Badem Yağının Şahane Özellikleri

   Cilt maskelerinin, bakım kremlerinin, nemlendiricileri ve diğer birçok bakım ürünlerinin vazgeçilmezleri arasında olan badem yağının sayılamayacak kadar çok faydası var. Badem yağının cilde faydaları, içersinde bol bol barındırdığı E vitamini, A vitamini, B1, B2 ve B6 vitaminlerinden gelmektedir. Badem yağı bu vitaminler sayesinde cildin...

223 0
   Cilt maskelerinin, bakım kremlerinin, nemlendiricileri ve diğer birçok bakım ürünlerinin vazgeçilmezleri arasında olan badem yağının sayılamayacak kadar çok faydası var. Badem yağının cilde faydaları, içersinde bol bol barındırdığı E vitamini, A vitamini, B1, B2 ve B6 vitaminlerinden gelmektedir. Badem yağı bu vitaminler sayesinde cildin ihtiyacı olduğu nemi sağlayarak, onun kırışmasını, yıpranmasını ve pul pul dökülmesini engellemektedir. Aynı zamanda cildi beslediği için onun daha güzel ve daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Badem Yağının Kuru Ciltlere Faydaları

Badem yağı özellikle kuru ciltlerin bakımında birebirdir. Kuru ciltlerin en çok ihtiyaç duyduğu şey nemdir. İşte badem yağı cildi sürekli yumuşak ve nemli tuttuğu için, kuru ciltleri sürekli yumuşak tutmakta böylece kırışıklıkların oluşmasını ve deride meydana gelen beyaz pullanmaları önlemektedir. Bu nedenledir ki kuru ciltler için yapılan maskelerde badem yağı çoğu defa kullanılmaktadır. Bunu, bu yağın neredeyse her bakım kreminde kullanılmasından anlayabiliriz.

Badem Yağının Kazayağına Karşı Etkisi (Göz Çevresi Kırışıklıkları)

Halk arasında kazayağı olarak bilinen göz çevresi kırışıklıklarına çok iyi gelmektedir. Bu kırışıklıkların en büyük sebeplerinden birisi, yine cildin nem ihtiyacının karşılanmamasıdır. Badem yağı bu görevi üstlenerek kırışıklıkların yok olmasını sağlamakta ve yeni kırışıklıkların oluşmasını da önlemektedir. Göz çevresi kırışıklıklarına herhangi bir bakım ürünü uygulanırken kesinlikle göz ile teması önlenmeli, böyle bir durum yaşandığında ise gözler hemen bol su ile yıkanmalıdır.

Baden Yağının Gözaltı Morluklarına Etkisi

Farklı sebeplerden oluşan gözaltı morlukları için de bu yağı kullanmanın etkisi büyüktür. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi bu uygulamayı yaparken, gözlerinizi mutlaka korumalısınız.

Badem Yağının Karın Çatlaklarına Faydaları

Anne adayının karnı doğum öncesinde hızla büyüdüğü ve o bölgedeki deri hızla genişlediği için istenmeyen çatlaklara sebep olmaktadır. Hamile bayanların, hamilelik boyunca karın bölgelerine badem yağı sürmesi bu çatlakların oluşmasını önleyecektir. Bunun için, yağı karın bölgelerine hafifçe masaj yaparak uygulamaları yeterlidir.

Cilt Lekeleri İçin Badem Yağının Faydaları

Lekeli ciltlerdeki lekeleri gidermek için yapılan maskelerde badem yağı mutlaka kullanılmalıdır. Bu maskeler hele de kuru ciltler içinse, bu yağ vazgeçilmez olmalıdır. Evlerinizde hazırladığınız maskelerinize 3-4 damla badem yağı eklemeniz bile mucize sonuçlara sebep olabilmektedir.

Badem Yağının Diğer Faydaları

-Siyah noktaların giderilmesinde etkilidir.
-Ciltteki gözenekleri açar.
-Beynin çalışmasına, gözün görmesine ve vücudun direncine kuvvet verir.
-Kilo almak için yiyeceklerde kullanılabilir.
-Soğuk algınlıklarının geçmesinde etkilidir.
-Cildi pürüzleştirir.
-Böbreklerde oluşan kumun temizlenmesine yardımcı olur.
-Makyaj çıkartmada kullanılır.
-Saçları besleyerek saç dökülmesini engeller.
-Kaşların daha gür çıkması sağlar ve kaş dökülmelerini engeller.
-Kirpiklerin uzaması ve dolgun görünmesini sağlar.

-Seyrek bıyıkların sıklaşmasına ve daha gür bir görünüme sahip olmasını sağlar.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php