Klima Bakım Fiyatları

   Farklı mekanlarda kullandığımız klimalarımızın uzun ömürlü olması, en düşük maliyetlerle en üstün performansları sergilemesi ve sağlığımızı tehdit edecek hale gelmemesi için bazı rutin bakımlardan geçmesi gerekmektedir.  Aldığımız ürünlerin kullanım kılavuzlarında, hangi aralıklarla bakım yapılması gerektiği veya nelerin yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler mevcuttur. Yazımızda...

214 0
   Farklı mekanlarda kullandığımız klimalarımızın uzun ömürlü olması, en düşük maliyetlerle en üstün performansları sergilemesi ve sağlığımızı tehdit edecek hale gelmemesi için bazı rutin bakımlardan geçmesi gerekmektedir.  Aldığımız ürünlerin kullanım kılavuzlarında, hangi aralıklarla bakım yapılması gerektiği veya nelerin yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler mevcuttur. Yazımızda klima bakım ücreti, klima bakım fiyatlarının ne kadar olduğu ile ilgili bilgileri vermeye çalışacağız; ancak bu bilgilerin öncesinde bazı şeyleri bilmekte fayda var.
   Klimalarımızın bakımları konusunda kendimizin yapabileceği bakım türleri bulunduğu gibi, bazı bakımların ise ilgili teknik servislerce yapılması gerekmektedir. Örneğin klimalarımızın bakımları ile ilgili bizim yapabileceğimiz şeylerin başında hava filtresinin belli aralıklarla temizlenmesi gelmektedir. Bu zaman aralığı ise genellikle 15 günlük bir zaman dilimidir. Hava filtrelerinin düzenli bir şekilde temizlenmesi, klimalarımızın daha sağlıklı ve daha yüksek bir performans sergilemesini sağlamaktadır.
   Hava filtresinin temizlenmesinin yanında yapılması gereken bir klima bakımı vardır ki bu da klimaların rutin bakımlarıdır. Bu bakımlar teknik servisler tarafından yapılmaktadır. Peki klima bakım fiyatları, klima bakım ücretleri ne kadardır?
   Mitsubishi, General, Sharp, Sigma, Tronic gibi klima markalarının satışının yapıldığı iklimplus internet sitesinde; klima bakım fiyatları ile ilgili bir liste yer almaktadır. Bu listenin sizler için faydalı olacağını ve klima bakım ücretleri hakkında sizleri bilgilendireceğini düşünüyorum. İklimplus’ın bakım ücretleri listesi şu şekilde:
1 . Duvar Tipi Klima Bakım ücretleri: 100 Türk Lirası
2 . Salon tipi klima bakım ücretleri 150 Türk lirası
3 . Kaset tipi klima bakım ücretleri: 150 Türk Lirası
4 . Kanallı tip klima bakım ücretleri 200 Türk Lirası
5 . Multi klima bakım ücretleri 150 Türk lirası
6 . yer-tavan tipi klima bakım ücretleri 120 Türk lirası
Uyarı: Bu ücretlendirmeler klimaların bakım ücretleridir. Yani rutin bakım esnasında oluşabilecek başka sıkıntılardan kaynaklanan maliyetler ücrete dahil edilmemiştir. Böyle bir durumda, ekstra maliyetler, listedeki ücret oranlarına eklenecektir. Aynı zamanda bu fiyatlara KDV eklenmemiştir.

   Klima bakım fiyatları, genellikle bu oranlarda seyretmektedir. Bu fiyatlar ne olursa olsun, klimanızın bakımını yapmaya mutlaka özen göstermelisiniz. Rutin bakımları yapılmayan klimaların sağlığı tehdit ettiği bilinmektedir. Tabi bu durum sadece sağlığın tehdit edilmesi ile kalmamakta aynı zamanda yüksek elektrik tüketimine ve performans düşüklüğüne de yol açabilmektedir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php