Güneş Lekeleri İçin Kabak Maskesi

   Aslında cilt bakımınız için sürekli özel karışımlar aramanıza gerek yok. Belki de her zaman evinizde, dolabınızda bulunan bazı gıdalar, özelliklerinden yararlanmanız için sizleri bekliyor. Kabak da bahsettiğimiz bu yararlı gıdalardan bir tanesidir. Elbette ki kabağı yemek yoluyla tükettiğiniz zaman zaten birçok özelliğinden faydalanıyorsunuz; ancak...

316 0
   Aslında cilt bakımınız için sürekli özel karışımlar aramanıza gerek yok. Belki de her zaman evinizde, dolabınızda bulunan bazı gıdalar, özelliklerinden yararlanmanız için sizleri bekliyor. Kabak da bahsettiğimiz bu yararlı gıdalardan bir tanesidir. Elbette ki kabağı yemek yoluyla tükettiğiniz zaman zaten birçok özelliğinden faydalanıyorsunuz; ancak bu tadı pek de sevmiyor ama bazı özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız sadece yüzünüze maskesini de uygulayabilirsiniz.
   Kabak maskesinin birçok faydası bulunmakla birlikte, en çok bilinen yönlerinden bir tanesi cilt lekelerini açtığıdır. Sizlerde cilt lekeleri/güneş lekelerini yok etmek için bu maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Güneş Lekeleri İçin Kabak Maskesi Tarifi

-Çeyrek kabak (yemeklik)
-Bir kaşık yoğurt
-Yarım kaşık bal
-3 damla limon suyu
 Hazırlanışı: Kabağı suda haşlayarak diğer malzemelerle karıştırın ve blendırdan geçirin. Oluşturduğunuz karışımı, gözlerinizden uzak tutarak yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yüzünüzü temizleyin. Kabak maskesinin cilt lekelerine etkisini daha iyi görmek için bu maskeyi geceleri yapmanız önerilmektedir. Öyle ki özellikler içinde limon ve limon suyu bulunan tüm maskelerin geceleri yapılmasında yarar vardır. Limon sürülmüş bir yüz güneşe maruz kaldığında güneş lekelerinde artma görülebilir.

Kabağın Diğer Faydaları Nelerdir?

-Yemeklik kabak, B vitamini içerdiğinden ve aynı zamanda beta karoten bulundurduğundan, kansere karşı koruyucu niteliktedir.
-Diyabete karşı koruyucudur.
-Kabak içerisinde bol şekilde flavonoid bulundurmaktadır. Bu yüzden bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
-Bakteriyel enfeksiyonlara karşı vücudu korumaktadır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php