Cildi Güzelleştiren Yağlar

   Farklı bitkilerin özünü oluşturan bitkisel yağların; cildinizi güzelleştireceğini, ona daha güzel ve daha sağlıklı bir görünüm verebileceğini düşünmüş müydünüz? Cilt için yapılan güzellik maskelerinin çoğunda kullanılan bitkisel yağların bilmediğiniz kadar çok ve farklı faydaları var. Cildinizin ihtiyaç duyduğu hemen her şeyi farklı bitkisel yağlarda...

231 0
   Farklı bitkilerin özünü oluşturan bitkisel yağların; cildinizi güzelleştireceğini, ona daha güzel ve daha sağlıklı bir görünüm verebileceğini düşünmüş müydünüz? Cilt için yapılan güzellik maskelerinin çoğunda kullanılan bitkisel yağların bilmediğiniz kadar çok ve farklı faydaları var. Cildinizin ihtiyaç duyduğu hemen her şeyi farklı bitkisel yağlarda bulmanız mümkündür. Cildi güzelleştiren yağları maskelerinizde, sade olarak veya başka uygun bir şekilde cildinize uyguladığınızda şahane sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Peki, cilde faydalı, cilde güzellik veren bitkisel yağlar hangileridir, ne işe yararlar? İşte bu yazımızda sizler için çeşitli bitkisel yağların cilde faydalarını derledik.

Limon Yağının Cilde Faydaları

Limon yağının en çok kullanıldığı cilt tipi yağlı ciltlerdir. Limon yağı, ciltteki yağları yok eder, ölü hücrelerin temizlenmesinde yardımcı olur, cildin sıkılaşmasını sağlar. Ve tabi ki en büyük faydalarından bir tanesi de sivilcelerin yok olmasında etkili olmasıdır. Kuru ciltlere sahip olanların limon yağını çok kullanması tavsiye edilmemektedir.

Susam Yağının Temizleyici Etkisi

Susam yağı özellikle kuru ciltlere uygulandığında, cildin nemlenmesini ve yumuşak kalmasını sağlar. Bunun dışında kaşların ve kirpiklerin beslenmesini ve böylece canlılık kazanmasını sağlar. Cilde ekstra bir parlaklık verir ve cildin alt tabakasının bile temizlenmesine yardımcı olur.

Fındık Yağının Cilt İçin Yararları

Fındık yağı; kurumuş, hasar görmüş ciltlerin onarımında ve tekrar canlılık ve tazelik kazanmasına yardımcı olur. Yağlı ciltlere uygulanması pek tavsiye edilmez. Ayrıca gebelik öncesi ve gebelik sonrasında oluşan karın çatlaklarının giderilmesinde veya hiç oluşmamasında etkili olur.

Papatya Yağı Cildi Temizler

Papatya yağının temizleyici etkisi en çok bilinenler arasındadır. Sivilcelerin görünümünü azaltmakta ve cilde yumuşaklık vermekte de etkili yağlar arasındadır.

Havuç Yağının Cildi Güzelleştiren Etkisi

Cilde havuç yağı uygulandığında güneş lekelerinin renginin açılması sağlanır. Ciltte taze bir görünüm ve canlılık sağlar. Ölü hücrelerin temizlenmesinde en faydalı bitkisel yağlardan bir tanesidir. Cildi yumuşatır ve rahatlatır.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Tenimizde üreyen zararlı bakterilerin temizlenmesinde; üzüm çekirdeği yağı birebirdir. Cildi onarır ve tazeler.

Badem Yağının Cilde Faydaları

Badem yağının cilde faydaları saymakla bitmiyor. Badem yağı; kuru ciltleri nemlendiriyor, kazayağı olarak adlandırılan göz çevresi kırışıklıklarının geçmesine yardımcı oluyor, karın çatlaklarının oluşmasını önlüyor, cilt lekelerini açıyor. Ayrıca gözenekleri açıyor ve siyah noktaların geçmesini sağlıyor.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php