En İyi Klima Markası

   Klimalar artık neredeyse her ev ve iş yerinde kullanılan vazgeçilmez cihazlardır. Hem soğutma hem de ısıtma ihtiyacını gideren klimalar özellikle yaz aylarının kavurucu sıcaklarında en büyük yardımcılarımızdır. Henüz bir klima sahibi olmayanlar ve klima almak için araştırma yapanlar için en iyi klima markalarını derlemeye...

335 0
   Klimalar artık neredeyse her ev ve iş yerinde kullanılan vazgeçilmez cihazlardır. Hem soğutma hem de ısıtma ihtiyacını gideren klimalar özellikle yaz aylarının kavurucu sıcaklarında en büyük yardımcılarımızdır. Henüz bir klima sahibi olmayanlar ve klima almak için araştırma yapanlar için en iyi klima markalarını derlemeye çalıştık. Alıcıların bu sayede hangi marka ve ürünü almaları gerektiği konusunda bilgilenmelerini hedef kıldık.

   Kendini kanıtlamış, enerji tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda çevre dostu klimalar üreten yerli ve yabancı birçok firma bulunmaktadır. İşte bu yazımızda bu firmaların en belli başlılarını anlatmaya çalışacağız. En iyi klima markası hangisidir? Hangi marka klima alınmalıdır?

Mitsubishi Marka Klimalar

   Mitsubishi, Japon teknolojisi harikalarından biri olan bir markadır. Gerçekten de üstün performans sağlayan, son derece sessiz çalışan, çevre dostu klimaları üretmektedir. Dünyada en çok tercih edilen, en çok memnuniyet duyulan ve bu doğrultuda en çok satışı yapan klima markaları arasındadır. Mitsubishi klimaların en büyük özelliklerinden bir tanesi sessiz çalışmalarıdır. Özellikle hastası veya bebeği olan aileler için sessiz çalışan bir cihazın önemi göz ardı edilmemelidir. Klimada sessiz çalışmanın ne kadar güzel bir özellik olduğunu Mitsubishi yetkilileri anlamış ve bunun için en sessiz klima cihazlarını üretmeyi başarmışlardır.
   Mitsubishi marka klimalarda çift kompresör olması da en büyük ve en güzel özelliklerinden bir tanesidir.  Çift kompresör demek elektrik tasarrufu demektir. Çünkü çift kompresörlü klimalar çalışma esnasında tamamen kapanıp tekrar açılmazlar. Bunu yerine kendilerini rölantiye atarak daha fazla enerji tasarrufu sağlamış olurlar. Ayrıca sürekli kapanıp açılmadıkları için gereğinden fazla ses çıkarmaları da mümkün değildir.
   Mitsubishinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de elektrik harcamasını minimuma indirmesidir. Yukarıda bahsettiğimiz çift kompresör özellikleri, inverter teknolojisi ile çalışmaları bunu sağlamıştır.
Toshiba Marka Klimalar
   Toshiba marka klimaların en belirgin özelliği elektriği çok az yakmalarıdır. Yani enerji tüketimini minimuma indirmeleridir. Toshiba da Mitsubishi gibi Japon teknolojisinin bir ürünüdür. Toshiba markası klimalarda kullanılan inverter teknolojiyi bularak kullanan ilk firma sayılmaktadır. İnverter teknolojisi sayesinde Toshiba marka klimalar neredeyse sadece bir ampul kadar elektrik harcaması yaparlar. Aynı zamanda çok sessiz çalışan klima cihazları mevcuttur.
Daikin Marka Klimalar
En iyi klima markası kapsamında bahsedilmesi gereken bir firma da elbette ki Daikin firmasıdır. Daikin firması 1950’lerden beri hizmet veren ve birçok yeniliğe öncülük eden bir firmadır. Daikin firmasının merkezi Japonya’da bulunmaktadır. Daikin ürünleri üstün performans, enerji tasarrufu gibi konularda dikkatleri çekmektedir. En özellikli klima cihazlarını üreten firmaların başında gelmektedir. Tek sıkıntısı ürün fiyatlarının genellikle diğer markalara oranla daha yüksek olmasıdır. Performans ve kalite için değer diyorsanız, klima tavsiyesi sayılabilecek bir markadır.
Arçelik Marka Klimalar
   Arçelik de en iyi klima markası kategorisinde değerlendirilmesi gereken bir markadır. Arçelik, ülkemizde gerçekten büyük yer edinen, güvenilirlik kazanan, en iyi teknik servis hizmeti veren firmaların başında gelmektedir. Arçelik, bir Koç Holding kuruluşudur. Klima konusunda da gerçekten mükemmeli başarmış ve ülkemizde en çok satanlar listesinin başlarına oturmuş bir firmadır. A sınıfı klimalar ve inverter teknolojisi ile çalışan klimalar ürettiğinden dolayı, klimaları gerçekten tasarruflu ve çevre dostudur. Özellikle Enerji Bakanlığı ile yaptığı işbirliği sonucunda büyük bir tasarruf girişimine başlanmış ve %50 oranında daha az enerji harcayan cihazlar üretmeyi başarmışlardır. Arçelik firmasının en iyi tarafı ise ülkemizin her köşesinde teknik servis hizmeti vermesidir.
Beko Marka Klimalar
Beko da ülkemizin köklü kuruluşlarından bir tanesidir. Beko marka klimaların en belirgin özelliklerinden bir tanesi bio aktif filtreye sahip olmasıdır. Bio aktif filtreye sahip olması sağlığınızı daha çok düşündüğü anlama gelmektedir.

   Değerli okurlar ne alırsanız alın, en iyi marka ve modeli seçmeye önem vermelisiniz. İsmini daha önce pek duymadığınız ve servis ağı zayıf olan bilinmedik bir firmadan klima almanız sizi daha fazla zarara sokabilir. Bundan dolayı herhangi bir ürünü almadan önce marka ve modeli araştırmanın yanında, o marka ürünlerinin çevre dostu olmasına, enerji tasarrufunun en az düzeyde olmasına, sessiz çalışmasına ve teknik servis ağının geniş olmasına özen gösterin. En iyi klima markası kategorisi aslında bunlardan da ibarettir denilemez. Bu markaların dışında, cebinize ve kullanım alanlarınıza hitap edecek başka firmalar da yok değildir. Ancak tekrar belirtelim ki markanızı belirlerken, yukarıda saydığımız özellikleri mutlaka göz önünde bulundurunuz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php