Demirdöküm 12 kBtu/h İnverter Klima Nasıl?

PAYLAŞ:

   Klima alırken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili yeterince bilgi sahibi olmayan klima alıcıları, bu sebepten dolayı yanlış tercihlerde bulunarak, kendileri için uygun olmayan klima modelini seçebilmektedirler. Bunun sebebi, klima sembollerinin veya değerlerinin ne anlama geldiğini bilmemektir. Buna benzer bazı konularda bilgi sahibi olunmayınca da, insanlar ister istemez satıcıların söyledikleri ile yetinmekte ve onların tavsiye ettiği klimayı almaktadır.

    İşte bu tür durumları önlemek, yani klima alacak olan kişileri bilgilendirmek ve klimalar ile ilgili bilinmeyen sembol ve değerleri anlamlandırmak ve aynı zamanda bu klima modelinin özelliklerini, kapasitesini açıklamak için bu yazıyı yayınlamayı uygun bulduk.
   ‘’Demirdöküm inverter 12 btu/h klima nasıldır, iyi midir, tavsiye edilir mi, çok elektrik tüketir mi’’ gibi sorularınızı başlıklar halinde cevaplandırmaya çalışalım.

İnverter Teknolojisi Neyin Nesidir?

   Eğer bu klima ile ilgili, daha önce araştırma yaptıysanız, inverter teknolojisini kullandığını ve inverter teknolojisi hakkında bazı bilgileri öğrenmişsinizdir. İnverter teknolojisi, klimaların çok daha az elektrik harcayarak, daha üstün performans sergilemesini sağlayan teknolojidir. Bu cihazda da bu teknolojinin kullanılmış olması büyük bir avantajdır. İnverter klimalar ile ilgili daha açıklayıcı bilgi için inverter klima!

Enerji Sınıfı!

   İncelediğimiz bu ürün Demirdöküm 12000 btu inverter klima), A enerji sınıfı bir üründür. A sınıfı klimalar da enerji tüketiminde tasarrufun sembolü gibidir. Zaten kimden tavsiye alırsanız alın, sizlere A enerji sınıfı bir cihaz almanızı önereceklerdir.

Soğutma ve ısıtma kapasitesi, yani btu/h değerleri!

   Klimanın kullanılacağı ortam (oda, ofis, iş yeri), daha doğrusu ortamın metrekare olarak büyüklüğü, alınacak olan klimayı belirlemektedir. Büyüklüklerine göre farklı olan her oda için alınacak btu/h değerleri farklı olmaktadır. Odanın metrekaresi büyüdükçe, btu/h oranları da, yani ısıtma ve soğutma kapasiteleri de artmaktadır. Bu cihazın ısıtma ve soğutma kapasiteleri ise şu şekilde:
Isıtma kapasitesi: 12970 btu/h
Soğutma Kapasitesi: 11940 btu/h
   Bu oranlara sahip olan bir klima yaklaşık olarak 18-23 metrekarelik (m2) bir odayı ısıtma veya soğutmada etkilidir. Odanız bu ebatlardan daha küçükse, daha düşük kapasiteli bir klima; odanız daha büyükse de kapasitesi (btu) daha büyük bir klima almalısınız. Aksi takdirde her iki şekilde de daha fazla elektrik tüketimi ve ısınma-serinleme problemi yaşarsınız. Btu/h nasıl hesaplanır? Yazısına tıklayarak, kendi odanız için olması gereken değerleri hesaplayabilirsiniz.

COP ve EER değerleri! (Demirdöküm 12000 btu klima nasıldır)

Bir klimanın performansını ve tüketeceği enerjiyi yani elektriği belirleyen en önemli faktör COP ve EER değerleridir. Bu cihazın COP yani ısıtma değeri 3,84 W/W’dir EER yani soğutma değeri ise 3,61 W/W’dir. Bu oranlar da bir klima için yeterli oranlardır. Demirdöküm 12 btu inverter klima, bu yönüyle de iyi sayılmaktadır.


Sözün Özü: Demirdöküm 12 kBtu/h inverter klima modeli, fiyatına göre tavsiye edilebilecek klimalardan bir tanesidir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Demirdöküm 12 kBtu/h İnverter Klima Nasıl?
Demirdöküm 12 kBtu/h İnverter Klima Nasıl?
Demirdöküm marka 12 kBtu/h klima ayrıntılı olarak incelenmiştir.
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/02/demirdokum-12-kbtuh-inverter-klima-nasil.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/02/demirdokum-12-kbtuh-inverter-klima-nasil.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için