Kırmızı Kilin Kuru Ciltlere Tesirleri

Kilin beyaz, yeşil, kırmızı gibi türleri vardır. Her türlüsü cilt için çok faydalıdır ancak özellikle kuru ciltler için etkili olan kırmızı kil maskesini sizlerle paylaşıyoruz. Kırmızı kilin cilde en büyük faydası cildi ölü hücrelerden arındırması ve kırışıklıkları engellemesidir. Kırmızı kili neredeyse tüm aktarlarda bulabilirsiniz. Vereceğimiz...

166 0

Kilin beyaz, yeşil, kırmızı gibi türleri vardır. Her türlüsü cilt için çok faydalıdır ancak özellikle kuru ciltler için etkili olan kırmızı kil maskesini sizlerle paylaşıyoruz. Kırmızı kilin cilde en büyük faydası cildi ölü hücrelerden arındırması ve kırışıklıkları engellemesidir. Kırmızı kili neredeyse tüm aktarlarda bulabilirsiniz. Vereceğimiz kırmızı kil maskesi cildinizin aynı zamanda nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olacaktır.

Kırmızı Kil Maskesi Tarifi

    Bu maskeyi hazırlamak için kırmızı kile, deniz yosununa ve zeytin yağına ihtiyacınız var. İki tatlı kaşığı kırmızı kil, bir tatlı kaşığı deniz yosunu ve bir tatlı kaşığı zeytin yağını uygun bir cam veya seramik kasede iyice karıştırıyorsunuz. Hazırladığınız karışımı göz ve göz çevrenizden uzak tutarak tüm yüzünüze uyguluyorsunuz. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika kadar bekleyip normal su ile duruluyorsunuz. Sonrasında cildinize gül suyu uyguluyorsunuz ve cildinizi ölü hücrelerden arındırmış oluyorsunuz.
   Maskenin içerisindeki zeytin yağı kuru ciltler için birebirdir. Kuru ciltlerin en büyük sorunu olan nemlenme sorunu zeytin yağı sayesinde yok olmaktadır. Uygulama ölü hücrelerin ciltten uzaklaşmasını sağlamaktadır. Kırmızı kil maskesini haftada bir uygulayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php