Limonun Cilt İçin Önemi

  Neredeyse tüm cilt maskelerinde kullanılan limonun cilde faydaları da bir hayli fazladır. Cilt için en büyük faydalarından bazıları cilt lekelerini açması, kırışıklıkları gidermesi ve vücuttaki yaraların çabuk iyileşmesini sağlamasıdır. Limonun Cilde Faydaları    Limon suyunda antioksidanlar bulunmaktadır. Bu antioksidanlar ciltteki lekelerin geçmesine, güneş lekelerinin...

202 0
  Neredeyse tüm cilt maskelerinde kullanılan limonun cilde faydaları da bir hayli fazladır. Cilt için en büyük faydalarından bazıları cilt lekelerini açması, kırışıklıkları gidermesi ve vücuttaki yaraların çabuk iyileşmesini sağlamasıdır.

Limonun Cilde Faydaları

   Limon suyunda antioksidanlar bulunmaktadır. Bu antioksidanlar ciltteki lekelerin geçmesine, güneş lekelerinin renginin açılmasına sebep olur. Bu nedenledir ki lekeli yüzlerin bakımı konusunda limon, güzellik uzmanlarının tavsiyeleri arasında ilk sıralarda yerini almıştır.

Yüzdeki Kahverengi Lekelere Karşı Limon

Limon, yüzdeki lekelerin rengini açtığı için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Özellikle gece uyumadan önce cilde limon sürmek, istenmeyen bu lekelerin kaybolmasını sağlayacaktır. Ancak saf halde yüze sürülen limon suyuna karşı bazı ciltlerin hassasiyeti bulunabilmektedir. Bu tür durumlarda, herhangi bir yere sıkılmış limon suyuna bir miktar su eklemek yararlı olacaktır. Limonun gece sürülmesinin tavsiye edilmesinin sebebi ise, gündüzleri yüze limon sürüldükten sonra güneş ışığına maruz kalmaktır. Çünkü limon sürüldükten sonra güneş ışığına maruz kalmak, ciltte farklı hassasiyetlerin oluşmasına sebep olabilmektedir.

Kırışıklar İçin Limonun Cilde Faydaları

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, limonun faydalarından bir tanesi de kırışıklıkları önlemesi veya onları kaybetmesidir. Cilde limon suyunun sürülmesi ile oluşan gerginlik kırışıklıkların kaybolmasını sağlamaktadır. Kırışıklıkları önlemek için küçük bir maske uygulayabilirsiniz. Bunun için yüzünüze ve boynunuza yetecek kadar orijinal bal, 4-5 damla limon suyu ve bir miktar da badem yağını karıştırarak yüzünüze boynunuza uygulayıp 15 dakika sonra durulayabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Limonun Cilde Faydaları

Limon suyunun bilinen diğer bir faydası da siyah noktaları gidermeye yardımcı olmasıdır. Özellikle burun kenarlarında oluşan siyah noktalara uygulanması, siyah noktaları gidermesinde etkilidir.

Limon Yüze Nasıl Uygulanır?

Bir limonu ikiye bölüp, bir parçasıyla yüzünüze masaj yaparmış gibi uygulayabilirsiniz. Ancak limonda bulunan nitrik asit sebebi ile bu durum uzmanlar tarafından pek tavsiye edilmemektedir. Tabi ki bu konuda cildinde herhangi bir hassasiyet belirmeyenler limonu sade bir şekilde uygulayabilirler; ama işi riske atmak istemeyenlerin, limon suyunu bir miktar suyla karıştırmaları yerinde olacaktır.

Limon Tek Başına Yeterli Değil

Limon elbette ki cilde çok faydalı; ancak cildin güzelliği ve sağlığı için tek başına yeterli değildir. Limonun yanı sıra nemlendirici kullanmaya devam etmelisiniz. Özellikle kuru ciltlere sahip olan kişilerin, güneş lekelerine karşı limon uyguladıktan sonra ciltlerine nemlendirici sürmeleri gerekmektedir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php