Klima Yeterince Soğutmuyor

   Kullandığınız klimanın yeteri kadar soğutmadığını düşünüyorsanız, yetkili servise başvurmadan önce yapmanız gereken bazı hususlar olabilir. Klimadaki yetersiz soğutma belki de sizden, daha doğrusu yaptığınız bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Klima neden soğutmuyor, neden yeteri kadar serinletmiyor diyorsanız şunlara bir bakın isterseniz. -Klimanın hava filtresi   ...

280 1
   Kullandığınız klimanın yeteri kadar soğutmadığını düşünüyorsanız, yetkili servise başvurmadan önce yapmanız gereken bazı hususlar olabilir. Klimadaki yetersiz soğutma belki de sizden, daha doğrusu yaptığınız bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Klima neden soğutmuyor, neden yeteri kadar serinletmiyor diyorsanız şunlara bir bakın isterseniz.

-Klimanın hava filtresi
   Klimanızın hava filtresinin yaklaşık olarak on beş günde bir temizlenmesi gerektiğini biliyor muydunuz? İsterseniz ilk önce hava filtresini kontrol edin ve temizleyin. Ortama göre, hava filtresinin kirlenme süresi daha kısa olabilir. Hava filtrenizi kontrol edin ve temizleyin. Nasıl temizlenir?
-Klimanızın hava girişi-çıkışı
   Cihazınızın hem hava girişini hem de hava çıkışını kontrol edin. Buralarda herhangi bir nesne veya benzeri bir şeyler olabilir. Böyle bir durum varsa, o nesneyi kaldırın ve giriş-çıkışlarda herhangi bir şeyin olmadığından emin olun.

-Açık pencere ve kapılar
Bildiğiniz gibi klima çalıştırılan yerde açık pencere veya kapı olmamalıdır. Klimanızdan en iyi sonucu almak istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Klimanız çalışırken ortamın tüm pencere ve kapıları kapalı olmalıdır.
-Ortamdaki kişi sayısı
İnsan vücudu doğal olarak belli bir sıcaklığa sahiptir. Cihazınızın çalıştığı ortam çok kalabalıksa, insan vücudunun oluşturduğu ısı klimanızın performansına etki edebilir. Zaten klima seçilirken, kişi sayısı da hesaba katılır. 3 kişi için hesaplanan bir cihaz, odada 10 kişiyi ağırlıyorsa yeterli soğutmayı elde etmeniz biraz zor olacaktır.
-Cihaz ayarları
Küçük bir ihtimal; ama yine de cihaza verdiğiniz soğutma derecesini kontrol etmenizde yarar var. Belki daha yüksek sıcaklıklara ayarladınız da gözünüzden kaçtı!
-Yetkili teknik servise başvurun

   Dediklerimizi kontrol ettiyseniz ve herhangi bir düzelme olmadıysa, cihazınızı kapatın ve yetkli teknik servi ile iletişime geçin. En doğru yol budur.
Klima Nasıl Kullanılmalıdır? 
Etiketler
css.php