Burun Üstündeki Siyah Noktalar İçin Ne Yapılmalı

   Yüzde bulunan tüm siyah noktalar rahatsız edici olsa da özellikle burun üstünde ve burun kenarındaki siyah noktalar, daha fazla belirgin olduğu için, daha çok rahatsız edicidir. Burun üzerindeki siyah noktaları yok etmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu yazıda ise Suna Dumankaya’nın bir maske tarifi...

188 0
   Yüzde bulunan tüm siyah noktalar rahatsız edici olsa da özellikle burun üstünde ve burun kenarındaki siyah noktalar, daha fazla belirgin olduğu için, daha çok rahatsız edicidir. Burun üzerindeki siyah noktaları yok etmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu yazıda ise Suna Dumankaya’nın bir maske tarifi ve papatya buhar banyosu ile ilgili açıklamalar yapacağız.
Burundaki siyah Noktalar İçin Maske Tarifi
Gerekli Malzemeler:
-Bir kaşık yoğurt
-Bir kaşık mısır unu
-Bir adet limonun rendelenmiş kabuğu
Hazırlanışı ve uygulanması:
Yukarıda belirttiğimiz malzemeleri iyice karıştırıp, haftada bir defa olmak üzere yüzünüze veya sadece burun bölgesine sürün. 10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Suna Dumankaya’ya göre bu maske fazlası ile etkili. Şimdi de yüze yapılan papatya buhar banyosu ile siyah noktaların nasıl giderilebileceğini anlatacağız.
Siyah Noktalar İçin Papatya Buhar Banyosu
Bu tarifte, siyah noktalarınıza anında müdahale edebileceksiniz. Ama öncelikle yüzünüzü bu duruma uygun hale getirmeniz yani onu iyice yumuşatmanız gerekmektedir. Bunun için de:

Bir tencereye 3 bardak su koyun ve kaynatın. Su kaynamaya başlayınca 2-3 kaşık kadar papatya kurusu ekleyin. 3 dakika demlenmesini bekleyin ve başınıza büyük bir havlu koyarak, yüzünüzü tencereden çıkan buhara tutun. 10-15 dakika sonra deriniz yumuşamış, siyah noktalar çıkmaya hazır halde olacaktır. Şimdi elinize iğnesi çıkarılmış bir şırınga alın ve ucunu, dik bir şekilde siyah noktaların üzerine bastırın. Bu işlemi yaptığınızda, noktaların şırıngaya dolduğunu göreceksiniz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php