Güneş Lekeleri İçin Etkili Maskeler

   Özellikle yaz aylarının başlaması ile beraber, güneşe maruz kalan ciltte güneş lekeleri oluşmaya başlar. Kimi zaman küçük kimi zaman ise büyük boyutlarda olan bu kahverengi güneş lekeleri cildin estetik görünümünü bozmaktadır. İşte bu yazımızda güneş lekelerinden kurtulmanız için, evde kendi kendinize hazırlayabileceğiniz doğal ve...

185 0
   Özellikle yaz aylarının başlaması ile beraber, güneşe maruz kalan ciltte güneş lekeleri oluşmaya başlar. Kimi zaman küçük kimi zaman ise büyük boyutlarda olan bu kahverengi güneş lekeleri cildin estetik görünümünü bozmaktadır. İşte bu yazımızda güneş lekelerinden kurtulmanız için, evde kendi kendinize hazırlayabileceğiniz doğal ve etkili maske tariflerini vereceğiz. Güneş lekelerinin rengini açan ve aynı zamanda cilde faydalı olan bu maskeler sayesinde cildinizi güzelleştirmek mümkün.
   Ayrıca sizler için tek bir güneş lekesi maskesi ile yetinmedik. Evde hazırlayabileceğiniz birçok maskenin tarifini vermeye çalıştık. Alerjinizin veya cilt hassasiyetinizin olmadığı herhangi bir maskeyi güneş lekeleri olan cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu maskeler sayesinde güneş lekelerine kesin çözümbulabilirsiniz. İşte güneş lekelerini açan etkili maskeler

Yüzdeki Güneş Lekeleri İçin Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi için size lazım olacak malzemeler şu şekildedir:
-1 kaşık süzme yoğurt
-1 adet yumurtanın akı
-3-4 damla limon suyu
Kahverengi güneş lekeleri için etkili olan bu maskeyi şu şekilde hazırlayacaksınız: Önce cam bir kasede yumurtanın akını köpürene kadar çırpın. Bu işlem tahmini 4-5 dakika kadar sürmelidir. Yumurta akı iyice köpürdükten sonra yoğurdu ilave ederek karıştırmaya devam edin. Son olarak limon suyunuzu damlatıp bir süre daha karıştırın ve hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın.
   Bu maskenin ciltte kuruması tahmini 10-15 dakika sürmektedir. Kuruyan maskeyi maden suyu veya o yoksa normal su ile temizleyin. Bu işlemden sonra da bir pamuk parçası yardımı ile yüzünüzü gül suyu ile temizleyin.
   Yoğurt güneş lekelerini açmada çok etkilidir. Cildin yüzey derisini, kurumuş tabakayı sökerek, cildin yenilenmesini sağlar. Yalnız şunu hatırlatmalıyız ki yenilenen cildinizde yer yer kabuklanmalar ve ölü deri dökülmeleri görülebilmektedir. Bunu da uygun bir nemlendirici kremle önleyebilir veya görünümünü azaltabilirsiniz.
Not: Yoğurt maskesini haftada iki kez uygulayabilirsiniz. İki hafta uyguladıktan sonra, iki hafta ara vermeli, iki hafta sonra tekrar uygulamalısınız.

Kahverengi Güneş Lekeleri İçin Kabak Maskesi

Kabak maskesi için kullanacağınız malzemeler şunlardır.
-1 kaşık yemeklik kabak (kabuğuyla beraber)
-2 çay kaşığı kabak çekirdeği yağı
-1 tatlı kaşığı yoğurt
-1 çay kaşığı karbonat
Güneş lekelerini açmakta etkili olan bu maskemizi hazırlamak için önce kabağı iyice ezerek cam bir kaseye alın. İçine diğer malzemeleri de ekleyip iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika sonra temizleyin. Bu maskeyi her uyguladığınızda 1-2 hafta ara verin. Verdiğiniz araları 10 gün olarak belirleyebilirsiniz.

Güneş Lekeleri İçin Yulaf Unu Maskesi

Yine ciltteki güneş lekelerini açmakta etkili olan yulaf unu maskesi, evde hazırlayabileceğiniz iyi bir maskedir. Bu maske için şu malzemeleri kullanmalısınız:
-1 kaşık yulaf unu
-1 çay kaşığı karbonat
-3-5 damla limon suyu
-1 çay kaşığı gül yağı
-Maskeyi sürülebilecek kıvama getirecek kadar su

Bu maskeyi hazırlamak için tüm malzemeleri uygun bir kaba ekleyerek iyice karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürerek 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın ve yüzünüze pamuk yardımı ile gül suyu uygulayın. Bu maskeyi de haftada bir uygulayabilirsiniz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php