Su İçmek Yüzü Güzelleştirir mi?

   İnsan vücudunun %70’inin su olduğu düşünüldüğünde, suyun önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Elbette burada suyun cilt için önemi de düşünülmektedir; çünkü vücudumuzdaki su miktarının %20’si de cildimizde bulunmaktadır. Suyun cilde faydalarıtartışılmaz bir gerçektir. Su ihtiyacı yeteri kadar giderilmeyen bir cilt, erken yıpranma ve yaşlanmaya mahkûmdur....

315 1
   İnsan vücudunun %70’inin su olduğu düşünüldüğünde, suyun önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Elbette burada suyun cilt için önemi de düşünülmektedir; çünkü vücudumuzdaki su miktarının %20’si de cildimizde bulunmaktadır. Suyun cilde faydalarıtartışılmaz bir gerçektir. Su ihtiyacı yeteri kadar giderilmeyen bir cilt, erken yıpranma ve yaşlanmaya mahkûmdur. Bu durumun temel sebebi ise derinin ihtiyaç duyduğu nemin karşılanamamasıdır.

Su en doğal bakım ürünüdür!

İnsanlar erken yaşlanmayı önlemek, ciltlerinin daha iyi ve daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak için birçok farklı bakım ve güzellik ürünü kullanırlar. Bu ürünlerin bazıları doğal olmakla birlikte; maalesef birçoğu da tamamen kimyasal içerikli ve cilt için zararlı niteliktedir. Cildin farklı ihtiyaçlarının karşılanması için tabi ki farklı bakım ürünlerini kullanmak şarttır; ancak bu tür bakım ürünlerini kullanırken, en doğal bakım yöntemi olan su içmeyi ihmal etmek hiç de akıl karı değildir. Aklınıza ‘’Kim su içmez ki!’’ düşüncesi gelebilir. Bu yüzden bu konuyu kısaca açıklamakta fayda var: Su ihtiyacının giderilmesi; susadığında su içmek demek değildir. Susamasanız dahi genel sağlığınızı ve cilt sağlığınızı korumak adına bol bol su içmelisiniz. İnsanlar bu konuya maalesef dikkat etmemekte, çoğu sadece susadığında su içme yoluna gitmektedir.

Güzel bir cilt içingünde ne kadar su içilmeli?

Uzmanlara yetişkin ve normal bir insanın günlük içmesi gereken su miktarı 8-10 bardaktır. Genel olarak; erkeklerin 10-12 bardak, bayanların ise 8-10 bardak su içmesi gerekmektedir. Özellikle terlemeden dolayı su kaybının fazla olduğu yaz günlerinde bu miktar artırılabilir.

Su içmek cildin nem ihtiyacını gidermektedir!

Şüphesiz ki cildin, güzelliğini korumak için ihtiyaç duyduğu en önemli şey nemdir. Nem ihtiyacını gideremeyen ciltler, zamanla kurur, çatlar ve kırışmaya başlar. Böylece yaşlanma, zamanından önce gelmiş olur. Su içmenin cilde en büyük faydalarından bir tanesi de toksinleri dışarı atmasıdır. Su ihtiyacı giderilen bir vücut terleme yoluyla toksinleri dışarıya atmaktadır. Bu da cilt için zaruridir.

Kış aylarında da su içmeye dikkat edilmelidir!

Su, sadece susadığında veya yazın sıcak günlerinde tüketilmesi gereken bir besin değildir. Kış aylarında terlemenin az olması veya olmaması su ihtiyacını azaltmaktadır. Bu demek değildir ki vücudumuz suya ihtiyaç duymuyor. Onun için kış mevsiminde de mutlaka 8-10 bardak su tüketilmelidir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Adsız Cevapla

    Su içmek faydalı da, 10 bardak suyu içmek kolay değil herhalde. Yazın içiliyor da diğer mevsimlerde 5 bardak içsem iyi diyorum.

css.php