Çilek Maskesinin Cilt İçin Yararları

Çilek Maskesinin Cilde Faydaları    İlkbaharın sonu yazın başlangıcında olgunlaşan çilek, mevsiminin belki de en lezzetli ve en yararlı meyvelerinden birisidir. İnsan vücudunu olduğu kadar, cilt için de çok faydalı bir meyvedir. Meyve olarak tüketilmesinin yanında, çilek maskesi olarak hazırlanıp uygulandığında yüze yararları büyüktür. Çilek...

161 0
Çilek Maskesinin Cilde Faydaları

   İlkbaharın sonu yazın başlangıcında olgunlaşan çilek, mevsiminin belki de en lezzetli ve en yararlı meyvelerinden birisidir. İnsan vücudunu olduğu kadar, cilt için de çok faydalı bir meyvedir. Meyve olarak tüketilmesinin yanında, çilek maskesi olarak hazırlanıp uygulandığında yüze yararları büyüktür. Çilek maskesinin cilde faydaları hem lekeler hem cilt sıkılaştırma, hem nemlendirme ve besleme, aynı zamanda gözenekleri sıkıştırma konusunda kendini göstermektedir.
   Güzel bir çilek maskesi tarifi ile yüzünüzü güzelleştirebilir, cildinizin bakımını yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz çilek maskesinin yararlarına bakalım:
Çilek Maskesi cilt Lekelerini Geçirir mi?
İki tane ezilmiş çilek, yarım tatlı kaşığı bal, yarım tatlı kaşığı gül suyu, yarım tatlı kaşığı tereyağı, iki tatlı kaşığı kil karıştırılarak yüze sürülüp 15 dakika sonra temizlenirse; bir süre sonra ciltteki lekelerin geçtiği gözlenebilir. Bu tarifi haftada bir defa uygulama yeterlidir.
Doğal Bakım ve Doğal Nemlendirici
3 tane çilek, bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı yoğurt karıştırılarak yüz cildine uygulanır. 15 dakika sonra temizlenir. Bu tarif, cildinizi doğal olarak nemlendirmek için birebirdir. Aynı zamanda derinin beslenmesinde ve tazelenmesinde etkilidir.
Çilek Maskesi Gözenekleri Sıkıştırır mı?
Gözenekleri sıkıştırma gibi bir etkisi de mevcuttur. 3 tane ezilmiş çilek, bir kaşık soğuk süt ve bir tatlı kaşığı mısır unu karıştırılıp cilde sürülür ve 15 dakika sonra temizlenir. Uygulama sonrasında gözeneklerin sıkıştığı gözlenebilir.
Çilek ve Buz Uygulaması ile Genel Cilt Bakımı

Bir miktar çileği ezerek suyunu çıkarın. Çıkardığınız çilek suyunu uygun bir kapta dondurarak buz haline getirin. Hazırladığınız buzu birkaç dakika boyunca cildinizde gezdirin. Böylelikle cildinizin genel bakımını yapmış olur ve yüzünüzü canlandırmış olursunuz. Bu uygulamanın kırışıklık oluşumunu da engellediği bilinmektedir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php