Arçelik 123410 Klima Modeli Nasıldır?

   Almayı düşündüğünüz veya sadece incelediğiniz Arçelik 123410 klima modeli hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Arçelik 123410 klima modeli nasıldır, özellikleri nelerdir, kullanışlı mıdır, iyi soğutma yapar mı gibi sorularınıza yanıt bulabileceğinizi düşünüyoruz. Klimalara ait bazı teknik bilgilerin ve özelliklerin klima alıcıları tarafından doğru...

364 2
   Almayı düşündüğünüz veya sadece incelediğiniz Arçelik 123410 klima modeli hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Arçelik 123410 klima modeli nasıldır, özellikleri nelerdir, kullanışlı mıdır, iyi soğutma yapar mı gibi sorularınıza yanıt bulabileceğinizi düşünüyoruz. Klimalara ait bazı teknik bilgilerin ve özelliklerin klima alıcıları tarafından doğru anlaşılması önemlidir. Ancak ne yazık ki konunun uzmanı olmayan biri, bu ürünlerin teknik özelliklerine baktığında btu/h, dBA, W gibi değerlerle karşılaşacaktır. Dolayısı ile bu değerlerin ne anlama geldiği ile ilgili bilgisi olmadığı için, firma yetkilisinin söyledikleri veya tavsiye ettikleri ile yetinmeye çalışacaktır.
   Klima Tavsiyesi sitesi olarak, sizler için klima özelliklerini daha anlaşılır hale getirerek Arçelik 123410 klima modeli hakkında anlaşılır bilgiler vermeye çalışacağız.
Arçelik 123410 İnverter Klima Modeli Nasıldır?
Bu ürünün incelemesinde, ürünün teknik özellikleri, kapasitesi, enerji sınıfı vb. konuları başlık başlık görelim.
Enerji Sınıfı
123410 modeli hem ısıtma hem de soğutma enerji sınıfı olarak A enerji sınıfına ait bir cihazdır. Böylece cihazın enerji tüketimi daha düşüktür; aynı zamanda çevreye zararları daha azdır.
İnverter Teknolojisi
Arçelik’in bu ürünü inverter teknolojisi ile çalışan bir üründür. İnverter teknoloji artık neredeyse klimalarda vazgeçilmeyen ve çokça tercih edilen bir teknolojidir. Ürünün inverter olması başlı başına bir avantaj sayılabilir.
Isıtma ve soğutma Kapasitesi (btu/h değerleri)
Bu cihazın ısıtma kapasitesi 12600 btu/h, soğutma kapasitesi ise 12000 btu/h’dir. Kapasite olarak ne çok yüksek ne de çok aşağılardadır. Klimanızı kullanacağınız iç mekan 20-25 metrekare dolaylarında ise, bu ürün yeterli ısıtma ve soğutmayı rahatlıkla sağlayabilir. 25-30+ metrekarelik içi mekanlarda ise yetersiz kalacaktır.
Teknik Özellikleri
Bu klima tipi inverter mono split tipi olarak geçmektedir. Arçelik 123410 inverter klima modelinde; anti alerji özel filtre bulunuyor, iç üniteyi otomatik kurutma sistemi bulunuyor, elektrik kesilip tekrar geldiğinde otomatik çalışma özelliği bulunuyor. Ayrıca buz çözücü, hızlı soğutma, sağlıklı nem alma gibi birçok teknik özelliği bünyesinde barındırıyor.
Ses Seviyesi
Bu modelin ses seviye oranları da hayli uygun görünüyor. dBA cinsinden ses seviyelerine baktığımızda iç mekandaki sistemin 25 dBA seviyesinde çalıştığını, dış mekandaki sistemin ise 47 dBA seviyesinde çalıştığını görüyoruz. Klimalarda 30 dBA seviyesinin altındaki cihazlar sessiz cihazlar olarak nitelendirilirler. Dış sistemin çıkardığı ses sistemi bizi pek ilgilendirmez aslında. Önemli olan iç mekandaki yani odadaki ses seviyesidir. 25 dBA ise yatak odalarında veya bebek odalarında dahi kullanılabilecek değerlere sahiptir.
   Fiyat

Arçelik 123410 inverter klima modeli fiyatı, Arçelik internet sitesinde 1665 Türk Lirası olarak satıştadır. Bu fiyat bu yazının yayınlanma tarihinde geçerlidir. Sonradan oluşabilecek değişiklikler ile Klima Tavsiyesi sitemizin ilgisi yoktur.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

2 comments

  1. Anonymous Cevapla

    30 dk önce bayiden 1550 tl iki taksit şeklinde aldım.Bakalım nasıl çıkacak.

  2. Rıdvan Özkan Cevapla

    Hayırlı olsun. Umarım uzun yıllar sıkıntısız bir şekilde kullanırsınız. Kullandıktan sonra yorumlarınızı paylaşırsanız çok seviniriz!

css.php