Demirdöküm 9 kBTU/h Klima Nasıldır?

   Merhaba sevgili okuyucular. Sizlere bir ürünün daha incelemesini yapıyoruz. Ülkemizde isim yapan sayılı markalardan biri olan Demirdöküm, klima üretimi ve satışları konusunda da başarılara ulaşmış sayılmaktadır. Demirdöküm klimaları sadece kendi mağazalarında değil, neredeyse her ilde bulunmakta olan alışveriş merkezlerinde de satışa sunulmaktadır. Demirdöküm 9...

200 0
   Merhaba sevgili okuyucular. Sizlere bir ürünün daha incelemesini yapıyoruz. Ülkemizde isim yapan sayılı markalardan biri olan Demirdöküm, klima üretimi ve satışları konusunda da başarılara ulaşmış sayılmaktadır. Demirdöküm klimaları sadece kendi mağazalarında değil, neredeyse her ilde bulunmakta olan alışveriş merkezlerinde de satışa sunulmaktadır. Demirdöküm 9 kBTU/h inverter klima nasıldır, iyi midir, ısıtma ve soğutma için yeterli midir gibi soruların cevabını, herkesin anlayabileceği şekilde vermeye çalışacağız.
   Yapacağımız inceleme sonunda, bu klimanın size uygun olup olmadığı konusunda fikir sahibi olacağınızı düşünüyoruz.
Demirdöküm 9 kBTU/h inverter klima nasıldır?
   Dilerseniz bu ürünümüzü teknik özellikleri, enerji sınıfı, ısıtma ve soğutma kapasitesi, kaç metrekarelik bir odada kullanılabileceği gibi özellikler konusunda başlıklar halinde inceleyelim.
İnverter Teknolojisi
Bu klimada, markanın diğer inverter tipi klimalarında olduğu gibi DC inverter kompresör teknolojisi kullanılmış. İnverter teknolojisinin ne olduğunu bilmiyorsanız kısacası şunu söyleyebiliriz. İnverter teknolojisi ile çalışan klimalar, diğerlerine oranla % 40-50 kadar daha az elektrik tüketirler. Yaniz bu, sizin için hem konfor hem de elektrik tasarrufu demektir.
Bu ürünün enerji sınıfı nedir?
9 kBTU/h klimanın hem ısıtmadaki hem de soğutmadaki enerji sınıfı A enerji sınıfı. Yani diğer beyaz eşya türlerinde olduğu gibi, klimalarda da A enerji sınıfı demek enerji tasarrufu demek, az elektrik harcanması demek. Bu yönüyle, yani hem inverter olması hem de A sınıfı olması klimanın tercih edilmesine sebep olabilir.
Isıtma ve soğutma kapasitesi kaç?
Demirdöküm 9 kBTU/h klimanın soğutma kapasitesi 8870 btu/h, ısıtma kapasitesi ise 9900 btu/h’dir. Peki, bu değerler ne anlama geliyor? Klima alırken btu/h’nin önemi nedir, ne işe yarar? Cevabını hemen verelim:
Bir klimanın ısıtma ve soğutma kapasitesi, klimanın fiyatını ve ne kadar büyüklükteki bir mekanda kullanılabileceğini belirleyen en önemli unsurlardandır. Yukarıda belirtilen btu/h değerlerine sahip bu ürün 15 metrekarelik bir odayı ısıtabilecek veya soğutabilecek kapasitededir. Bu yüzden daha büyük odalar için uygun olmayacaktır. Kısacası, bu klimayı küçük bir mekanda kullanmayı düşünüyorsanız, fiyatı konusunda da sorununuz yoksa almayı düşünebilirsiniz.
Cihazda kullanılan soğutucu akışkan nedir?
Klima alıcıları, satın almalarda cihazlarda hangi akışkan sıvının kullanıldığına önem vermektedirler. Çevreye en az zarar veren veya çevre dostu soğutucu akışkan diyebileceğimiz R410A kullanılmaktadır. R410A gazı ozon tabakasına zarar vermediği gibi enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Yani çok elektrik tüketmez.
Ses Seviyesi
Demirdöküm 9 kBTU/h inverter klima iyi mi, ses seviyesi nasıl, sessiz çalışıyor mu? İşte bu sorulara cevap verebilmek için klimanın ses seviyesini dB(A) türünden bilmemiz gerekiyor. Bu cihazın iç ünite ses seviyesi 25 desibel olarak geçiyor. Yani son derece sessiz bir klimadır. Zaten btu/h değerleri ile orantılı olarak bu seviye de düşmektedir. Sessiz bir klima istiyorsanız tercih edilebilir.
Teknik Özellikleri

Teknik özelliklerine Demirdöküm internet sitesinden bakmadıysanız oradan ayrıntılarına bakabilirsiniz. Bizler sizin için önemli hususları anlayacağınız şekilde açıklamaya çalıştık. Alıp almamak da elbette ki sizin tercihiniz olacaktır. Bizim amacımız sadece bazı değerleri ve özellikleri anlamlandırmak ve açıklayıcı hale getirmektir. Şimdiden hayırlı alışverişler dileriz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php