sini beklioruzzzz Cevapla

  hocam ben sınavda toplam 6 yanlış yaptım 4ü matttan 1 fen 1 sosyal sizce iyi mi yorumunuzu bekliyorum …?! 🙁

 67. Adsız Cevapla

  hocam biz tübitak ın yaptığı küçük mucitler yarışmasına katıldıkkk dereceye girdik ilk 10 arasına girdik yani ek puan eklenir miiii

  1. ridvanozkan Cevapla

   Yok, maalesef ek puan almazsınız.

 68. seyma keskin Cevapla

  Merhaba çok özür dileyerek bir soru sormak istiyorum ben 8.sınıf öğrencisiyim 6.sınıfta ortalamam 86.88 ve 7.sınıfta ise 91.99 du teogdan da 6 yanlışım çıktı ben odyolog olmak istiyorum sizce odyolog olabilir miyim ?ve odyolog olmak için hangi liseye gitmeliyim ?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba Şeyme,
   Odyolog olmak için, gitmen gereken belli bir lise yok. Hangi lise mezunu olursan ol, yeterli puanı aldığın takdirde, odyoloji bölümünü tercih edebilirsin liseden sonra. Ancak yine de sayısal bölümü (matematik-fen) olan bir Anadolu Lisesi vb. liseye gidersen, sayısal dersleri daha fazla göreceğin için daha avantajlı olabilirsin. Puanların da fena değilmiş. Çalışmaya devam edersen güzel bir liseye yerleşebilirsin. Başarılar dilerim.

 69. seyma keskin Cevapla

  Çok teşekkürler

 70. Adsız Cevapla

  TEOG'dan çok korkuyorum.Çünkü, 1.TEOG'dan 15 yanlış yaptım.Öğretmenlerimde,ailemde,bende en fazla 4 yanlış bekliyorduk.Maalesef matematiğe zamanım yetmedi,zaman sıkıntım çok var bunun üstesinden nasıl gelebilirim? Öğretmen eğer örnek çöztürtürse (matematikten) çok yavaş çözüyorum ve diğer arkadaşlarıma yetişemiyorum.Sınavdan tekrar aynı dikkatsizlik ve sorunları yaparsam çok üzülürüm Sizce ne yapmalıyım?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Tek yapman gereken, kendine güvenmen ve özellikle matematikte bol bol pratik yapman. Ne kadar çok soru çözersen, sorulara o kadar aşina olur, ezberlemiş gibi çözersin. Sürekli zamanla yarış. Süreyi en aza indirmeye bak. Dediğim gibi farklı kaynaklardan bulabildiğince soru çözersen ve pratik yolları öğrenirsen, sorununu aşarsın.

 71. Adsız Cevapla

  6 ve 7. Sınıf ortalamam 96 teogdanda iyi bir başarı kaydedersem fen lisesi kazanabilirmiyim?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Tabi ki, bu gayet mümkündür. Yeter ki TEOG puanınız da iyi olsun.

 72. Berat Demirkurt Cevapla

  Hocam biraz once sordugum soruyu cevaplarsaniz sevinirim

  1. ridvanozkan Cevapla

   Herhangi bir soru sormadınız ki.

 73. Adsız Cevapla

  HOCAM IYI GUNLER KARDESIMIN TEOG SINAV SONUCLARI ITIBARI ILE 69 DOGRU 51 YANLISI VAR. EN YUKSEK 95 EN DUSUK 30 NOT ARALIGINDA.
  FORMASYON EGITIMI ALMAKTAYIM. VE EGITIM KURUMUNDA GOREVLIYIM. BILGILER DOGRULTUSUNDA KARDESIMLE ILGILENIYORUM. DOĞRU SAYIMIZI ARTTIRAMADIK. UMUTSUZ DEGILIZ. BIZE YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUZ.

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba hocam;
   Bir 8. sınıf öğrencisinin işine yarayabileceğini düşündüğüm tüm yazıların linklerini veriyorum. İster kendisi okusun, ister beraber okuyun. Kardeşinizin faydalanabileceği bölümlerin yer aldığını düşünüyorum. Yanlış sayısı bayağı fazlaymış; ancak 2. TEOG sınavlarında ne kadar yükseltirse o kadar yararına olacaktır. Aşağıdaki linkler dışında, sitemizde 8. sınıf derslerine nasıl çalışılması gerektiği ile ilgili bilgiler var. Bu bilgilere ulaşmak için sol üst köşedeki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Örnek arama: Türkçe Dersine Nasıl Çalışılır''

   Faydalı Linkler:
   http://www.egitimsaglik.com/2014/07/teog-sinavindan-yuksek-puan-almak-icin.html
   http://www.egitimsaglik.com/2014/07/teog-icin-en-iyi-yaynlar.html
   http://www.egitimsaglik.com/2014/03/6-7-8-sinif-ogrencileri-icin-ders.html
   http://www.egitimsaglik.com/2014/02/matematik-sifirdan-nasil-ogrenilir.html
   http://www.egitimsaglik.com/2013/11/test-sorular-nasl-cozulur.html
   http://www.egitimsaglik.com/2014/11/teog-snavnda-nelere-dikkat-edilmeli.html
   http://www.egitimsaglik.com/2014/07/teog-paragraf-sorular-nasl-cozulur.html
   http://www.egitimsaglik.com/2014/07/teog-icin-gunde-kac-soru-cozulmeli.html

 74. Adsız Cevapla

  HOCAM BU LINKLERDE KI UYGULAMALARI DAHA ONCE INCELEME FIRSATI BULDUM. ORTA OKUL SURECIMIZ BOYINCA DENEDIK FAKAT BASARI KONUSUNDA ISTENILENE ULASAMADIK. TEKRARDAN LINKLERI INCELEYECEGIM. TESEKKUR EDERIZ. SAYIN OGRENCILERIMIZ. UMUDUNUZU ASLA YITIRMEYINIZ. BOL BOL KITAP OKUYUP, COK CALISINIZ. HERKESE BASARILAR DILIYORUM. HERSEY GONLUNUZCE OLSUN.

 75. Adsız Cevapla

  hocam teogun biriinci sınavından iyi aldım sayılır.2.sınavina çalışmak istiyorum ama hiç kendimi veremiyorum yardım edin 15 gün tatilede girdik neolur işime yarayan iki çift laf edermisiniz lütfenn!!!!

  1. ridvanozkan Cevapla

   Senin durumun fıkraya benzemiş. Hani derler ya: Temel, İstanbul Boğazının bir tarafından diğer tarafına yüzmek için başlamış yüzmeye. Karşı tarafa ulaşmaya 10 metre kalmışken, ''Yoruldum en iyisi geri döneyim.'' demiş…

   Senin şimdi derslerini boşlaman demek, şimdiye kadar harcadığın emekleri zayi etmen demek. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişken, bırakmak olmaz. Yarıyıl tatilleri, konu tekrarların ve eksiklerini tamamlaman için büyük bir fırsat. TEOG yerleştirme sonuçları gelip de arkadaşların istedikleri okullara yerleşirken, sen kötü okullara kaldığında beni daha iyi anlayacaksın.
   Hayatını etkileyecek bir sınavda motivasyon eksikliği yaşıyorsan, oturup bir düşün derim. Büyük işler başaranlar, bu işleri keyif içinde başarmamışlardır. Tarihte öyle ilim insanları var ki, kitaplarını yaarken, uykuya yenik düşmesinler diye, saçlarına ip bağlayıp, ipin bir ucunu tavana bağlamışlardır. Olur da istemeden uyuyakaldıklarında saçları çekilsin de acı çekip uyumasınlar.
   Bizler ne yapıyoruz? Facebooklarda kim kime ne dedi, kim ne yaptı, kim beni beğendi, kim kimden hoşlandı'larla uğraşıp zamanımızı heba ediyoruz. Geleceğini düşün, şimdi inek ol ki zamanı geldiğinde aslan olabilesin.

 76. hayra esra görgülü Cevapla

  ilk teogdan düşük aldım ne yapmalıyım

 77. hayra esra görgülü Cevapla

  merhaba hocam 6. ve 7. sınıflarda hep teşekkür aldım ilk teogdan fazla yanlışım çıktı ne yapmalıyım ciddi anlamda korkuyorum lütfen yardım rdin

 78. mutlu söz Cevapla

  Merhaba hocam öncelikle böyle bir sosyal ağ üzerinden bizlere yardım ettiğiniz için teşekür ederim.Hocam benim 6. sınıf ortalamam 71,41 7. sınıf ortalamam ise 80.50 8. sınıf ortalamam muhtemelen 88 olmalı 1. teog puanım 478.145 aslında puanlarım bu kadar düşük değildi 5. sınıfta okul birinciliğim vardı bu kadar düşmesinin sebebi doktora gittik vücudumdaki bazı belirtilerden dolayı doktor vücudummda virüs olduğunu ve zamanla bütün vücuduma yayılacağını söyledi bu yüzden hastanede yattım 1.5 – 2 ay okula gidemedim bu yüzden hem konuları unuttum hemde derslerim iyice düştü şimdi 2. dönem bu düşüşü ne kadar yükseltebilirim ? yada 2. dönem derslere tutunmamın ne kadar faydası olur ? sorularımı cevaplarsanız sevinirim
  SAYGILARIMLA…

 79. mutlu söz Cevapla

  hocam

 80. mutlu söz Cevapla

  Hocam öncelikle böyle bir site üzerinden bize yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.hocam 6. sınıf ort. 71.41 7. sınıf ort. 80.50 8. sınıf ort muhtemelen 88 olmalı 1. teogdan 478,145 aldım biliyorum puanlarım oldukça düşük ama önceden böyle değildi 5. sınıfta okul birinciliğim var vucüdumdaki bazı belirtilerden dolayı doktora gittik ve vücudumda virüs olduğunu zamanla bütün vücuduma yayılıp organlarımın iflas edeceğini söyledi beni hastaneye yatırdılar ve okula 1.5-2 ay gidemedim damağım burnuma kadar delindi falan işte çok zor günler geçirdim şimdi notlarımı düzeltebilme şansım var mı yani iyi bir anadolu lisesine gidebilirmiyim 2. dönem teogu düzeltebilirmiyim ? sorularımı cevaplarsanız sevinirim
  SAYGILARIMLA…

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba Mutlu,
   Yaşadıkların için geçmiş olsun. Notlarının, sandığın kadar düşük olmadığını düşünüyorum. Çalışmalarına devam edersen, azmedersen güzel bir Anadolu Lisesi kazanabileceğini düşünüyorum. Allah, emeklerini görecektir. Sen sadece hakkıyla çalışmaya bak. Başarılar dilerim.

 81. Adsız Cevapla

  merhaba ben bir 8.sınıf öğrencisiyim 6.sınıf ort.93,7.sınıf ort.95 ,8.sınıf ortalamam haralde 98 oluyor 1. TEOG ise 478 puan tutuyor. sizce 2. TEOG da ne yapmalıyım.hedefim fen lisesi
  cevaplarsanız sevinirim.

  1. Adsız Cevapla

   bence eger kalbinin sesini bide aylenin sana destek çıkmasıyla başara bilirsin belki seni tanımıyor olsam bile kalbinin sesini dinle yani ben senden küçüğüm ama genede bir küçük tavsiyesi ne kadar kalbinin sesini ve ne kadar kendine güvenirsen o kadar her seyin üstesin den gelirsin sana güveniyorummmmmmm

 82. Adsız Cevapla

  hocam lütfen bi cevap yazın

 83. ridvanozkan Cevapla

  Cevap yazılacak bir şey yok aslında. Durumun gayet iyiymiş. Bu puanla bile çoğu Fen Lisesi gelir sanırım. 2. TEOG için yapman gereken tek şey daha çok çalışmak, daha çok odaklanmak. Konu eksiğin hiç kalmasın, sonrasında da bol bol soru ve deneme çöz. Hangi dersten çok kaçırdıysan o derse veya derslere odaklan.

  1. Adsız Cevapla

   çok sağolun hoca…

 84. Adsız Cevapla

  Hocam ben bilgisayar mühendisi veya pilot olmak istiyorum. yıl sonu ortalamam 95,06 ama bir türlü karar veremiyorum hangisini seçmeliyim?

 85. Fatih büyükdolu Cevapla

  merhabalar.. ben 7, sınıfa gidiyorum. derslerimin hepsi 5 ama sosyal bilgiler dersi 90 düştü. dersane sınavlarında(90 soruluk) da 8-10 yanlışım falan çıkıyor.
  sosyal bilgiler dersini ve dersanemin sınavlarındaki yanlışları nasıl düzeltebilirim?

 86. bengüsu aktürk Cevapla

  Hocam 6. Sinifi yeni bitirdim ve ortalamam 95.5 ve Ankara Fen Lisesi istiyorum internette yapilan okul hakkindaki yorumlar hevesimi kiriyor ne yapmaliyim ?

 87. Şevval Yavaş Cevapla

  Ben 7. sınıfı yeni bitirdim ve takdir aldım. Fakat önümde kocaman bir yaz sezonu var ve ben TEOG sınavına nasıl çalışacağımı , günde en az kaç tane soru çözmem gerektiğini bilmiyorum. Zamanı geldiğinde ders çalışmak zamanı geldiğinde de arkadaşlarımla görüşüp konuşmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

 88. Erol Yilmaz Cevapla

  Değerli Öğretmenim ben 7. sınıfı bitirdim ve 6. sınıfta okul değiştirdim. Eski okulum ile yeni okulum arasında ki başarı oranı dağlar oynatıyor. Bu sebeple notlarım düştü . Bunalıma girdim çok canım sıkıldı ne yapacağımı bilemez hale geldim. NE YAPMALIYIM ?

 89. Adsız Cevapla

  MERHABA BEN 8.SINIFA GEÇTİM 6.SINIF NOT ORTALAMAM 76YDI 7.SINIFTA İSE 79 NOT ORTALAMAMI YÜKSELTMEK İÇİN NELER YAPMALIYIM LÜTFEN YARDIM EDİN İYİ BİR LİSEYE GİTMEK İSTİYORUM

 90. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam. 8. Sınıfa yeni geçtim. 6. sınıf not ortalamam, 97 ve 7. sınıf not ortalamam 98,5 geldi. Fen Lisesine veya çok iyi bir anadolu lisesine gitmek istiyorum. Sizce yaz tatilinde ne yapmalıyım? 8. sınıfta hangi kaynak kitapları kullanmalıyım? Ben Tudem, Okyanus, Zeka Küpü, Koray Varol Akademi kullanmak istiyorum. Sizce iyi yayınlar mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 91. buse Cevapla

  hocam benım 6.sınıf ortalamam 96 7.sınıf ortalamam 98 bu sene 8.sınıfa geçiyorum ve çalışmayı çok seviyorum ve kaç senedir eğitime çok büyük emek veriyorum ve bu yüzden teog da benden çok büyük beklenti var .Devlet okuluna gidiyorum bu sene de dersaneler kapanıyo ve ben her sene dersaneye gittim acaba bu sene dersanenin eksikliğini hisseder miyim ?lütfen yardımcı olun teşekkürler…

 92. Adsız Cevapla

  Merhaba Hocam! Ben 8 e geçtim ve 6-7-8. sınıf ortalamalarım gayet iyi özellikle 7. sınıfta yıl sonu ortalamam 97.5 geldi. Fakat teog için sürekli düşünüyorum.Özellikle de kaydırma yapmaktan son derece korkuyorum. Nasıl yardımcı olabilirsiniz bana ?

 93. Adsız Cevapla

  merhaba hocam ben 8 e geçeceğim 6.sınıfda not ortalamam 88 7 de ise 95 di.normalde dersi derste dinleyerek yüksek notlar alıyordum ancak şimdi dinlemekle yeterli olmayacağını biliyorum çalışma isteğim ,uygun çalışma ortamımda olmadığı için konsantre olamıyorum malum teog sınavına 4 ay kaldı 460 civarında almam gerekiyor nasıl düzenli bir program oluşturabilirim

 94. Adsız Cevapla

  hocam bn 7.sınıfı bitirdim ve teoga hazırlanmak istiyorum acaba 8.sınıf konu anlatım kitabından mı çalışsam yoksa teog konu anlatımı kitabından mı hangisinden çalışsam bana daha çok yararlı olur?

 95. Adsız Cevapla

  hocam ben bu sene teog sınavına giricem hedefim beşiktaş anadolu,fakat yıl sonu notlarımın çoğu 85 ortalamalı.ve korkuyorum.sınavdan ful yapmam gerek.sizce bu yaz nasıl bi çalışma uygulamalıyım.lütfen bana yardımcı olun…

 96. Ege Okay Cevapla

  Ben sekize geçtim Robert lisesine gitmek istiyorum ne yapmalıyım

 97. Adsız Cevapla

  adım hüseyin 6 .sınıfta ortalamam 83 50 idi 7 de 95 50 idi bu sene teog sınavına giricem ve çanakkale fen lisesini istiyorum ama çok korkuyorum nasıl bir program uygulayacağım
  lütfen bana bir yol yordam bulun bide futbolu çok seviyorum onu napim

 98. Adsız Cevapla

  Merhaba ben bu sene 8'e geçtim. Geçen dönemlerde orlatalamam 7 de 95,… 6 da 96,… 8 de kaç olur bilemem.Fen ve Matematikten özel derse başladım konular zor gelmedi ve bu yaz inkılabın iki teog konularını ve dininde iki teog konularını bitirdim testler çözdüm bulunduğum ilin en iyi lisesi bu sene 485 ile kapattı sizce bende bu sene o liseyi kazanabilir miyim?Neler yapmalıyım?Şimdiden teşekkürler.

 99. Adsız Cevapla

  merhaba kim olduğumu açıklamak istemiyorum .8. sınıfa geçtim gitmek istediğim lise bulunduğum bölgeden fazla uzakta puanımın tutacağına emin olamıyorum ve çok fazla gitmek istiyorum ne yapmalıyım puanlarımı yükseltmek için konulara odaklana bilmek için yardımcı olurmusunuz

 100. CENNET DEMİR Cevapla

  merhaba hocam ben 8. sınıfa gectim 6. sınıf ortalamam 79,3649 7. sınıfınkide 86,1855 geldi sizce nasıl bi çalışma programı hazırlamalıyım en az kaç puan alabilirim teogtan lütfen bana bilgi werin hocam planım nasıl olmalı nasıl çalışmalıyım ne yapmalıyım herseyi öğrenmek istiyorum hocam lütfennn

 101. Nazlıcan Cevapla

  meraba hocammm ben aslında orta hali bir kızım ve 8. sınıfa geçtimm yazın yapabildiğim kadar çalıştım ama çok stresliyim ve ben stres yapınca hiç bir şey yapamıyorum normal sınavlarda bile bunun için ne yapmalıyım ?

 102. Adsız Cevapla

  MERHABA HOCAM BENİM ALTINCI SINIF ORTALAMAM SEKSEN SEKİZ YEDİNCİ SINIF İSE DOKSAN İKİ GALATASARAY LİSESİNE HİÇ YOKTAN GİTME İHTİMALİM VAR MI

 103. Adsız Cevapla

  Merhaba.
  6=83.1984
  7=91.900
  8.sınıfa geçtim sağlık okumak istiyorum sizce okuyabilir miyim?

 104. Adsız Cevapla

  hocam bana yardım edinnnn CENNET DEMİR yorumumu cewaplayın nolurr

 105. gülistan ılık Cevapla

  8.sınıfa yeni geçtim teogdan çok korkuyorum lütfen yardım

 106. Adsız Cevapla

  Ben 8. Sınıftayımmm fen lisesine gitmek istiyorummmm bana ders çalışma progra

 107. Ahmet Koçak Cevapla

  Merhaba,hocam ben bu sene teog a gireceğim. 🙂 Ama çok heycanlıyım benim tek sorunum matekatikten ve birazda ingilizce. Lütfen bana bir öneride bulunun. 🙂 sizin sitenizden çalışma programına göre çalışacağım . 🙂

 108. Ahmet Koçak Cevapla

  Bu arada benim yıl sonu ortalamalır böyledir :
  4. sınıf : 95.58
  5. sınıf : 87.18
  6. sınıf : 74.0683
  7. sınıf : 78.2612
  Beni her zaman fen ve matematik düşürmüştür. Ama bu sene fen iyi olmaya başladı fakat matematik aynı 🙁
  ( ne yalan söyleleyim 6. ve 7. sınıfta o kadar çok ders çalışmamıştım 🙁 )

 109. talha Cevapla

  Çok iyi ortalamma 96 !!!!

 110. Adsız Cevapla

  Hocam Teog'a 22 gün kaldı bana bir calışma programı yaparmışsınız 6.sinif ortalamam 83.00 7.sinif ortalamam 72.00 bir Galatasaray lisesi kazanabilir miyim acil cevaplarmışsınız hocam lutfenn

 111. Unknown Cevapla

  Hocam bana yardım edin Teog'a 22 gün kaldı 7.sinif ortalamam 72.00 altıncı sınıf ortalamam 83.00 Anadolu lisesi kazanmak istiyorum ben bunu başarabilirim ama Nasıl çalışabilirim bana bir calışma düzeni hazırlarsaniz çok Mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim?????????

 112. selim Cevapla

  Hocam ben 1.sınıftan 7.sınıfa kadar derslerim çok kötüydü ve 8. Sınıftayım teog sınavınada 2 hafta kaldı derste dersi tam iyi anlamadığım için evde tekrar yapamıyorum ve anadoluyu kazanmak istiyorum ben nasıl çalışmalıyım

 113. Sim Yılmaz Cevapla

  Derslerim kendimi bildim bileli berbat, bu sene teog senem ve bayağı bir çalışıyorum okuldan gelir gelmez yemeğimi yiyip 5.30 dan 9.15 e kadar çalışıyorum ancak bana bir katkısı olduğunu sanmıyorum, herkes yapacağıma inanıyor ancak bu beni strese sokuyor ve geçen senenin matematik teog sorularına baktım çoğunu yapamadım gerçekten çok korkuyorum sınava daha az zaman kaldı hiç böyle korkmamıştım

  1. Adsız Cevapla

   korkma ben hiiiiiç stres yapmıyorum normal bir deneme sınavı olarak düşün kapiş>

 114. Adsız Cevapla

  ya hocam benimm matematik dersim çok fena hi anlamıyom 1 gün önce çalıştığım şeyi hemen unutuyom

 115. Adsız Cevapla

  bana ders çalışma programı hazırlayın lütfeennn

 116. demet narinç Cevapla

  Hocam ama hiç cevaplamıyorsunuz ki teog a 4 gün var ortalamam 83 ve 76 napalbilitim bir galatasaray lisesi kazanabilirmiyim

  1. Adsız Cevapla

   Demet bende yeni teoga girdim ve gerçekten gecen senekliere gore zordu ben 1. Gün aglafim o derece ama 1. Gün iyiydi de 2. Gün batirdi beni

 117. Adsız Cevapla

  Ben yeni teogtan ciktim 1. Teog fen türkçe din hariç diğerleri berbat ti fen 1.2 tane din 1 türkçe 2 matematik 5 6. İngilizce 6 inkilap 6 sizce 2. Teogta napmaliyim 6. 7. Sinir ortamalarim 90 ustu 2. Teogta kaç yanlis yaparsam iyi bir liseye giderim lütfen yardim edin cevaplarinizi bekliyorum

 118. Adsız Cevapla

  Hocam teog dan 29 yanlis yaptim .Morelim cok bozuk .2.teogu duzeltmek icin ne yapmaliyim

 119. Adsız Cevapla

  Hocam teog dan 29 yanlis yaptim .Morelim cok bozuk .2.teogu duzeltmek icin ne yapmaliyim

 120. Adsız Cevapla

  Yaa teogta 30 yalnışım var çok mu kötü?

  1. Adsız Cevapla

   ya benimde o kadar hatta daha fazla sıkma canını canım 2. teogda düzeltirsin inşallah

 121. Adsız Cevapla

  merhaba hocam benim 6. sınıf ortalamam 83 7. sınıf ortalamam 88 Anadolu lisesine gidebilir miyim ya da 8. sınıfın oratlaması kaç olması lazım Anadolu lisesine gitmem için bu arada Elbistan Anadolu lisesi için şimdiden teşekkür ederim hocam

 122. Adsız Cevapla

  hocam merhaba teogdan 38 yanlışm var ikinci teogda kaç yanlış yaparsam Elbistan Anadolu lisesine gidebilirm

 123. beyza Cevapla

  hocam merhaba benim 1. teogdan 38 yanlışım var 6. sınıf 83 7. sınıf 88 2. teogda kaç yanlış yapmam gerekiyor Elbistan Anadolu lisesine gitmem için veya 8. sınıf ortalamam kaç olursa Elbistan Anadolu lisesine gidebilirim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür eederim hocam

  1. adsız Cevapla

   Beyzacım sen hepsini tam çıkartman lazım

 124. adsız Cevapla

  Ben 7.sınıf öğrencisiyim. Sosyal ve feni yapamıyorum . tıp okumak istiyorum.Bunda da matematik ve fen ağırlıklı.doktorda çocuk doktoru. Fenimi nasıl iyileştirebilirim?

 125. Adsız Cevapla

  merhaba ben 1. teogda heyecanım ve düzenli çalışmadığım için 19 yanlış çıkardım hedeflediğim puan 445 sizce 2.teog da nasıl düzeltebilirim daha çok zamanım var ama başaramıyacağım diye çok korkuyorum bana ne tavsiye edersiniz 6. ve 7.sınıf ortamalarım 90 sizce başrabilirmiyim

 126. Adsız Cevapla

  Ben 8.siniftayim gunde kac sayfa kitap okumaliyim

 127. Adsız Cevapla

  hocam teog dan 440 aldım ve bi gün kala çok çalıştım .ama okulumuzda deneme sınavı oldu 480 aldım bi gün kala sadece göz gezdirdim. 2. teog dan full çekmek istiyorum. nasıl ders çalışmalıyım

 128. Adsız Cevapla

  Merhabalar! Benim ilk TEOG'dan 6 yanlışım çıktı.İkinci TEOG'dan full yapmam için neler yapabilirim? 🙂

 129. Unknown Cevapla

  merhaba hocam.. ben bu yıl 8.sınıfım. teog 3 yanlış yaptım. 684 puanım (yıl sonu notlarla)bi arkadaşımda 4 yanlış yaptı(yıl sonu notlarıyla) 482 nasıl oluyorki? geçen senelerde ort. benden çok azdı.okul birinciliğini kaybetmek istemiyorum..

 130. ilayda çekilme Cevapla

  Merhaba hocam ben capa fen lisesini tutturmak istiyorum 7. Siniftayim 5ten 7ye kadar takdir aldim .biliyorum fen lisesini tuturmak icin calismam lazim simdiden ama icimden hep yatmak tv izlemek dinlenmek geliyo calisma istegi gelmiyo buna nasil bi cozum bulunabilor yardimci olurmusunuz ve dua edin seneye teog da guzel bi puan alayim ve bu teog naxil bir sistem nasil hesaplaniyo yilsonu notu cok mu etkiliyo mesela benim yılsonu notlarim 6. Sinif 86larda 7. Sinif suanlik 1.donemi gectik sadece 1.donem var onun not ortalamasi ise 87.0167 bu teog icin iyi bi notmu lutfen bana yardimci olum ..

 131. Adsız Cevapla

  birahin allansen ne galatasarayi ha ha ha komihsiniz

 132. Gizem alakaya Cevapla

  Merhaba,şuan yazdıklarınızı hala okuyorum ama çok kötü durumdayım. Teog sınavına girdim bu sene. Birinci teogtan 380 aldım. Beklemiyorduk açıkçası. Ama kalp rahatsızlığıyla girdim sınava yani sağlıklı girmedim. 2.teogla toplam iki teogun ortalaması 331 ve istediğim okulu tutturamıyorum istediğim okul istanbul atatürk anadolu lisesi puanı 458 ve gerçekten ne yapmam gerekiyor o okulu çok istiyorum lütfen yardım edin

 133. Unknown Cevapla

  Merhaba ben bu sene 8..sinifa geciyorum teog icin endiseliyim 6. Sinif ortalamam 98 7. Sinif 99 hedefledigim lise konya meram anadolu 481 puan ne yapmaliyim

 134. kürşad DOĞAN Cevapla

  ewt ben 7. sınıf yeni geçtim ve doktor olmayı planlıyorum.5.sınıfta takdir getirdim ama 6. sınıfata okul değiştirdimm iki dönemde tesekkür aldım ama ikinci döneminde yil sonu puanım 83 dü neyapmalıyım nasıl basarılı olabilirimmm

 135. Unknown Cevapla

  hocam ben 8.inci sınıfa geçtim bu yıl ama ben teog sınavını gözümde çok büyütüyorum ben de öyle ailemde ben YUSUF KALKAVAN ANADOLU LİSESİne gitmek istiyorum ama içimde hep yapamazsam kazanamazsam korkusu var

 136. Adsız Cevapla

  Merhaba! Ben Nildağ. 19 eylül'de 8. sınıfa gitmeye başlayacağım ama gerçekten çok korkuyorum. Aslında korkmak denemez buna gerginlik ve stres denilebilir çünkü benim hiç zayıfım olmadı. Hep takdir aldım okulun 2'ncisiydim ayrıca bursta kazandım ama öğretmenlerimin, müdürümün TEOG sınavında benden beklentisi çok yüksek. En fazla 1 yanlış çıkarmam gerekiyor ayrıca, İzmir Fen Lise'sine gitmek için. Okulumuz yaz kursuda verdi ama ben anlamamakta ısrar ediyorum bazı konuları. Normalde anlarım yaparım ama olmuyor. Özellikled e Fen dersinde basit makineler. Ne yapmam gerekiyor?

 137. Adsız Cevapla

  Hocam bn bu sene gircem şimdiye kadar hiç teskkur almadım notları hep 95in üstünü ama bu sene Teogta korkmuyorum diyom ama korkuyom yazılımların çok iyi ama deme snavlarini yapmiyom napmaliyim lütfen yardım edin

 138. Adsız Cevapla

  Hocam yardım edin

 139. Unknown Cevapla

  Hocam benim 6.sinif OrtAlaman 93.50 feleam 7.sinif 95.5 teoga tam düzenli olmasa da temmuzdan beri çalışıyorum günde en fazla şuana kadar 220soru cozdum sizde teog nasıl olur?cevaplarsaniz çok sevinirim

 140. Unknown Cevapla

  Hocam benim 6.sinif OrtAlaman 93.50 feleam 7.sinif 95.5 teoga tam düzenli olmasa da temmuzdan beri çalışıyorum günde en fazla şuana kadar 220soru cozdum sizde teog nasıl olur?cevaplarsaniz çok sevinirim

 141. Adsız Cevapla

  hocam ben 7.sınfa geçtim . 7.sınıf olarak tavsiyenizi alabilirmiyim . birde stresli olduğum için teogu kazanamıyacağımı düşünüyorum.

 142. Adsız Cevapla

  hocam insan hiç öğrencilerine soruları kafadan at der mi? sadece size en yakın sıkkı işaretlerseniz emin olun çoğu doğru çıkacaktır

 143. Adsız Cevapla

  merhaba ben 8. sınıfım liseye gidecem ve stres var dikkat eksikliğim var maddi durumum iyi deil ve odam da yok teog 1 konularını biliyorum dersaneye gdemdm sınıfta bn ve birkaç kişi hrcnde hrks etute gdyo ve bnm evde clşym ve okul kursuna gdym ck fena hlde stres oldum hedefim yksek ne ypmam gerekiyor hocam ne olurcvplyn

 144. ltfn yrdm edin Cevapla

  merhaba ben 8. sınıfım liseye gidecem ve stres var dikkat eksikliğim var maddi durumum iyi deil ve odam da yok teog 1 konularını biliyorum dersaneye gdemdm sınıfta bn ve birkaç kişi hrcnde hrks etute gdyo ve bnm evde clşym ve okul kursuna gdym ck fena hlde stres oldum hedefim yksek ne ypmam gerekiyor hocam ne olurcvplyn6.sınf ort95.6 7.snf ort95.8

  1. abdullahaktas Cevapla

   okulunuzun kütüphanesini kullanmaya çalışın eğer yeterli değilse semtinizdeki kütüphaneden gerekli kaynakları edinmeye çalışın okul kitapları teog sınavları için çok önemli bu sebeple elinizde bulunan kitapları sonuna kadar iyi değerlendirin. Odak probleminiz için geceleri yatmadan önce bir nokta belirleyin ve içinizden 100den 3erli olarak geriye sayın ve günlük yarım saat kitap okuyun şimdiden başarılar.

 145. Adsız Cevapla

  Merhaba ben kabataşı kazanmayı çok istiyorum ama temel biraz zayıf sizce ne yapmalıyım.

 146. Adsız Cevapla

  Merhaba ben kabataşa gitmek istiyorum ama temelim biraz zayıf bu arada gerçekten de kabataşa gitmeyi çok ama çok istiyorum.Lütfen rica ediyorum bana yardımcı olun.

 147. IEFSANEHarun Wt Cevapla

  Bu sene teoga giricem hedefim 480 yapmak ama butun derslerim iyi okul puan ortalamamda 95 civari fakat ingilizcem kotu ve sinavida ingilizce yuzunden kybede bilirim tavsiyeniz nedir?

  1. abdullahaktas Cevapla

   Kendinizi bu konuda fazla daraltmadan çalışın ingilizce şarkılar dinleyip o şarkıların çevirilerini anlamlarına göz atın. Çalışma metodunuzu değiştirin gerekirse matematik çalışır gibi kafanızda denklemler kurarak gramer yapısını iyice öğrenin başarı gelecektir. İyi çalışmalar…

 148. Adsız Cevapla

  Hocam ben kabataşa gitmek isteyen kişiyim.Vallahi 2 gündür cevap vermişsinizdir diye telefonu elimden indirmiyorum lütfen sorumu cevaplayın.

  1. abdullahaktas Cevapla

   Bir mail aderesi bırakırsanız sizinle detaylı bir iletişime geçerlim

 149. _Esma Nur_ Cevapla

  Hoca ben 7 ye gidiyorum gecen sene karne ortalamam 93 tu derslerle aram iyi. Fen lisesini istiyorum. Teoga nasil çalışmalıyım?

 150. abdullahaktas Cevapla

  Düzenli olarak çalışmalarınız sürdürün ve okuldaki ortalamanızı yüksek tutmaya devam edin. Sınavlar test olduğu için sık sık test çözmeniz hem yeni sorular görmeniz açısından hemde test mantığını oturtmanız açısından yaralı olacaktır ayrıca kitap okumak için zaman ayırın günde 30 dakika kadar kitap okumanız anlama yeteneğiniz artıracaktır şimdiden başarılar diliyorum.

 151. Adsız Cevapla

  yav ben küçüken kaç yaşındaydım

 152. Unknown Cevapla

  hocam kitap okumayı sevdirecek tavsiyeleriniz varmı 420 puanı geçmem için günlük kaç test cözmem nakadar kitap okumalıyım

css.php