Daikin Marka Klimalar Nasıldır?

   Klima markaları içerisinde en önlerde yer alan Daikin, 1950’lerden bu yana varlığını sürdüren ve sadece ülkemizde değil neredeyse tüm dünyada kendisini kanıtlamış olan bir markadır. Daikin marka klimalar nasıldır sorusunun cevabı aslında ürünlerinde saklıdır. Çünkü Daikin klima ürünlerini satın alıp da pişman olan kişi...

263 0
   Klima markaları içerisinde en önlerde yer alan Daikin, 1950’lerden bu yana varlığını sürdüren ve sadece ülkemizde değil neredeyse tüm dünyada kendisini kanıtlamış olan bir markadır. Daikin marka klimalar nasıldır sorusunun cevabı aslında ürünlerinde saklıdır. Çünkü Daikin klima ürünlerini satın alıp da pişman olan kişi sayısı neredeyse yok gibidir.
   2011 yılında Daikin; Türkiye’de varlığını sürdürmekte olan Airfel’i satın alarak bünyesine katmış ve Sakarya/Hendek’te kurulan tesislerinde hem Airfel hem de Daikin marka klimaları üretmeye başlamıştır.
   Belirttiğimiz gibi Daikin, klima teknolojisinde birçok yeniliğin öncüsü olmuştur. Daikin marka klimaların nasıl olduğu ile ilgili forum sayfalarına göz atıldığı zaman, memnuniyetin üst safhada olduğu görülmektedir. Klima tavsiyeleri arasında gelen belki de birkaç markanın içinde yer almaktadır. Hem performans bakımından hem dayanıklılık bakımından hem de enerji verimliliği bakımından tavsiye edilen ve tutulan bir markadır.
   Rakiplerine göre tek dezavantajı ise, cihaz fiyatlarının biraz daha yüksek olmasıdır. Bir klima sitesinde ‘’ucuz etin tiridi’’ olmaz gibi bir yorum okumuştum. Bu yorum, klima almadan önce Daikin ile başka ucuz bir markanın ürünleri arasında kalmış ve Daikin değil de diğer markayı tercih edip sonradan çok pişman olan birine aitti.
   Evet, hakikaten bu söze ben de katılıyorum. Pahalı olan her ürün kaliteli değildir; ancak kaliteli bir ürünün haddinden fazla ucuz olması da düşündürücüdür. Az önce belirttiğim gibi Daikin marka klimaların fiyatları yüksektir; ancak ürünleri için değer mi derseniz bence değer.
   Ucuz fiyata kalitesiz bir cihaz alıp elektrik faturasıyla, performans düşüklüğü ile uğraşmaktansa, yüksek fiyatlı ama kaliteli bir ürün alıp keyfini çıkarmak sanırım en mantıklısıdır.
   Şayet ekonomik durumunuz el veriyorsa Daikin marka bir klima almaktan çekinmeniz için hiçbir sebebin olmadığını düşünüyorum.
   Daikin marka klima alırken de tavsiye edeceğim klima tipi inverter klimalardır. İnverter klimaların diğer klimalardan en büyük farkı enerji verimliliğinin çok daha yüksek olmasıdır. İçerisinde barındırdığı teknoloji sayesinde elektrik tüketimini en aza indirirler.

   İnverter alamazsanız dahi en azından A enerji sınıfı bir model almanız sizin için çok daha iyi olacaktır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php