Sessiz Çalişan Klima Tavsiyesi

   Klima seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Şüphesiz ki bu hususların en başında, klima markası, enerji sınıfı, ısıtma ve soğutma kapasitesi, enerji verimliliği, çevre dostu olması gibi hususlar yer almaktadır. Ancak yabana atılmaması gereken bir husus vardır ki o da klimanın ses seviyesi,...

291 0
   Klima seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Şüphesiz ki bu hususların en başında, klima markası, enerji sınıfı, ısıtma ve soğutma kapasitesi, enerji verimliliği, çevre dostu olması gibi hususlar yer almaktadır. Ancak yabana atılmaması gereken bir husus vardır ki o da klimanın ses seviyesi, yani çalışırken çıkardığı gürültüdür. Sessiz klima tavsiyesi başlıklı yazımızda sessiz bir klimanın nasıl seçilebileceği, hangi klimaların sessiz olduğu ile ilgili sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağız.
   Evinizde bir hasta varsa, bebek varsa veya ses, gürültüye karşı çok hassassanız, yukarıda saydığımız hususların en başında, sizin için alacağınız klimanın ses seviyesi gelmelidir. Sesli daha doğrusu gürültülü çalışacak olan bir klima, performansı ne kadar düşük olursa olsun, enerji verimliliği ne kadar yüksek olursa olsun sizi çileden çıkarmaya yetecektir. Hele ki yaşadığınız yer çok sıcak bir iklime sahipse, geceleri sıcaktan dolayı yatılmıyorsa ve geceleri uyurken de klimanızı çalıştırmayı düşünüyorsanız mutlaka gürültüsüz bir klima almalısınız. Peki, sessiz bir klimayı nasıl seçebilirsiniz? Hangi marka klimalar sessiz çalışır?
Sessiz klima markası?
Şu an için ülkemizde de satışı yapılan Daikin ve Mitsubishi marka klimalar, en sessiz klima markalarının başında sayılmaktadır. Zaten kimden klima tavsiyesi alacak olursanız muhtemelen size bu markalar önerilecektir. Bizim de sizlere tavsiyemiz gerçekten performanslı, enerji tüketimi az ve sessiz bir klima istiyorsanız ve ekonominiz de bu ürünlerin fiyatlarına uygunsa, bu iki markadan birini tercih etmenizdir.
İnverter klimalar sessiz çalışır!
İnverter teknolojisi ile çalışan klimalar en çok elektriği az tüketmeleri ve sessiz çalışmaları ile bilinir. Klima tercih ederken inverter bir klima ve A sınıfı bir klima tercih ederseniz sessiz bir klima tercih etmiş olursunuz.
Ses seviyelerine göre (dBA-desibel) klima tavsiyesi!
Alacağınız klimanın markasını belirlediyseniz artık seçeceğiniz ürünün ses seviyelerine bakmalısınız. Klimalarda çalışma ses seviyesi dBA yani desibel olarak ifade edilir. Ses seviyeleri de bir anlamda şu şekilde nitelendirilmektedir:
1 . 20 desibel (dBA) altı : Çok sessiz klimalar
2 . 20-30 dBA arası : Sessiz klimalar
3 . 30-40 dBA arası: Orta sesli
4 . 40 desibel ve üzeri : Sesli

Klimaların ses seviyelerine bakarken yukarıdaki değerleri dikkate alırsanız doğru tercihi yapmış olursunuz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php