Gül Suyunun Ciltteki Faydaları

   Mükemmel bir yüz temizleyici olan gül suyunun ciltteki faydalarından haberiniz var mı? Belki de yüzünüze her gün sürdüğünüz veya faydasını bilmediğiniz için henüz kullanmaya başlamadığınız gül suyunun cilde faydasını öğrendikten sonra kullanımlarınızı sıklaştırır veya kullanımına başlayabilirsiniz.    Gül suyu her şeyden önce çok yararlı...

213 0
   Mükemmel bir yüz temizleyici olan gül suyunun ciltteki faydalarından haberiniz var mı? Belki de yüzünüze her gün sürdüğünüz veya faydasını bilmediğiniz için henüz kullanmaya başlamadığınız gül suyunun cilde faydasını öğrendikten sonra kullanımlarınızı sıklaştırır veya kullanımına başlayabilirsiniz.
   Gül suyu her şeyden önce çok yararlı bir tonik (yüz temizleyici) görevi görmektedir. Ancak tek özelliği bu değildir. Cildi ve yüzü derinlemesine temizlemesinin yanında, cilt lekelerine, kırışıklıklara, sivilce izlerine, göz altı morluklarına ve zararlı bakterilerin yok olmasına çok iyi geldiği bilinmektedir.
   Şimdi dilerseniz doğa harikası güllerden elde edilen bu gül suyundan nasıl yararlanacağınızı, yani gül suyunun cilde kullanımından bahsedelim.

Gül Güneş/Cilt Lekelerini Giderir mi?

Özellikle güneşin o zararlı ışınlarına maruz kalıp, yüzünde kahverengi lekeler oluşan bayanlar için, iyi bir çözüm olabilir. Bu uygulama diğer maskeler gibi meşakkatli değildir. Zaten en güzel yanı da budur. Cilt lekelerinden kurtulmanız için yapmanız gereken sadece şudur: Günde bir defa olmak kaydıyla bir pamuk parçasına gül suyu dökerek yüzünüze ve özellikle lekeli bölgelere sürünüz. Bunu düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde lekeleri açmanız ve onlardan kurtulmanız çok kolay olacaktır. cildefaydaları.net’in sizlere mükemmel bir önerisidir.

Gül Suyu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Bir sorunu ortadan kaldırmanın en güzel ve etkili yolu, sorunun kaynağını tespit edip onu kökünden çözmektir. Sivilceler, derinin dış tabakası ile ilgili gibi görünse de ana sebep derinin altıdır. Gül suyunun derinlemesine işlemesi özelliği sayesinden sivilcelerin henüz cildin altında iken oluşması önlenir. Bu sayede daha temiz daha berrak bir yüze kavuşulmuş olur. Sivilceler için de yapmanız gereken şey, sadece gül suyunu cildinize sürmektir. Sivilceler Aşırı yağlı ciltlere sahip olanlar gül suyu ve limonu karıştırıp ciltlerine sürerek de olumlu sonuçlara ulaşabilirler. Ancak limon ile karıştırıldığı takdirde en geç 10 dakika sonra temizlenmeli ve yüze uygun bir nemlendirici sürülmelidir.

Tek Derdiniz Kırışıklıklar mı?

Yüzünüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için kullandığınız veya uyguladığınız maskelerin yanı sıra, yüzünüze sürdüğünüz gül suyunun da kırışıklıkları giderici veya azaltıcı etkileri bulunmaktadır. Yine sadece sürme yoluyla etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin

Evet, bu harika suyun bir diğer faydası da göz altı morluklarının geçmesinde etkili olmasıdır. Göz altı morluklarına sürdüğünüz gül suyu bu morlukların geçmesinde yardımcı olacak ve yüz renginin tek renk olmasını sağlayacaktır.

Gül Suyunun Diğer Faydalarını Öğrenmek İster misiniz?

İçerisinde bulundurduğu A ve C vitaminleri sayesinde cildi canlandırıcı etkisi bulunmaktadır.
-Anti inflamatuar etkisi sayesinde cildin genç ve taze kalmasını sağlar.
-Yüzdeki gözenekleri derinlemesine temizler, cildin alt tabakasının da rahatlamasını sağlar.
-Deriyi yenileme özelliğine sahiptir.
-Ölmüş hücrelerin atılmasını sağlar.
-Güzel kokmanızı sağlar.
-Doğal bir parlaklık sunar.
-Kurumuş ve nemsiz kalmış ciltlerin nemlenmesini sağlar.
-Deri altı enfeksiyonlarına iyi gelir.
-Deriyi yumuşatıcı özelliği mevcuttur.
-Siyah noktaların temizlenmesinde yardımcı olur.

-Soğuk, ayaz ve kuru havalarda cildin korunmasını sağlar.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php