Kırışıklıklar İçin Muz Maskesi

   Kalsiyum, potasyum, lif, B vitaminleri açısından zengin olan ve onlarca faydası bulunan muzun cilt için de faydaları çoktur. Hazırlanacak basit bir muz maskesi ile cildinize çok güzel ve doğal bir parlaklık kazandırabileceğiniz gibi cilt kırışıklıklarınızı da giderebilirsiniz.    Muzun cildi besleyerek yaşlanmasını engellediği bilinmektedir....

435 0
   Kalsiyum, potasyum, lif, B vitaminleri açısından zengin olan ve onlarca faydası bulunan muzun cilt için de faydaları çoktur. Hazırlanacak basit bir muz maskesi ile cildinize çok güzel ve doğal bir parlaklık kazandırabileceğiniz gibi cilt kırışıklıklarınızı da giderebilirsiniz.
   Muzun cildi besleyerek yaşlanmasını engellediği bilinmektedir. Gerek besin olarak tüketme yoluyla gerekse de güzellik maskeleri ile muzdan faydalanabilirsiniz. Şimdi sizlere kırışıklıklar için etkili olan birkaç tane muz maskesi tarifi vereceğiz.

Kırışıklıklar İçin Muz Maskesi Tarifi

Kullanılacak Malzemeler:
-Yarım muz
-Bir tatlı kaşığı süzme bal
-Üç-dört damla sıkılmış limon suyu
Hazırlanışı: Muzu soyarak çatalla iyice ezin. İçine bal ve limon suyunu karıştırarak yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü iyice durulayın. Sonrasında ise cildinize gül suyu uygulayın. Bu maskeyi yapmadan önce yüzünüzün iyice temizlenmiş olması gerekmektedir.  Haftada bir ve ya iki defa uygulayabilirsiniz. Bu maske ile hem kırışıklıkların oluşmasını önlemiş olacaksınız hem de cildinize çok güzel bir parlaklık ve doğallık kazandırmış olacaksınız.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi

Ezilmiş bir miktar muza, iki çay kaşığı gül suyu eklenerek iyice karıştırılır. Krem kıvamına gelen karışım göz çevresindeki kırışıklıklara sürülür ve 10-15 dakika sonra temizlenir. Kazayağı adı verilen göz çevresi kırışıklıkları için etkili bir maskedir.

Muzun Vücut İçin Bazı Diğer Faydaları

-Yorgunluğun giderilmesini sağlar ve uykusuzluk problemlerini ortadan kaldırır.
-Tok tutup açlık hissini yok ettiği için kilo verip zayıflamada yardımcı olur.
-Kramp oluşumlarını engeller.
-Stresi giderici özelliği bilinmektedir.
-Bedeni kuvvetlendirir ve zindelik verir.
-Adet sancısını gidermede yardımcı olur.
-Saç kırılmalarını engeller.

-Kemiklerin sağlıklı gelişmesini sağlar.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php