Klima Günde Kaç Saat Çalıştırılmalı?

   Aslında klimaların günde ne kadar çalıştırılması gerektiği ile ilgili herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Bunun yanında; klima kullanıcıları çoğu defa, klimalarını gereğinden fazla çalıştırıp çalıştırmadıkları ile ilgili tedirginliğe düşebiliyorlar. Klimayı aşırı çalıştırmada, klimaya herhangi bir zarar gelip gelmeyeceğini merak ediyorlar.    Dediğimiz gibi günlük klima...

469 0
   Aslında klimaların günde ne kadar çalıştırılması gerektiği ile ilgili herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Bunun yanında; klima kullanıcıları çoğu defa, klimalarını gereğinden fazla çalıştırıp çalıştırmadıkları ile ilgili tedirginliğe düşebiliyorlar. Klimayı aşırı çalıştırmada, klimaya herhangi bir zarar gelip gelmeyeceğini merak ediyorlar.
   Dediğimiz gibi günlük klima kullanım süresinin belirlenmiş bir süresi yoktur; ama şunu da söylemek gerekir ki her şeyin aşırısından kaçınmak gerekir. Bu durum, klima kullanımı için de geçerlidir. Elbette ki klimanızı istediğiniz kadar çalıştırabilirsiniz; ancak aşırıya kaçtığınız zaman, bunun size ne şekilde döneceğini de iyi bilmelisiniz.

   Öncelikle, günün büyük bir bölümünde çalışan bir klimanın, elektrik faturanıza ne şekilde yansıyacağını eminim ki biliyorsunuz. Evet, aşırı klima kullanımı en başta ve kesin olarak elektrik faturalarınıza yansıyacaktı. Elektrik faturası benim için önemli değil, diyorsanız şunu da söyleyebiliriz. Normal hava koşullarından çok daha düşük sıcaklıklarda sürekli bulunmanız halinde sağlığınızı da tehlikeye atmış olabilirsiniz. Sıcakların da elbette bir görevi var. Sıcaktan bunalın demiyoruz; ama o sıcakları biraz da yaşayın. Bu hem sağlığınız için hem de cüzdanınız için daha iyi olacaktır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php