En İyi İki Yıllık Bölümler

PAYLAŞ:

   Merhaba sevgili üniversite adayları! Bu yazımızda; en iyi iki yıllık bölümlerin hangileri olduğunu ve bu popüler 2 yıllık bölümlerinin iş olanakları ve çalışma alanları hakkında açıklayıcı bilgiler vermeye çalışacağız. Lisans (4 yıllık) bölümleri her zaman cazip görünse de; bir çok lisans yani 4 yıllık bölümden çok daha iyi olan ve iş imkanları geniş olan iki yıllık bölümlerin sayısı az değildir. Üniversite tercihi yapacak olan öğrencilerin, uzun ve kapsamlı araştırmalar yaparak her bölümü iyi incelemesi ve bu süreçte doğru kararlar vermesi gerekmektedir. Geleceği tam anlamıyla kestirmek, kimsenin başarabileceği bir şey değildir; ancak ‘’perşembenin gelişi, çarşambadan bellidir’’ sözünün mantığı ile hareket edecek olursak, geleceği parlak en iyi 2 yıllık bölümler hakkında az da olsa tahmin yürütebiliriz.
‘’en iyi iki yıllık üniversite bölümleri, iki yıllık en iyi bölümler, en iyi 2 yıllık bölüm hangisi 2015, atanması kolay olan 2 yıllık bölümler, en avantajlı iki yıllık üniversite bölümleri’’
   Bu yüzdendir ki burada yazdığımız hiçbir bölümün garantisi yoktur; ancak an itibariyle bu 2 yıllık bölümler, en iyi ve geleceği en parlak bölümler arasındadır. Peki, bu bölümler hangileridir? Buyurun, görelim: (sıralamalar rastgeledir. En iyiden en kötüye veya aksi bir sıralama yapılmamıştır)
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2015

1 . Tapu Kadastro Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Tapu kadastro bölümü geçmişten beri tutulan ve kazancı iyi olan bölümlerden biridir. Tapu kadastro bölümü mezunlarına her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Gelecekte ne olacağı bilinmez; ama günümüz için popülerliğini hala koruyan bölümlerdendir. 

2 . Optisyenlik Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Görme bozukluklarını gidermeye yarayan gözlük ve benzeri aletlerle ilgili sektörlerde çalışacak insan ihtiyacını giderme amacını güden bölümdür. Göz hastalıklarının yoğun olarak görülmesi bu sektöre olan ihtiyacı da artırmıştır. Optisyenlik bölümü popüler 2 yıllık bölümler arasında sayılmaktadır.

3 . Diş Protez Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Diğer birçok sağlık bölümünde olduğu gibi diş protez bölümünde de iş imkanları hayli geniştir. Ülkemizde sağlık bölümlerinden mezun olanların çok azı boşta kalmaktadır. Konu diş olunca, bu ihtiyaç fazlası ile artmaktadır.

4 . Uçak Teknolojisi Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

5 . Raylı Sistemler Bölümü Elektrik-Elektronik (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Eskiden beri en popüler ve üzerinde en çok konuşulan bölümlerden bir tanesidir.

6 . Gemi İnşaatı Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Gemi inşasında görev alacak olan bu bölüm mezunları geniş iş imkanına sahiptir.

7 . İklimlendirme veSoğutma Teknolojisi Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de iklim değişikliklerinin yaşanması, özellikle yaz mevsimlerinin normalin üstünde sıcaklıklar getirmesi, iklimlendirme için gerekli olan cihazların üretimini de artırmıştır. Bu cihazların üretiminde veya geliştirilmesinde ihtiyaç duyulan insan gücü güncelliğini korumaktadır ve korumaya devam edeceği de tahmin edilmektedir.

8 . Yaşlı Bakımı Bölümü

Bu işi yapabilecek kişiler için gerçekten kazançlı bir iş kapısıdır. Aynı zamanda dikey geçiş (DGS) imkanları da güzeldir.
en iyi 2 yıllık bölümler
İki yıllık bölümler

9 . Adalet Bölümü  (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Adalet bölümünün iş imkanları geniş olmakla birlikte özellikle hukuk fakültesine dikey geçiş imkanı tanıması, bu bölümün fazlaca tercih edilmesinde etkili olmuştur.

10 . Anestezi Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Sağlık bölümleri arasında belki de iki yıllık bölümlerden en iyisi sayılabilmektedir. Maaşları her yerde dolgundur ve her zaman ihtiyaç duyulan bölümlerin başında gelmektedir. Anestezi bitirip de boşta kalanların sayısı çok azdır.

11 . Acil Bakım ve Ambulans Teknikerliği Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Kamu hastaneleri veya özel hastanelerde ambulansta görev yapacak olan mezunların atanma ihtimali çok fazladır.

12 . Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Çocuk gelişimi mezunları KPSS atamalarında en düşük puanlarla atanabilenler arasındadır. İş imkanları kamuda olduğu gibi özel sektörde de geniş sayılmaktadır.

13 . Patoloji Laboratuvar Teknikerliği (Ayrıntılı Bilgi İçin Başlığa Tıklayın...)

Patoloji de en fazla tercih edilen ve iş olanağına sahip bölümlerden bir tanesidir.

Şimdilik yazacağımız en iyi 2 yıllık bölümler bunlardır. Tekrar belirtmemiz gerekir ki bunlar sadece günümüz için geçerli tavsiyelerdir. Geleceği kestirmek gerçekten güçtür. Bu yüzden bölüm tercihi yapacak üniversite adaylarının sadece bu tür kısa bilgilerle yetinmemesi, daha derin araştırmalara girmesi gerekmektedir. En iyi iki yıllık üniversite bölümleri zaman zaman değişebilmekte, popülerliğini azaltabilmekte veya artırabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 169
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: En İyi İki Yıllık Bölümler
En İyi İki Yıllık Bölümler
Geleceği parlak olan en iyi iki yıllık üniversite bölümleri hangileridir?
http://2.bp.blogspot.com/-JX4Nu_28LB0/VF4qSjazm4I/AAAAAAAAA_Y/fKVVBUAYaX8/s1600/2%2By%C4%B1ll%C4%B1k%2Bb%C3%B6l%C3%BCmler.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-JX4Nu_28LB0/VF4qSjazm4I/AAAAAAAAA_Y/fKVVBUAYaX8/s72-c/2%2By%C4%B1ll%C4%B1k%2Bb%C3%B6l%C3%BCmler.jpg
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/04/en-iyi-iki-yillik-bolumler.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/04/en-iyi-iki-yillik-bolumler.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için