İnverter Klima Nedir?

   Ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe artan klima kullanımı, klima teknolojisinin sürekli gelişmesine; bu gelişme ile beraber hem daha sağlıklı bir ortam sunulmasına hem de daha az enerji tasarrufuna yol açmıştır. Klima kullanıcıları, klima almak isteyenler artık bazı hususlara dikkat etmektedir. Bu hususlardan en önemlileri...

169 0
   Ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe artan klima kullanımı, klima teknolojisinin sürekli gelişmesine; bu gelişme ile beraber hem daha sağlıklı bir ortam sunulmasına hem de daha az enerji tasarrufuna yol açmıştır. Klima kullanıcıları, klima almak isteyenler artık bazı hususlara dikkat etmektedir. Bu hususlardan en önemlileri ise klimanın çevre dostu olması ve elektrik tüketimini en aza indirmesi gibi hususlardır. Bu yazıda inverter klima nedir, inverter teknolojisi nedir, inverter klimaların faydaları gibi soruların cevabını alacaksınız.

   İnverter teknolojisi, klimalarda neredeyse vazgeçilmeyen daha doğrusu vazgeçilmemesi gereken bir teknolojidir. Çünkü inverter teknolojisi ile çalışan klimalar, diğer klimalara oranla çok yüksek bir enerji tasarrufu sunmaktadırlar. İnverter teknolojisi ile çalışmayan klima cihazları, oldukça fazla elektrik tüketirler. Çünkü bu tip cihazların çalışma prensibi sürekli üstün derecede performans göstermektir. Örneğin serinletmek istediğiniz odanınızı istediğiniz bir sıcaklık seviyesine getirdiniz ve bu derecede sabit tutmak istediniz. İnverter teknolojisi ile çalışmayan klimalarda bu mümkün değildir. İstediğiniz serinliğe geldikten sonra soğutma işlemine devam eder ve istemediğiniz derecede soğutma seviyesi ile karşılaşırsınız. Bu yüzden de cihazınızı kapatmak zorunda kalırsınız.

   Oysa inverter teknolojisi ile çalışan klimalar böyle değildir. Siz, minimum ve maximum bir seviye belirlersiniz. Cihazınız, ortamın ısı miktarını sürekli bu seviye aralıklarında tutar. İstediğiniz ısı seviyesi yakalandığında, inverter klima tamamen kapanmak yerine kendini rölantiye atarak çok daha az elektrik harcanmasına sebep olur.
  ‘’ İnverter klima nedir?’’ sorusuna kısaca şu şekilde cevap verebiliriz. ‘’Belirlenen ısı aralıklarında çalışan ve ortamın ısı miktarını sürekli sabit tutan bu yüzden daha az elektrik harcayan klimadır.’’
İnverter Klimanın Faydaları Nelerdir?

-İnverter klimalar %30 oranında elektrik tasarrufu imkanı sağlarlar.
-Isı değişimini çok daha hızlı yapabilir.
-Düşük sıcaklıklarda bile ısıtma yapma imkanı sağlar.
-Kurulumu kolay ve sıkıntısızdır.
-Diğer klimalara oranla daha konforludurlar.

-Kompresörü kendini rölantiye alarak çalıştığı için daha uzun ömürlü olur.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php