Kavunun Yüz Güzelliğine Yararları

   Yaz mevsiminin en çok aranan meyvelerinden biri olan kavunun cilde faydaları birçok alanda kendini gösteriyor. Genel sağlık için, birçok hastalık için çok faydalı olan kavunun cilde yararları da bulunmaktadır. Peki, kavunun cilde etkisi nedir, cilde faydaları nelerdir? Kavunun cilt bakımında bilinen en büyük etkisi...

174 0
   Yaz mevsiminin en çok aranan meyvelerinden biri olan kavunun cilde faydaları birçok alanda kendini gösteriyor. Genel sağlık için, birçok hastalık için çok faydalı olan kavunun cilde yararları da bulunmaktadır. Peki, kavunun cilde etkisi nedir, cilde faydaları nelerdir?
Kavunun cilt bakımında bilinen en büyük etkisi cildi nemlendirmesi ve beslemesidir. Beslenme yoluyla tükettiğiniz kavunu küçük bir maske uygulayarak kullanırsanız güzelliğinize etkisini daha fazla görebilirsiniz. İsterseniz sizler için küçük bir kavun maskesi anlatalım. Kavun maskesini şu şekide yapabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Kavun Maskesi Tarifi

   Bir ceviz büyüklüğündeki kavunu iyice ezin. Ezdiğiniz kavuna az bir miktar soğuk süt karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Uygulamadan yaklaşık 20 dakika sonra cildinizi normal su ile durulayın. Hemen sonrasında cildinizin tahmin edemeyeceğiniz kadar yumuşadığını ve nemlendiğini göreceksiniz. Bu uygulama özellikle kuru ciltler için çok yararlı olacaktır. Zira kuru ciltlerin en çok ihtiyaç duyduğu şey nemdir. Nem de zaten bu maskenin en büyük faydalarından birisidir.
   Güzellik konusunda kavundan daha fazla yararlanmanız için elbette ki onu ağız yoluyla da tüketmelisiniz.

Kavunun Genel Yararlarından Bir Kısmı

-Kavun idara söktürmede etkilidir.
-Özellikle böbreklerde taş, kum dökülürken böbreklerin güçlenmesini sağlar.
-Et kavurması yapılırken, içerisine konan küçük bir kavun kabuğu sayesinde etin daha hızlı pişmesi sağlanır.
-Ezilen kavun çekirdeği bir miktar su ile karıştırılıp içilirse öksürüğü keser ve göğüs ağrılarının dinmesinde yardımcı olur.

-Öğünlerden önce tüketildiğinde hazmın kolaylaşmasını sağlar.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php