Fesleğenin Yüze Doğal Parlaklık Verme Özelliği

Mat bir yüze yapılabilecek en iyi şey, onu tekrar doğal parlaklığına kavuşturmaktır. Eğer cildinize parlaklık kazanmak istiyor ve tercihinizi doğal bir maskeden yana kullanıyorsanız, evde kendi başınıza hazırlayabileceğiniz fesleğen toniğini uygulayabilirsiniz.    Çok hoş ve ferah bir kokusu olan fesleğen bitkisinin cilt için bilinen en...

192 0

Mat bir yüze yapılabilecek en iyi şey, onu tekrar doğal parlaklığına kavuşturmaktır. Eğer cildinize parlaklık kazanmak istiyor ve tercihinizi doğal bir maskeden yana kullanıyorsanız, evde kendi başınıza hazırlayabileceğiniz fesleğen toniğini uygulayabilirsiniz.
   Çok hoş ve ferah bir kokusu olan fesleğen bitkisinin cilt için bilinen en büyük faydalarından birisi yüze doğal bir parlaklık kazandırmasıdır. Şimdi dilerseniz fesleğenin cilde faydalarını bir tonik tarifi sayesinde görelim:

Yüz Bakımı İçin Fesleğen Toniği Yapımı

Gerekli malzemeler:
-2 kaşık fesleğen
-1 kaşık süt tozu
-yarım su bardağı su

Hazırlanışı:
Suyu bir cezvede veya uygun bir yerde kaynattıktan sonra içine fesleğeni ekleyin. Tüpü kapattıktan sonra 4-5 dakika kadar bekledikten sonra süt tozunu da ekleyerek ılınmasını bekleyin. Karışım ılındıktan sonra, suyunu süzün ve bir pamuk yardımı ile yüzünüze oval şekilde sürün. Fesleğen toniğini yüzünüze dört günde bir sürebilirsiniz. Düzenli kullanımlarda cilde doğal bir parlaklık verdiği gözlemlenmiştir.

Fesleğenin Diğer Faydaları

-Yemeklere lezzet katar.
-Uyku problemlerinin giderilmesinde etkilidir.
-Sindirim bozukluklarına iyi gelir.
-Migren ağrısının dindirilmesini sağlar.
-Sivrisinek ve bazı farklı haşaratı kokusundan dolayı uzaklaştırma etkisine sahiptir.
-Kaynatılmış suya fesleğen eklenip ılındıktan sonra ağızda bekletildiği zaman ağız yaralarını ve pamukçukları yok eder.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php