Arçelik 183410 Klima Modeli Nasıldır?

   Ülkemizdeki yerli klima markaları içerisinde en başlarda yer alan Arçelik, enerji tasarrufu konusunda büyük çalışmalar yapmıştır. Enerji Bakanlığı ile yapılan işbirliği sonucunda %50 oranlarında daha az elektrik harcayan klimalar üretilmeye başlamıştır. Bu ürünler özellikle inverter teknolojisi ile çalışan klimalardır.    İşte Arçelik 183410 Klima...

240 0
   Ülkemizdeki yerli klima markaları içerisinde en başlarda yer alan Arçelik, enerji tasarrufu konusunda büyük çalışmalar yapmıştır. Enerji Bakanlığı ile yapılan işbirliği sonucunda %50 oranlarında daha az elektrik harcayan klimalar üretilmeye başlamıştır. Bu ürünler özellikle inverter teknolojisi ile çalışan klimalardır.
   İşte Arçelik 183410 Klima modeli de inverter teknolojisi ile çalışan klima modellerinden bir tanesidir. İnverter ve A enerji sınıfı olması elektrik harcanmasının en az düzeyde olduğunun en önemli göstergelerindendir. Şayet bu cihaz modelini almak istiyor ve ürün ile ilgili araştırma yapıyorsanız, tam da yerine geldiniz diyebiliriz.
Ürün incelemelerini halktan her kesimin anlayabileceği şekilde yapmaya özen göstermeye çalışıyoruz. Bu ürün için de size lazım olabilecek ve size olumlu veya olumsuz bir karar verdirebilecek açıklamalar yapmaya çalışacağız. Şimdi inceleyelim bakalım, Arçelik 183410 inverter klima modeli nasılmış!
Arçelik 183410 İnverter Klima Modeli İyi mi?
İşte bu ürünün iyi olup olmadığınız, size yarayıp yaramadığını, aşağıdaki konu başlıklarındaki içerikleri okuduktan sonra sizler karar vereceksiniz. Başlıklara tek tek göz atalım bakalım.
Enerji Sınıfı Olarak Hangi Sınıf?
Şu anda incelemekte olduğumuz model A enerji sınıfı bir üründür. Klima tavsiyesi konusunda nerede bir yazı okursanız okuyun, ilk tavsiyeler arasında A enerji sınıfı bir klimanın alınması gerektiği belirtilmektedir. Çünkü A sınıfı cihazlar elektriği çok az tüketerek bizleri yüksek elektrik faturalarından kurtarırlar.
Bu Üründe İnverter Teknolojisi Kullanılıyor mu?
Bir söz söylenir bilirsiniz: ‘’Daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!’’ İşte bu söz zannımca inverter teknolojisi ile de ilgilidir. Klima dünyasında, deyim yerindeyse, bir çığır açan inverter teknolojisi, klimaların şu an için geldiği belki de en son noktadır. İnverter teknolojisinin kullanımından sonra klimaların enerji tüketimi neredeyse yarı yarıya azalmıştır. Ancak bahsettiğimiz bu teknoloji tüm klimalarda kullanılmamaktadır.
İncelediğimiz 183410 modelinde ise inverter teknolojisi kullanılmaktadır. Bu, büyük bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Elektrik fiyatlarının ülkemizdeki haline bakıldığında, bana bakarsanız klima kullanıcıları için inverter klimalar vazgeçilmez olmalıdır.
Isıtma/soğutma Kapasitesi Ne kadar-yeterli mi? (btu/h değerleri)
Bu cihazın soğutma ve ısıtma btu/h değerleri bence fiyatına göre fazlasıyla yüksek. Öyle ki soğutma kapasitesi 18000 btu/h ve ısıtma kapasitesi de 19500 btu/h değerlerinde. Açık şekilde bunun anlamı 25-30 metrekarelik odalarınızı, ofislerinizi veya iş yerlerinizi bu kapasitelerdeki klimalarla rahat bir şekilde ve elektrik tüketimi yüksek olmadan ısıtabilir veya soğutabilirsiniz.
Teknik Özellikleri
Teknik özellikleri burada tek tek saymayacağız; ancak size lazım olabilecek tüm özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.
Ses Seviyesi
Arçelik 183410 mono split klimanın ses seviyeleri şu şekilde belirtilmiş: İç ünite ses seviyesi 35 dBA, dış ünite ses seviyesi ise 53 dBA… İç ünite ses seviyesi olan 35 dBA çok sessiz bir klima sayılmamakla beraber; ısıtma ve soğutma kapasitelerine göre sessiz sınıfına alınabilir. Oturma odası vb. mekanlarda kullanıldığı zaman sesi rahatsız etmeyecek düzeyde sayılır. Ancak yatak odalarında kullanıldığında uykuya geçme esnasında küçük de olsa sorun yaşayabilirsiniz.
   Fiyat
Ürün fiyatı Arçelik markasının kendi resmi internet sitesinde 2448 Türk Lirası olarak belirtilmiş. Ancak tekrar belirtmemiz gerekir ki bu fiyat, yazımızın yayınlanma tarihinde (11 Şubat 2014) geçerli bir fiyattır. Fiyat güncellemeleri ile ilgili, sitemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Evet değerli okurlar, ürün ile ilgili açıklamalarımız bu kadar. Ürün için yeterli bilgiye sahip olduğunuzu umut ediyor, hayırlı alış verişler diliyoruz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php