Klima mı Alınmalı Ufo mu?

   Merhaba sevgili okuyucular. Bu yazımızda ısınmak için klima mı alınmalı yoksa ufo mu, klima mı çok elektrik tüketir ufo mu gibi sorularınızın cevabını vermeye çalışacağız. Soğuk mevsimlerde ısınmanın; kombi, kömür sobası, klima, ufo ısıtıcı gibi birçok yolu var. Bizler için ise en önemli olan...

1187 0
   Merhaba sevgili okuyucular. Bu yazımızda ısınmak için klima mı alınmalı yoksa ufo mu, klima mı çok elektrik tüketir ufo mu gibi sorularınızın cevabını vermeye çalışacağız. Soğuk mevsimlerde ısınmanın; kombi, kömür sobası, klima, ufo ısıtıcı gibi birçok yolu var. Bizler için ise en önemli olan durumlardan bir tanesi, ısınmayı en az maliyetle yaparak etkin ısıyı oluşturmaktır.
   Bu yönüyle ufo ısıtıcılara ve klimalara bakıldığında hangisinin seçilmesi ile ilgili bazı durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Tabi ki dikkat edilecek ilk husus bu ürünlerin yeteri kadar ısıtma yapıp yapamayacağıdır; ancak her iki ürünün de harcadığı elektrik miktarını hesaplamak ve ona göre karar vermek daha önemlidir.
   Hem klimaya hem de ufolara baktığımızda, ufoların çok daha fazla elektrik tükettiğini söyleyebiliriz. Zaten internet forumlarında dahi araştırmaya kalksanız, bunun böyle olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Öyle ki bu tür forumlarda klima kullananlar ve ufo kullananlar elektrik tüketimi konusundaki görüşlerini bildirmişlerdir. Verilen miktarlara baktığında ufoların gözle görülür bir şekilde klimalara göre çok daha fazla elektrik harcadığı görülmektedir.
   Şunu söyleyebiliriz ki bu durumda klima kullanmak çok daha mantıklıdır. Tabi ki bazı durumlarda ufo kullanmak da mantıklı olabilir. Peki, ne zaman ufo tercih edilebilir? Isıtmak istediğiniz mekan çok küçükse ufo kullanılabilir; ancak büyük odalar için ufo hem yetersiz kalacak hem de yüksek oranda elektrik tüketimine sebep olacaktır.
   Aslında burada, alınacak olan klimanın da özellikleri de önemlidir. Amaç, yüksek elektrik faturaları ödememekse inverter teknolojiye sahip klimaların tercih edilmesi, A enerji sınıfı ürünlerin kullanılması fazlasıyla önemlidir.
   Bu tür ürünler hem gerçek manada ısınmanızı sağlayacak hem de çok düşük elektrik maliyetlerine vesile olacaktır.
   Şunu da belirtmemiz gerekir ki klimaları her hava koşulunda kullanamazsınız. Isınmak istediğiniz yer kış aylarında çok soğuk oluyorsa, yani -15 dereceden daha düşük sıcaklıkları görüyorsanız, ısınmada klimalar yetersiz kalacaktır. Böyle durumlarda ufo kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Mesela doğu illerimizin büyük çoğunluğunda çoğu defa -20, -30 derece sıcaklıklar bile görülebiliyor. Gerçi ufo bile bu tür yerleri ısıtmada yetersiz kalacaktır ama klimaların bu şartlarda verim vermesi olanaksız gibidir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php