Arçelik 184410 İnverter Klima Nasıldır?

   İncelemeye aldığımız Arçelik inverter klima modellerinden bir tanesini daha inceleyeceğiz. Bu yazımızda da 184410 inverter klima modelinin nasıl olduğunu, iyi mi, sessiz mi olduğunu ve çok elektrik yakıp yakmayacağını anlatmaya çalışacağız. Bu klimanın incelemesine geçmeden önce şunu belirtmemizde fayda var. Arçelik markasının bu modeli...

255 0
   İncelemeye aldığımız Arçelik inverter klima modellerinden bir tanesini daha inceleyeceğiz. Bu yazımızda da 184410 inverter klima modelinin nasıl olduğunu, iyi mi, sessiz mi olduğunu ve çok elektrik yakıp yakmayacağını anlatmaya çalışacağız. Bu klimanın incelemesine geçmeden önce şunu belirtmemizde fayda var. Arçelik markasının bu modeli kendi alanında gerçekten kaliteli ürünlerin arasında geliyor. Şimdi cihazın özelliklerini tek tek inceleyip açıklamaya çalışalım.
Bu klimada kullanılan teknoloji!

Arçelik 184410 klima modeli inverter teknolojisi ile çalışan bir modeldir. İnverter teknolojisinin ne olduğunu ve ne gibi artılarının olduğunu merak ediyorsanız, konu ile ilgili yazdığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bir klimada, inverter teknolojisi neredeyse en fazla aranan ve istenen özelliktir. Bu sayede çok daha düşük elektrik maliyetleri alınmaktadır, aynı zamanda bu cihazlar çok sessiz çalışmaktadır.
Modelin Enerji sınıfı!

Birçok klima markası artık yavaş yavaş A sınıfı klimalar üretmeye başladıysa da, B ve C sınıfı klimalarda piyasada fazlası ile mevcuttur. İncelediğimiz bu ürün ise A enerji sınıfıdır. Yani diğer sınıflara oranla, fazlası ile enerji dostudur. Başka deyişle, daha az elektrik harcamaktadır.
Isıtma ve soğutma kapasiteleri

184410 klima modelinin ısıtma kapasitesi 23000 btu/h, soğutma kapasitesi de 19000 btu/h’dir. Kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre karar verilen btu/h değerleri, yani ısıtma ve soğutma değerleri, klima alınırken dikkat edilen bir husustur; zira kaçmetrekarelik bir odaya sahipseniz, o odaya uygun kapasitedeki cihazlar size önerilecektir.
   Bu ürünün sahip olduğu btu/h değerleri yüksek sayılmaktadır. Ortalama 30 metrekarelik bir alan için kullanılabilir. Odanıza göre btu/h kapasitesini anlamak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
Ses seviyesi!

Arçelik 184410 inverter klima modelinin ısıtma ve soğutma kapasitelerine baktığımızda ve klimanın ses seviyesi ile karşılaştırdığımızda, klima çalışma ses seviyesinin gerçekten çok düşük olduğunu görüyoruz. Yani bu kadar büyük kapasiteli bir klimanın bu kadar sessiz çalışması gerçekten bir avantajdır. Öyle ki cihazın iç ünite çalışma ses seviyesi 29 desibel (dbA)’dır. Bu da sessiz klimalar arasındadır. Hangi değerlerdeki klimaların sessiz veya gürültülü olduğuna buradanbakabilirsiniz.
”Arçelik 184410 inverter klima modeli iyi midir, alınmalı mıdır gibi sorulara artık kendiniz cevap verebiliyorsunuzdur sanırım. Alanlar için şimdiden hayırlı olsun.”
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php