Elma Sirkesi Neye İyi Gelir?

   Saç bakımı, yüz bakımı, vücut bakımı, güneş lekeleri, zayıflama ve daha birçok probleme iyi gelen elma sirkesinin, şaşırtacak kadar çok olumlu etkisi ve yararları var. Farklı uygulamalar sayesinde elma sirkesini güzelliğinizle ilgili her alanda kullanmanız mümkün. Eski tarihlerden beri kullanılagelen elma sirkesi gerek mutfağınızda,...

217 0
   Saç bakımı, yüz bakımı, vücut bakımı, güneş lekeleri, zayıflama ve daha birçok probleme iyi gelen elma sirkesinin, şaşırtacak kadar çok olumlu etkisi ve yararları var. Farklı uygulamalar sayesinde elma sirkesini güzelliğinizle ilgili her alanda kullanmanız mümkün. Eski tarihlerden beri kullanılagelen elma sirkesi gerek mutfağınızda, gerek güzellik ve cilt maskelerinizde kullanabilir veya cildinize direk sürebilirsiniz. Peki, elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir, neye veya nelere iyi gelir?
Sivilcelere İçin
Aynı miktarlarda elma sirkesi ve su karıştırılarak sivilcelere kompres yapılırsa sivilcelere iyi geldiği görülecektir. Sivilceler için eskiden beri kullanılmaktadır. Sivilce izlerinin kapanmasında da etkili olmaktadır.
Güneş Lekeleri İçin
Cilt lekeleri için uygulama işlemi biraz farklıdır. Lekeleri yok etmek için elma sirkesi ve aynı miktarda su karıştırılarak kaynatılır. Tencere tüpten indirilir. Kafanın üzerine büyük bir havlu konularak yüz tencereden çıkan buhara tutulur. Bu şekilde yüze yapılan buhar banyosu lekeleri açmakta ve zamanla yok olmasını sağlamaktadır.
Saçlar İçin
Bilinen en büyük yararlarından bir tanesi saç kepeklenmesini gidermesi ve önlemesidir. Bu uygulama da gayet basit ve meşakkatsizdir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyunu bir miktar ilave edilerek saçlar durulanırsa kepeklenmenin yok olduğu görülür. (5 litre suya bir çay bardağı elma sirkesi karıştırmak yeterlidir.)

Zayıflamak İçin
Zayıflamak isteyenlerin çokça yararlandığı bir uygulamadır. Sabahları aç karnına, bir bardak suya bir tatlı kaşığı kadar elma sirkesi eklenir ve bir miktar balla tatlandırılarak içilir. Bu uygulama zayıflamak isteyenlerin tokluk hissi yaşamasına sebep olur ki bu da zayıflamayı sağlamaktadır.
Varis Problemlerine de Elma Sirkesi İyi Gelmektedir
Varis problemi yaşayanlar da elma sirkesi ile çözüm bulabilir. Bir bezi elma sirkesi ile ıslatarak varisli bölgelerinize sarın. Yarım saat o şekilde kalmanız yeterlidir.

   Yukarıda sayılanlar dışında elma sirkesinin iyi geldiği birçok problem bulunmaktadır. Ancak en çok bilinenleri yukarıda saydıklarımızdır. Elma sirkesi tüketilirken aşırıya kaçılmamalıdır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php