Sivilceler Bal Maskesi ile Geçer mi?

   En önemli cilt sorunlarından biri de sivilcelerdir. Özellikle yüzde çıkan sivilceler insan psikolojisini bozacak nitelikte olabilmektedir; çünkü yüz estetiğini fazlası ile bozacak niteliktedir. Durum böyle olunca, sivilcelerden kurtulmak için farklı çareler aranmaktadır. Sivilcelerin geçmesi için kimi zaman ilaçlara, kimi zaman doğal bakım ürünlerine başvurulmaktadır....

215 0
   En önemli cilt sorunlarından biri de sivilcelerdir. Özellikle yüzde çıkan sivilceler insan psikolojisini bozacak nitelikte olabilmektedir; çünkü yüz estetiğini fazlası ile bozacak niteliktedir. Durum böyle olunca, sivilcelerden kurtulmak için farklı çareler aranmaktadır. Sivilcelerin geçmesi için kimi zaman ilaçlara, kimi zaman doğal bakım ürünlerine başvurulmaktadır. İşte bu yazımızda sivilceler bal maskesi ile geçer mi sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Balın cilde faydaları yazısını okumanızı da tavsiye ederiz.
   Evet, sivilcelerin bal maskesi ile geçmesi mümkün. Hatta bal maskesinin uygulandığı andan itibaren bile sivilcelerin azaldığı veya belirginliklerinin yok olduğu gözlenebilmektedir. Peki, sivilceli cilt için bal maskesi nasıl yapılır, nasıl uygulanır?

Sivilceler İçin Bal Maskesi

Evde çok kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bal maskesi sivilcelerinizden kurtulmanız için size yardımcı olacaktır. Bal maskesi şu şekilde uygulanmalıdır. Uygun bir cam kapta bir kaşık kadar balı, 3-5 damla limon suyu ve tahta kaşık vb. ile ezilmiş yarım diş sarımsağı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sivilcelerinizin üzerine yavaşça sürün. Bu işlemi, sivilceleri çok hareket ettirerek yapmamaya gayret edin. Tüm sivilcelere bal maskesini uyguladıktan 15 dakika sonra maskeyi soğuk su ile temizleyin. Sivilceler için bal maskesini haftada bir defa uygulamanız yeterlidir.

Maskenin Uygulanması ile İlgili Önemli Uyarılar

-Bal maskesini tüm yüzünüze veya cildinize değil, sadece sivilcelerin üzerine sürün ve sürme işlemi sırasında kesinlikle masaj yaparmış gibi uygulamayın.
-Sivilcelerinizi yok etmek için uyguladığınız bu bal maskesini akşamları uygulayın. Gündüz uygulayıp güneşe çıktığınız takdirde, yüzünüzde istenmeyen lekeler çıkabilir. Buna sebep olan şey ise, maskede kullandığınız limondur.
-Maskeyi haftada bir defa uygulamanız yeterlidir.

Sivilcelerin Artmaması İçin Şunlara da Dikkat Etmelisiniz!

Yüzünüzü günde iki defa, yavaş hareketlerle yıkamalısınız. Cildinizde biriken kirler, gözeneklerin tıkanmasına ve böylece cildin havasız kalmasına sebep olmaktadır. Bu durum da sivilcelerin artmasına neden olabilmektedir.
-Sivilcelerinizi kesinlikle sıkmamalı, patlatmaya çalışmamalısınız. Şayet bunu yaparsanız, değil sivilcelerinizi azaltmak, daha fazla artırmış olursunuz.
-Uyku düzeninize dikkat etmeli, genel sağlığınız için de en az 7 saat uyumalısınız.
-Aşırı yağlı yiyeceklerden, çok taze ve yağlı yemişlerden uzak durmalısınız.
-Stres ile baş etmeyi öğrenmelisiniz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php